Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam.

Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne

Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha

  • Like 3
  • Sad 1
Opublikowano

Nie wiem dokladnie, nie siałem w tym roku fasoli, ale słyszałem że ludzie narzekają że nie ma czym pryskać dlatego większość pyli przed siewem ewentualnie zaraz po (dwuliścienne) bo na jednoliścienne to jak wiesz są środki którymi można pryskać później np. agil; robienie mieszanek na jedno i dwuliscienne przed siewem to wg mnie za duży stres dla rośliny.

Opublikowano

Ja przed siewem pryskałem i po siewie też (Panidą) a od jednoliściennych to pryskałem agilem i select super i jednoliściennych nie ma wcale a teraz właśnie wychodzą dwuliścienne i pasowało by popryskać a nie ma czym chyba pozostaje mi tylko motyka :mellow:

Opublikowano

witam wszystkich znalzłem basagran i nie wiem co to jest za oprysk jeśli tutaj nigdzie w sklepach go nie ma.tutaj macie numer aukcij Basagran 480 SL 1l chwasty zboza ziemniaki inne (numer 955783084)

Opublikowano

Cześć szukam waszej pomocy

 

Jestem jeszcze młodym amatorem i chce zasadzić fasole biala przyziemna i ile potrzeba mi na 20 arów kilo tej fasoli . Jakie odmiany polecacje i po ile teraz chodzi na rynku za kg

Opublikowano

Witam - polecić za wiele nie mogę - to zależy co kto lubi . Uprawiam fasolę ,,jaś karłowy,, średnio na 6 ha rocznie , wysiew siewnikiem pneumatycznym 120 kg/ha (czyli potrzebowałbyś ok. 25 kg ). Wydajność z hektara ok 1,4 - 2 t z ha.Obecne ceny to około 2,5 - 2,7 zł/kg

Opublikowano

Czy dual gold nie szkodzi fasoli poniewarz zawiera chlor a fasola wybitnie tego nie lubi ?Czy było to praktykowane czy to tegoroczny eksperyment ?Co daje Randap w tak krutkim czasie (6 - 7 dni po siewie) bo zakładam że uprawa odbywa się bezpośrednio przed siewem więc wschody chwastów są nikłe ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi .Pozdrawiam w pracy .

Opublikowano

z tym dualem to pierwszy raz ale tak doradzili mi pracownicy firmy Świć. a randapem dlatego ze mi rzepak wyskoczyl gzdzie niegdzie oraz profilaktycznie, ale to juz historia, Fasola jest juz na wierzchu i widzę że wyskakują jednoliścienne, stąd wniosek ze Dual za duzo nie zdzialał. Pozdrawiam.

Opublikowano

tak tak ale roundap po siewie jak spadnie deszcz i popryskasz to spali fasole i tak zmęczoną przez doglebowe opryski. u nas daje się afalon ok 0,7+command0.15+ panida 2L a i tak jak spadnie deszcz to jest porblem z przebarwieniami w fasoli :mellow: :mellow:

Opublikowano

Witam,

Sypiecie coś pod jasia karłowego? Ja w tamtym roku dałem 200kg/h lubofoski i trochę wybujał, poszedł deszcz i sporo wyłożyło, ale i tak zostało 1,7t z 90arów.

Co do oprysków w tamtym roku pod korzeń dual gold, do 3dni po siewie command i panida, obyło się bez motyczkowania, przy miedzy od sąsiada trochę się tylko przenicy nasiało :P

W tym roku babka w sklepie doradziła że wszytko razem zmieszać i do trzech dni po siewie opryskać, ponoć sprawdzone i d*pa dwuliściennych co prawda nie ma ale trawica kępami wyskoczyła, chociaż na początku ją brało a i fasola po wschodach mizernie wyglądała.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

W naszym zagłębiu fasolowym lubelskie większość rezygnuje z fasoli , rzepak wychodzi lepiej kilo rzepaku 2 zł a kilo fasoli może 3 zł z łaską Oj będzie żółto za rok na polach :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ZSRCKP
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej stosowania kwalifikowanego materiału siewnego.
      Ankieta jest anonimowa, wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej.
      Dziękuję
       
      https://goo.gl/forms/vGFaEEHuVLP8gGzB3
    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Mam pytanie dla użytkowników rozsiewacza amazone za-u chciałbym wymienić tarcze z wysiewu 24m na 15m ale nie wiem do końca jaki typ byłby odpowiedni ponieważ są dwa rodzaje z tego co przeczytałem na forum OM i OS. W instrukcji są tarcze os 200mm i 240mm i nie wiem czy takie byłby odpowiednie?
      Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do rozsiewania nawozu na 15m trzeba ustawiać kąt na ramionach ciągnika oraz co to za parametr z tabeli który zaznaczyłem
       
      amazone.bmp
    • Przez Danielursus
      Witam czy ktoś z was posiada siewnik Roger XR special 3 metry i ma także tabele wysiewu do niego ?? I jakie opinie macie na jego temat?
      Jest pare postów na ten temat ale nikt nie odpowiedział a sądzę że są tu posiadacze takiego siewnika  i mają taką tabele
      Dzięki wielkie z góry za każdą odpowiedź
    • Przez rolnikmazowsze
      Cześć, kupiłem ostatnio poznaniaka z 1989r. Niestety poprzedni właściciel zgubił tabelę wysiewu. Napisał sobie markerem ustawienia dla siebie, ale nawet on sam nie wie ile mu kg/ha wychodziło. Szukałem tabel w necie ale jest kilka rodzajów. Mógłby mi ktoś na podstawie zdjęć podesłać właściwą tabelę wysiewu/instrukcje obsługi z tabelą? 



    • Przez KarolGromadzki
      Witam wszystkich,
      jakiś czas temu rozpocząłem dyskusję o orce i uprawie w jednym przejeździe, wspominając w trakcie o opcji siewu. Na ten moment możemy już coś pokazać. 
      Obsialiśmy mały kawałek żytem w listopadzie 2018. 
      Uprzedzając część komentarzy, które wynikać będą z faktu, że film nie wyjaśnia wszystkiego, podaję kilka faktów: 
      - maszyna to prototyp, nie wszystko z docelowych założeń na ten moment funkcjonuje, gdyż wszystko wymaga nakładu czasu i srodków,
      - wysiewamy ziarno poprzez redlice talerzowe oraz nawozy mineralne poprzez redlice nabudowane na zęby włóki,
      - ściezki technologiczne będą jak najbardziej możliwe do wykonania w niedalekiej przyszłości,
      - maszyna na filmie jest wyposażona w jeden wał doprawiający, gdyż do prób nie potrzebowaliśmy nic więcej,
      - waga maszyny w pokazanej konfiguracji to około 1300 kg bez materiału siewnego,
      - wiosną pokażemy materiał z porządnym pługiem oraz usprawnieniem poprawiającym widoczność podczas transportu,
      - dodaję poglądowe zdjęcie wschodów z grudnia.
       
      Zapraszam.
       
       
       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v