Skocz do zawartości

ravoj

Members
 • Zawartość

  1230
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

45 Excellent

6 obserwujących

O ravoj

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 26.12.1984

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hrubieszów
 • Zainteresowania
  jak małe dziecko

Ostatnio na profilu byli

1760 wyświetleń profilu
 1. Pszenica Ozima i jara

  no ciekaw jestem czy dałoby radę coś z tak późno sianej pszenicy osiągnąć. Przecież o krzewieniu nie ma mowy, wegetacja stanie na jednym liściu, może dwóch. Równie dobrze można w marcu zasiać i ten sam efekt będzie (joke) . Chyba, że faktycznie plusowe temperatury utrzymają się do świąt, trzeba z 30% dorzucić ekstra do siewu, bo dużo nie skiełkuje.
 2. Pszenica Ozima i jara

  Tak się zdarza, kupowałem w tym roku fasolę z Plantico i też wróciła do sprzedawcy. Trzeba ich nauczyć szacunku do kupujących, to nie te czasy żeby kupować co się da
 3. Pszenica Ozima i jara

  No bez przesady, kwalifikat nie bierze się z księżyca czy z Marsa, jest to zwykłe zboże siane przez zwykłych rolnikow, którzy mają dbać o czystość odmiany nic więcej. Hodowca wcześniej wyselekcjonował nasiona ale nie robił tego w laboratorium, nie ma tu nic cudownego, nasiona nie mają cudownych genów które tracą po pierwszym siewie, po prostu mają być czyste odmianowo, o równej MTZ dużej sile kiełkowania.
 4. fasola

  a cena bez zmian. To w sumie dobrze, wariactwo nie wskazane.
 5. fasola

  rzucona sól i fosfor i wyorane tydzień temu. Niech sobie siąknie wodą i czeka. Niestety sporo słomy mi zostało po pszenicy, kiepską sieczkarnie miałem na polu, Pryskałem Azotem i powinna się rozłożyć, w siewie nie bedzie przeszkadzać ale oka nie cieszy.
 6. Pszenica Ozima i jara

  Właśnie odwrotnie Tomku, Hondia na pierwszym zdjęciu ma 3 silne pędy i korzeń na 10 cm, natomiast Agil jeden pęd i korzeń 3 cm. Jak na razie różnica dyskwalifikuje Agil, jak będzie susza to z tym korzeniem nie da sobie rady. Ta odmiana założyła sobie jeden pęd, jeden kłos to i korzeń krótki he he. Zobaczymy dalej co będzie się działo, bo jak wiemy żniwa to czas podsumowań. Pół pola mam obsiane Hondią a obok pół Agilem, rozdziela je koło ścieżki technologicznej i na całym obszarze taka sama różnica. Obie siane 19 września. Hondia z centrali, Agil C2 drugi odsiew.
 7. Pszenica Ozima i jara

  Rosną na jednym polu obok siebie, te same warunki, gleba, ph, zasoby, pogoda, termin siewu, zabiegi itp. Jedna ma 3 porządne rozkrzewienia i korzeń prawie 10cm druga mnie martwi. I tak jest w każdej roślinie. Tu nic nie wybierałem.
 8. Pszenica Ozima i jara

  Czemu nie mogę pisać postów, cały czas wskakuje mi "dodaj multimedia" nie otwiera się pole do pisania, raz na tydzień mogę coś napisać, jak zwykle lepsze zastąpili gorszym. Na górze macie zdjęcie Hondii i Agil zgadnijcie która to która. Różnica jest kolosalna. Zobaczymy na wiosnę
 9. Pszenica Ozima i jara

  o..... to u mnie z Hondią i Agilem będzie problem, bo mam już 3 rozkrzewienia i jeszcze nie wyhamowała. Siałem 20 września zgodnie z zaleceniami. Dobrze, że ubezpieczyłem od wymarznięcia.
 10. Pszenica Ozima i jara

  nie bardzo rozumiem? robiłeś kiedyś badania po burakach? pszenica sypała Ci minimum 8,5 tony? mało kto sypie taką ilość potasu i fosforu pod buraka ile burak faktycznie pochłania, to żarłok potasowo - fosforowy, potasu pochłania ogromne ilości i jest to jedna z najbardziej potasolubnych roślin jakie uprawiamy. Te niedobory trzeba przecież uzupełnić, chyba że pod buraka dałeś nawozów na planowane 100 ton a urodziło się 60, to wtedy wiadomo, sporo zostało i można sobie darować. W innym wypadku potas i fosfor trzeba uzupełnić. Fasola też miała być super przedplonem pod pszenicę. Robiłem próby gleby w 2015 a poźniej dawałem fasoli górne dawki P+K plus od serca 10% żeby podnieść zasobność. Fasola była dwa lata z rzędu a co się z tym wiąże obwite nawożenie co wiosny plus unormowane Ph. Robiąc próby w 2017 liczyłem na świetne wyniki a co się okazało? podniosłem zasobność zaledwie o 0.2 punku, przykładowo z 13,1 na 13,3. Nie chciałbym poosa21 żebyś dzierżawił moje pole, bo po takich co podobnie myślą uzupełniam składniki już 3 lata. Bez obrazy.
 11. Pszenica Ozima i jara

  Spokojnie Kamil, masz rację, ale trzeba też patrzeć na czynnik ekonomiczny i relację koszt-efekt. Ja osobiście nie żałuję kosztów, bo to moje hobby, ale też zwracam uwagę na stosunek cena-jakość. Wg mnie 145zł za ochronę jesienną to sporo i sam jestem ciekaw czy do żniw będzie czysto, bo przecież substancje ulegają rozkładowi a nowe agrofagi wschodzą nieustannie i wiosną mogą jeszcze przegonić pszenicę, która międzyrzędzia zakryje porządnie dopiero w maju. Ostrożeń, powój, wychodzą dość późno. W tej cenie zrobisz naprawdę porządną ochronę wiosną, która powali niemal wszystkie chwasty do żniw. Z drugiej strony jak zboże musi być zanieczyszczone u kupców w Twoich stronach żeby urwali 30zł z tony? Pracowałem kiedyś w skupie i z czymś takim się nie spotkałem. Chyba, że chodzi Ci o to, że z chlebowej zrobią Ci paszową, to ok, rozumiem.
 12. Pszenica Ozima i jara

  drogo jak na jesień, jak wyjdzie poprawka to przegonisz ochronę herbicydową najlepszymi najdroższymi środkami wiosennymi. Dziś Trinity kosztował 46zł, więc całkiem kompleksowy oprysk jesienny wyjdzie 90zł brutto i jest spora szansa obejść się bez poprawek
 13. Pszenica Ozima i jara

  a co masz bardziej odporne chwasty na Experta w pszenicy a mniej odporne pszenżycie? jak podziała w pszenżycie to i w pszenicy, zależy od fazy chwastów, ale raczej jeszcze są w fazie siewek, więc 0,3 też podziała jak dorzucasz legato.
 14. Pszenica Ozima i jara

  Standard, Myślę że można dawki legato i gleanu obniżyć o 20% a efekt powinien być podobny. Kolega dał 6g gleanu do podobnego zestawu ja również będę dawał podobnie. Opakowanie wystarczy na hektar gratis i rzepak powinno położyć. Przekonamy się wiosną.
×