rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik22    5

Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Heh ciekawe czy w ogóle do 2020 coś zostanie z UE. Ja to się obawiam czy za rok dopłaty dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

Dziś słyszałem w TYGODNIU,że rent raczej nie będzie za to młody rolnik tak-ale to tylko takie gadanie do 2020 to faktycznie UE może już nie być :) jak nas Chiny wykupią ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Przydał by się jakiś program na modernizacje , ale do tego czasu wszystko może się wydarzyć . Dodatkowo euro kiepsko stoi .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

@ MasseyFerguson255 tak mi się wydaje... wysoko postawieni urzędnicy w UE chcieli żeby chińczycy kupowali obligacje krajów ze strefy euro,którym grozi bankructwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Do tego w ,,Tygodniu'' mówili że ma być program wspierania gospodarstw nisko towarowych i chyba jakiś program żeby pomóc rolnikom przebranżowić się B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Po co w ogole istnieje ten temat ?

Nie lepiej zalozyc temat jak bedzie nowy PROW ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wiem o młodym rolniku, że ma być, a wysokość dofinansowania będzie mogła wynieść nawet 70tys EURO czyli około 300 tys złotych z tym, że będzie można to realizować w przeciągu 5 lat nie trzeba będzie od razu wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

Dokładnie tak jak pisze @ rafalkom555 i UE ma iść właśnie w tym kierunku tzn. by dawać pieniądze na szkolenia dla rolników by się przebranżowili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Po co w ogole istnieje ten temat ?

Nie lepiej zalozyc temat jak bedzie nowy PROW ?

A nie lepiej pisać o tym tutaj niż w tamtym wątku bo tam jest często poruszanych zbyt wiele spraw.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

A ja wyczytałem też że, będą zachęcali młodych rolników (do 40 lat) oraz dopiero rozpoczynających działalność. Ponoć mieliby obowiązkowo dostawać nawet o 25 proc. dopłat więcej, niż średnia krajowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla młodych rolników to nawet dobry pomysł w gdzieś słyszałem że w Niemczech albo Holandii to 100euro za ha dopłat dostają a co nam się nie należy tyle?

A dostajemy marne parę złotych za których nic nie można kupić konkretnego ropa prawie po 6zł to jak mamy funkcjonować?

A za granicą to ile samych dopłat mają i ile mogą za to zdziałać.

Edytowano przez MasseyFerguson255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będziemy mogli się równać z krajami zachodnimi takimi jak niemcy czy ta holandia. Jesteśmy daleko w tyle za nimi. U nas gospodarstwa są w większości małe a ludzie którzy na nich pracują zamiast inwestować to przejadają te dopłaty. Dlatego tu by się przydał jakiś porządek.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sawicki coś kombinował żeby wyrównać dopłaty ale mu się nie udało że pieniędzy nie ma dla nas czy coś takiego ale mają wzrastać co rok o ileś złotych do 1ha niby to ale i tak nie dogonimy Niemców

Bo to sami barani a nie posłowie pracują w tym sejmie od rolnictwa nie wiadomo co oni robią szkoda gadać poprostu żal i nic więcej.

Edytowano przez MasseyFerguson255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Ja nie uważam, za dobry pomysł tego żeby młody rolnik dostawał większe dopłaty o 25% mimo, że mam 23 lata. Powinno być dzielone równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Chca zwiększyć dla młodych pewnie dlatego aby młodzi na roli zostawali.

Tylko coś mi się zdaję że w 90% wtedy jak ktoś będzie miał większe gosp. to będzie dzielił na dzieci aby dostwać większe doplaty, lub i mniejsze będą szybciej przepisywać na dzieci (a sami KRUS będa płacić np.jako domownicy) po to aby mieć większe dopłaty więc pewnie to co myślą zrobic i tak będzie się mijać z celem.

 

Ale ja tam jestem za, bo wole mieć więcej niż mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Można dać przepis ze gospodarstw nie można dzielić.

Ja tam nie obraził bym się gdyby na start dali mi więcej kasy. Zawsze łatwiej jest :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O możliwych zmianach w nowym PROW, było trochę w topagrar. I tak co do rent strukturalnych to ma ich nie być. Będzie tylko coś takiego, że rolnik kończący 55lat może przekazać tymczasowo w użytkowanie na 10 lat gospodarstwo na dzieci, czy sąsiada a w zamian będzie otrzymywał powiększone dopłaty bezpośrednie. Jesli chodzi o inne programy to ma być kładziony większy nacisk na ochronę środowiska. Więcej nie pamiętam musiałbym jeszcze raz to przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
A dostajemy marne parę złotych za których nic nie można kupić konkretnego ropa prawie po 6zł to jak mamy funkcjonować?

 

Kolego gdzie ty kupujesz paliwo po prawie 7 złotych, zgrozo chyba nie umiesz szukać taniego paliwa...

 

Sawicki coś kombinował żeby wyrównać dopłaty ale mu się nie udało że pieniędzy nie ma dla nas czy coś takiego ale mają wzrastać co rok o ileś złotych do 1ha niby to ale i tak nie dogonimy Niemców

Bo to sami barani a nie posłowie pracują w tym sejmie od rolnictwa nie wiadomo co oni robią szkoda gadać poprostu żal i nic więcej.

 

Nie możemy przecież dostawać taki samych dopłat jak Niemcy gdyż nie będzie to sprawiedliwe... Jak już to im powinni obniżać a nam podwyższać do poziomu około 273 euro/ha...

 

A ja wyczytałem też że, będą zachęcali młodych rolników (do 40 lat) oraz dopiero rozpoczynających działalność. Ponoć mieliby obowiązkowo dostawać nawet o 25 proc. dopłat więcej, niż średnia krajowa

 

Najpierw aby w ogóle dostawać dopłaty będziesz musiał wyłączyć 7% gruntów z upraw rolniczych na cele środowiskowe tzn. zazielenienia... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę polskie paliwo kupować bo jetem na wacie Bo teraz ciągnik na PROW brałem i maszyny później się z tego rozliczam muszę nazbierać faktury przez miesiąc a później mi zwracają za dany miesiąc a ruska po 4.10zł to jeszcze mam zwrot za akcyzę 96groszy na litrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Kolego wyżej słabo czytałes jak piszesz że Niemcy dostają 100euro dopłat do hektara, dostają jakieś ponad 300euro a najwięcej 500euro grecja i malta. A koszty produkcji czy to w Niemczech czy Polsce to są na jednym poziomie, gdzieś to gadali że w traktacie ue pisze że każdy obywatel UE powinien być traktowany na równi, a jeśli chodzi o kasę z dopłat to juz tego nie przestrzegają. Ale z drugiej strony, jak by Polacy mieli więcej to też by nie chcieli żeby niemce miały więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Moim zdaniem to dopłaty w nowym PROW powinny być podzielone ze względu na klasy ziemi. Łatwiej jest gospodarzyć tym co mają 2, 3 klasę a gorzej tym co mają 5. Powinni to jakoś bardziej sprawiedliwie podzielić. A i powinni wspierać tych mniejszych co maja gospodarstwa małe bardzo często są to gospodarstwa z tradycją rodzinną gdzie syn przejmuje ziemię po ojcach a nie tylko wspierają tych co mają i tak już dużo.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj