Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek161    3

mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1213

http://www.agrofoto..../page__st__8000

Kolego skoro pytałeś już w tym temacie to po co zakładasz nowy? i skąd wiesz że taką kwotę Ci zwrócą? przecież nikt nie wie jakie będzie dofinansowanie w latach 2014-2012 może 100tyś a może kilo cukierków?

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

a czy moge ponownie złożyć wniosek w 2014?? bo pieniądze już się skończyły a dalej jestem młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jeszcze budżet UE nie dogadany a idioci już kasę dzielą i nad programami myślą :D Nie wiadomo nic o kwotach, o warunkach a już wnioski by pisali. Dobre.

 

+1 punkt ostrzeżeń za obrażanie użytkowników!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy dajcie sobie spokój bo za wcześnie na to, 22 grudnia jest koniec kalendarza majów tak więc i koniec świata, choć wszakże odwołali to bo wyszła ta nowa TOYOTA ale też nie określili się dokładnie na ile przedłużają, tak więc nic nie wiadomo, poczekajmy może jeszcze się odezwą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

toyoty już sprzedane i koniec będzie jak zakładano początkowo ;) a chłopak niech kombinuje w końcu te pieniądze trzeba dobrze rozdysponować aby później czerpać zyski a nie przejeść i potem znów czekać może unia coś tam da ale takie programy ogłaszają z dużym wyprzedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie będzie. Budżet jest wykorzystany a ten na lata 2014-2020 w moim przekonaniu będzie rozdysponowywany dopiero w 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

-- połączono --

 

Witam mam 24 lata chialbym sie dowiedziec ile moge dostac zwrotu na zakup ciagnika, prasy rolujacej, owijarki samozaladowczej. Gospodarstwo jest na moja mame ktora ma 45 lat i ma zamiar mi je przepisac. Gospodarujemy na terenach gorzystych i objetych ochrona. Jezeli mama by mi zapisala gospodarstwo moglbym sie starac o premie dla mlodego rolnika i moglbym zlozyc wniosek o modernizacje. Ile moglbym dostac zwrotu.

dzieki z gory za odp:)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów, ortografia, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Kolego a czy Ty obserwujesz wogóle co się dzieje w tej tematyce.? Przecież ostatnio ogłaszali przyszłe nabory na prow w wybranych województwach (nie wiem czy Twoje się załapuje), młodego nie ma i raczej nie bedzię a ile mógłbyś dostać to kto ma to wiedzieć jak nie Ty. Limit zwrotu jest do 300 tys a za ile kupisz to Ci odpowiednio oddadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Ja chialbym dopiero w 2014 zlozyc wniosek poniewaz musze powiekszyc gospodarstwo zeby miec tyle esow zebym mogl sie zalapac.! Nie wiecie czy bedzie premia dla mlodego rolnika w 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Jakos nie wróżę ci wielkiej przyszłości na gospodarstwie bo jak na 24latka jesteś jakoś słabo ogarnięty. Nie wiesz że od 2014 zmienia sie budżet i cała polityka rolna UE??? Nawet sami urzędnicy w unii nie wiedzą jeszcze co bedzie z II filarem więc skąd my to mamy wiedzieć jakie będą działania i ile będzie na nie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

No wiem ze nie jest przesadzone ze bedzie ten program ale licze na to ze bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    843

Kolego na MR to niema narazie co liczyc i chyba nie będzie bo widzisz że oni nie mają z czego żyć to wypłaty powiększają sobie

Pamiętam jak z 3tygodnie temu wypowiadał sie własnie jakiś posł to powiedział tak "Co wy ludzie myślićie że ile ja mam wypłaty mam 50tys to co to mam na landrynki dla dziecka?" no ku*wa jak my nie możemy zarobić 50tys na rok a on na miesiąc ma mało?

 

A panowie nie wiecie czy wypłacają już dotacje ogólno obszarowe? bo umnie cisza w gminie i w baknu mówią że ONW było szybko ale teraz nic nie wpływa

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Przestańcie się czepiać do chłopaka bo tylko się grzecznie pyta a tu nagle lawina krytyki ze strony ludzi którzy tylko spekulują i nie mają większej wiedzy od niego w tym temacie. Ok miesiąca temu wypowiadał się nasz minister rolnictwa jak to młodzi migrują do miast i że będzie chciał jak najbardziej zachęcić ich do zostania właśnie poprzez premie dla młodego rolnika. Dobrze się znamy zarówno z kierownikiem naszej regionalnej agencji jak i odr i obydwoje mówią że na 2013 nie ma co liczyć ale na 2014 składać na co tylko się da bo pieniądze będą napewno tylko nie wiadomo na ile ich wystarczy. Kierownik odr jest z Markiem Sawickim na "Ty" i nie raz o tym rozmawiali i mówił że nowe założenia przewidują 100 000 premii i podobno Kalemba cały czas też był za tym więc nie bądźmy tak sceptycznie nastawieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

To mowisz kolego ze mozna nawet dostac nawet 100tys dla mlodego rolnika wiec warto jezdzic po dilerach i rozgladac sie za ciagnikiem a ty mariusz jakiego bys polecal dla bydla i swin myslalem nad farmtrac jak myslisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

To nie są złe ciągniki tylko części są strasznie drogie ale ogólnie jej chwalą. Znajomy kupił Farmera 95 km i też jest bardzo zadowolony. :) w tym przedziale cenowym jest spory wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

No wiesz ja jestem zwolennikiem Zetorów z mniejszej serii. Ja tęż myślę o zakupie nowego i waham się pomiędzy Zetorem a New Hollandem ale mi chodzi o ciągnik ok 120-140 km i Zetor 135 czy nawet 140 hsx jak na taka moc jest trochę delikatny w porównaniu do New Hollandów ale jeżeli wprowadziliby coś o tej mocy z silnikiem 6-cylindrowym to go wezmę. Zetora 5340 mam od 1998 r i jeszcze nigdy nie zawiódł a ma już prawie 7000 mth. Wiem że zetory najtańsze nie są ale to dobre ciągniki choć podobno nie juz takie jak kiedyś. czytałem też artykuł ostatnio o nowym 100-konnym Ursusie i też jak na oferowane wyposażenie cena nie jest wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

To jakiej wielkosci prowadzisz gospodarstwo skoro potrzebujesz az takiego duzego ciagnika.Ja mysle nad Farmtrac-kiem tym 110 konnym ale nic za bardzo o nim niewiem a co najwazniejsze spalanie mysle ze silnik perkinsa nie bedzie duzo palil chociaz ma prawa poniewaz ma 110 kucykow pod maska.Sasiad kupil rok temu Farmtrac 685dt i sobie chwali jak narazie tylko ze mu linka od sprzegla siada ale cos z tym zrobil i sie mu juz nie urywa.Spalanie jakie mi mowil to w prasie rolujacej,transporcie,koszenie lak na oko mowi 4 litry na godz ale przy orce to juz 6/7 litrow ale moim zdaniem na taka moc to nie duzo jak sadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj