dotacja_info

Members
 • Ilość treści

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

2 obserwujących

O dotacja_info

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Kontakt

 • Yahoo
  dotacja@dotacja.info

Ostatnio na profilu byli

2004 wyświetleń profilu
 1. Czy ktoś na forum jest na liście krajowej w po nr 600 i dostał jakieś pismo? poprawki/brak środków
 2. Mam pytanie czy na forum są osoby, którym odrzucono wniosek bo mieli inwestycję z wymaganym pozwoleniem na budowę i nie zdążyli złożyć pozwolenia mimo dwóch wezwań do uzupełnień? Chodzi mi o to, że takie projekty otrzymały często dużo punktów i były na górze listy. Przez to w niektórych województwach tacy wnioskodawcy byli wzywani na początku raz potem jeszcze raz a procedury uzyskiwania pozwoleń trwają u nas dlugo i nie zdążyli dostarczyć wszystkich pozwoleń. Agencja odrzuciła takie projekty i przesunęła środki w dół listy. W. niektórych województwach stało się tak, że niżej punktowane projekty z dołu listy miały większe szanse na dofinansowanie bo miały więcej czasu na przygotowanie wyjaśnień (później je wzywano).
 3. Lista kolejności przysługiwania pomocy już jest a kto dostał już pismo z uzupełnieniami?
 4. Zmiana prezesa ARiMR. Zobaczymy czy wpłynie to na terminy naborów w tym roku i czy nowy nabór na modernizacje będzie tylko na obszar a, b i c w 2017.
 5. ja mam jeszcze z 3 stycznia 2017 jakby była potrzebna.
 6. Jest aktualna lista z 23 stycznia dla woj łódzkiego. Załączam link do zestawienia list. http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/modernizacja-gospodarstw-rolnych-w-ramach-prow-2014-2020-nabor-z-2016-r-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy.html
 7. Pewne jest, że będzie na a, b i c. Powinien być w marcu. Na d nie ma planów na pierwszą połowę roku. Na następne półrocze nie ma jeszcze harmonogramu.
 8. Zgodnie z aktualnym harmonogramem nabór ma się rozpocząć w I kwartale 2017.
 9. Wg informacji z agencji nabór na a, b i c powinien być jeszcze w tym kwartale, prawdopodobnie w marcu 2017. W aktualnym harmonogramie tez jest zapisany nabór w I kw. 2017 ale wiceminister rolnictwa powiedział "w okresie maj - czerwiec będziemy procedować nabór wniosków" na komponenty a, b i c. Jeśli potrzebne jest pozwolenie na budowę to trzeba już dziś rozpocząć przygotowanie wniosku żeby zdążyć z wszystkimi załącznikami.
 10. Tak odpowiada ARiMR Jaki procent pozostałych kosztów kwalifikowalnych może stanowić zakup ciągnika rolniczego? październik 17, 2016W § 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 określono, iż: "Koszt zakupu ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, może być kosztem kwalifikowalnym w części nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowalnych." Zatem, jeżeli koszty kwalifikowalne, z wyłączeniem ciągnika, stanowią 300 000 to kwalifikowalny koszt zakupu ciągnika może wynosić maksymalnie 150 000 zł co oznacza, że koszty kwalifikowane w tym przypadku będą wynosić 450 000 zł.
 11. Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj 15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
 12. Witam, w październiku 2016 r. planowany jest nabór wniosków o dotacje z programu „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” typ operacji „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” a we wrześniu 2016 r. planowany jest nabór wniosków o dofinansowanie do programu „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” typ operacji „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” Nabór tematyczny (rolnicy)
 13. Witam, w październiku 2016 r. planowany jest nabór wniosków o dotacje z programu „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” typ operacji „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”
 14. Panele fotowoltaiczne na budynkach inwentarskich to dobre rozwiązanie i daje dodatkowe punkty. W połączeniu z ciągnikiem może niewiele punktów ale może być wystarczająco żeby dostać dotację. Warto o ty pomyśleć. Termin ma być podany w ogłoszeniu naboru.
 15. Pozwolenie na budowę, wg informacji jaką otrzymałem z agencji, będzie mogło być dostarczone w trakcie oceny. Szczegóły pewnie będą w ogłoszeniu o naborze.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj