Pawel20

Members
 • Ilość treści

  1840
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

49 Excellent

O Pawel20

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowieckie

Ostatnio na profilu byli

41071 wyświetleń profilu
 1. Nowy nabór z azotanów rusza, także z tego działania chyba nie przerzuca środków.
 2. Ktoś może polecić sprzedawcę tablic informacyjnych o tym, że maszyny zostały zkupione przy pomocy funduszy unijnych. Jaki format ma mieć ta tablica?
 3. Chcąc zrobić wniosek wspólny na modernizację, wypełniam dwa biznesplany, dwóch gospodarstw, czy jednego wiodacego? Nie mogę nic znaleźć na ten temat w instrukcji. Przerabiał ktoś ten temat?
 4. Punkt 3 rozporządzenia, czy faktura wystawiona w czerwcu bieżącego roku zakwalifikuje się jako uzyskanie dochodu? Zakładając, że wniosek w nowym naborze modernizacji złoże w lipcu?
 5. Tyle to ja wiem, tylko jak to będzie rozliczone po wykonaniu inwestycji mnie zastanawia, na słowo uwierzą, że dach zmieniony?
 6. Jest jakis wzór wniosku o płatnośc z tego programu?
 7. Część maszyn udało się kupić taniej niż było to wnioskowane, jedna (nie zadatkowana dużo wcześniej) mocno zdrozala i nie mieści się w kwocie za deklarowanej na jej zakup w umowie. Czy kwota zaoszczedzona na pozostałych maszynach może pójść na wyrównanie tego wzrostu? Czy takie cos trzeba aneksowac?
 8. Załączając do wniosku o płatność dokumentacje potwierdzającą prowadzenie ewidencji przychodów i rozchodów, mam dostarczyc Zestawienie rejestrów Vat od miesiaca podpisania umowy czy wcześniejsze też (częśc maszyn zakupiłem wczesniej niż była podpisana umowa). Jak interpretowac tą część instrukcji? W celu udokumentowania powyższego zobowiązania na etapie rozliczania inwestycji możliwe jest złożenie przez beneficjentów: - kopii lub wydruku stron z ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów lub księgi rachunkowej lub ewidencji przychodów i rozchodów, potwierdzające fakt rozpoczęcia jej prowadzenia od dnia przyznania pomocy oraz - kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających wpisy dotyczące realizacji zakresu rzeczowego operacji, oraz - kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających dane w zakresie przychodów i rozchodów w gospodarstwie za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o płatność (jako potwierdzenie kontynuacji zobowiązania do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów).
 9. We wniosku zaznaczylem rozliczenie pierwszego etapu w grudniu. Czy mogę złożyć wniosek o płatność wcześniej? Zakup mniejszej maszyny niż z przedziału, o ktory wnioskowano to problem przy rozliczeniu w ARiMR?
 10. Czy przejdzie wspólny wniosek młodego rolnika i "nie młodego rolnika" na budowę silosu na kiszonke? Na czyjej działce można będzie przeprowadzić taka budowę?
 11. Jeżeli agencja nie zgodzi się na parametry wnioskowanej maszyny, a mniejsza mnie nie interesuje to czy na etapie poprawek mogę zamienić ja na zupełnie inne maszyny?
 12. A tak bardziej szczegołowo, jaka fakture i kto ma wystawic, z jaka stawka VAT?
 13. Czy da sie coś odzyskać Vatu przy zakupie kwoty mlecznej od ryczałtowca?
 14. Duży nie, ale mały niedożywiony się wciśnie
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj