Skocz do zawartości

Hubert8245

Members
 • Zawartość

  544
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

23 Excellent

O Hubert8245

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. V pokos

  5 pokosów ładny wynik ale przy tak intensywnej eksploatacji łąki dochodzi do degradacji runi i trawa nie ma kiedy się zagęszczać i trzeba wydawać pieniądze na podsiew.
 2. Byk

  taki sam jak żywienie 100% sm sianem i podpleśniałą kiszonką :)
 3. Byk

  Geny to tylko element, bez paszy najlepszy genetyk się nie wybije, a bez dobrej paszy objętościowej rachunek ekonomiczny kuleje, także każdy składnik jest jednakowo ważny. :)
 4. Stado na wypasie.

  Namiot ze SKAVSK-iej?
 5. Zetor Major 80 uszkodzone turbo

  Póki co najmocniejszy 1.0 ma honda. Niecałe 130 koni i zdaniem producenta jednostka ma potencjał do podkręcenia mocy na fabrycznym osprzęcie :wacko:
 6. Pronar 5112 + Metal Fach N267

  Właśnie dlatego że jest goła blacha myślę co zrobić żeby to jakoś zabezpieczyć ;)
 7. Pronar 5112 + Metal Fach N267

  Podstawa w tym rozrzutniku to umycie go zaraz po wożeniu. Drugorzędna kwestia nad którą się zastanawiam to zabezpieczenie miejsca w którym podłoga styka się z burtami. ;)
 8. Kubota M7171

  Cena za wysoka, ale ta turbo rewelacyjna jakość zachodu w przypadku jeleni też się posypała co widać po seriach M/MC/RC niestety. Tylko silnik trzyma fason reszta widać że z każdą modernizacją gorzej, na obecną chwilę z tego co można wywnioskować po opiniach użytkowników najwyższą jakość trzyma koncern AGCO..       jakiej półki masz claasa a jakiej jd, bo jeśli porównujesz axosa do 6030 to zupełnie nie ta półka, porównaj ariona 400/500 wtedy dopiero można coś powiedzieć i na tym poziome jd już tak wyraźnie nie góruje ;)  
 9. Ceny ciągników 2016

  na JD nie starczy 200 netto na bank, a na T5.115 z dualcommand to jeszcze Ci zostanie sporo :)
 10. Zetor 11441 Forterra + Unia Famarol 1,8Vd

  W wyjątkowo dobrej słomie jak na ten rok (pokosy po 4.8m ledwie przechodziły pod ciągnikiem) wychodziła mi bela co 45 sekund, ale cały czas prędkość w przedziale 10-18km/h i to już męka dla prasy i ciągnika. Normalnym tempem jak pozwala słoma 60 beli/h jest osiągalne.
 11. Schaffer 2034

    200% prawdy. U mnie w okolicy było to samo gdy kupiliśmy starego weidemanna. Teraz w okolicy są 4 i inni myślą nad zakupem :D  Co do nowej czy używanej to kwestia rozbija się o dofinansowanie, nowa trochę droga, a wysłużona używana generuje wysokie koszty (np półoś przednia 2800zł), a od nowości u jednego właściciela to łatwiej zadbać ;)
 12. John Deere 5085M

  6MC/RC mają dół cały jak duża seria 6 także może być chiński element wykluczony... z tabliczek ;) Nie od dzisiaj wiadomo że dużo elementów wielu znanych producentów zapożycza lub produkuje w chinach/indiach czy innym meksyku. Może nie jeden z wieloletnich posiadaczy "niemieckich" jd zdziwiłby się skąd dokładnie przyjeżdżają części z których są zmontowane. Tego się nie uniknie, otwarta kwestia to tylko kontrola jakości i myślę że prędzej padnie element amerykański niż dana z chin bo JD jako nabywca nie pozwoli sobie na tolerowanie chłamu z resztą poprzednia seria 5m też miała chińskie mosty (ze wstydu nawet na targach miały zerwane tabliczki :D ) i jakoś nie widać pourywanych półosi, czy popękanych korpusów także kwestii jakości bym się nie obawiał, bardziej martwi cena tego szajsu bo ostatnimi czasy coraz bardziej bujają w obłokach ;)
 13. John Deere 5085M

  Tylny most JD china, przedni most dana - china, rozdzielacz podnośnika china, skrzynia jak dobrze pamiętam też jakiś  meksyk, odlewy silnika brazylia, układ klimatyzacji USA (pierwsze co u mnie padło  :D ) składany też w hameryce.
 14. John Deere 5085M [OPINIE]

  Jak ktoś chce kupić ten ciągnik to niech się dwa razy głęboko zastanowi ;) Źle zestopniowana skrzynia, szarpie półbieg, nie czuć tych 80 koni. Dobry ciągnik na pomocnika, do ciężkiej pracy to już średnio się zdaje. Tym bardziej niszczy cena, gdzie można mieć 20tys. taniej steyra 4085 kompakt albo nh t4.85 które są praktycznie tak samo wyposażone i mają identyczny gabaryt lub w tej samej cenie co 5m dostanie T5.95 gdzie gabaryt jest już dość znacznie większy. Przy jeleniu za dużo płaci się za znaczek niestety a jakość nie idzie z nim w parze w przypadku tej serii ;)
 15. Kverneland Taarup 9043

  Zrywa Ci zabezpieczenia przy tej prędkości? Bo u mnie w sianokiszonce jednego dnia wymieniłem 5 sztuk :wacko: 
×