Hubert8245

Members
 • Ilość treści

  559
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

24 Excellent

O Hubert8245

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

7675 wyświetleń profilu
 1. Popieram zdanie kolegi w 100%. Mam od tego roku przyjemność użytkować formera 1452 i robi robotę. Jedyny problem jest w mokrej nieprzetrząsanej trawie bo trzeba trochę wolniej jechać żeby czysto zgrabić. Za formerem też przemawia cena bo wbrew pozorom jest jednym z najtańszych na rynku.
 2. Jak spisuje się Renault? Radzi sobie z taką taczką?
 3. Jeśli to Twoja pierwsza pryzma to zobaczysz że nie tylko to jest podstawa
 4. Żeby biegi trochę lepiej zmianę miały rozwiązaną zmianę to chyba od strony komfortu nie było by do czego się doczepić, ośka przednia na wahaczu, kabina resorowana, duży rozstaw osi i po drodze płynie nie gorzej jak niejeden nowy z wysokiej półki. Do tego stary DPS bez CR i innych udziwnień..
 5. Hubert8245

  Case mx 135

  Kolejne pytania: -Na jakim poziomie powinny się utrzymywać jałowe obroty? -Nie działa prędkościomierz, gdzie znajduje się czujnik prędkości? -EHR wyświetla błąd 5, miał ktoś styczność z tym? -Czy twarda zmiana półbiegów i działający z opóźnieniem obrotomierz to normalne?
 6. Hubert8245

  Case mx 135

  Witam. Mam pytanie o hydraulikę case MX. W modelu 120 po naciśnięciu pedału hamulca ciągnik dostaje spory opór na silnik i się im mocniej wciska się pedał hamulca. Czego to objaw? Ciągnik nie ma pneumatyki.
 7. Odnoszę się zdania kolegi który twierdzi że będzie siane 2 dni po zabiegu. Im wcześniejsza uprawa wiosną tym więcej wilgoci w glebie, lepiej przygotowana do magazynowania wody i prędzej osiada a gdy temperatury sięgną 20*C gleba nie będzie tak szybko oddawać wody. Uprawa bezpośrednio przed siewem sprawdza się w przypadku uprawy całościowej i siewu w gęstych rzędach (zboża) a nie przy kukurydzy gdyż ubijane są tylko rzędy co 75cm. Chyba że ktoś wałuje całe pole po siewie to nie ma tematu 😁
 8. Nie rozumiem nadal. Miał wykonaną płytką uprawę pod qq i teraz rozluźnia glebę głęboko. Uważacie że orka 2 dni przed siewem przy temperaturze 20 stopni i nasłonecznieniu mniej przesuszy glebę?
 9. Miałem spawaną półoś w weidemannie 1030 z tym że przełożyłem ją do tyłu i chodzi 4 lata. Koszt 100zł u tokarza a nowa 4,5 netto.
 10. Hubert8245

  John Deere 6105R

  Jakie objawy tubiny? W 5085m miałem zawalony filtr odmy po 1000h, teraz na 2000h znowu będę wymieniał. Jak powiedziałem u dealera że to niezbyt dobrze to stwierdzenie padło że filtr odmy wymienia się co 500h (tyle co podaje instrukcja w kwestii oleju silnikowego), ale nigdzie to nie jest napisane. Teraz odnoszę wrażenie że ciągnik stracił trochę mocy ale nie chcę wróżyć źle.
 11. Hubert8245

  Byczki

  Wejść w krowy od zera jako produkcja towarowa to trzeba być twardym Chodzisz do pracy? Czy tylko gospodarstwo?
 12. Na 30cm można ciągać tylko po co wtedy jechać 10-12km/h? Wystarcza 7km/h przy odpowiednich dłutach i mieszanie jest wystarczające a prędkość nie ma aż takiego wpływu na spulchnienie. Kiedyś trafiłem na kilkuletnie doświadczenia amazone w porównaniu technologii bezorkowych i wynikało z nich że uprawa na 20cm jest wystarczająca w zbożowych, to po co mordować aż tak maszynę? Chyba nie po to żeby zaszpanować że "ja robię na 30cm"
 13. Jeżeli szarpie do przodu tylko to może być wypracowany elektrozawór pod kabiną odpowiedzialny za jazdę w przód. Żeby się dowiedzieć można je doraźnie zamienić miejscami i zobaczyć czy wtedy szarpie do tyłu.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj