Skocz do zawartości

Dodi

Members
 • Zawartość

  1912
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

105 Excellent

O Dodi

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 28.07.1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Ryk-Przykwa

Ostatnio na profilu byli

50526 wyświetleń profilu
 1. Mieszanka gorzowska

  Jaki termin siewu i nawożenie?
 2. Jumz 6am + metal tech wp6

  Obora przejazdowa czy potem taczkowóz?
 3. Mieszanka Gorzowska

  W przypadku koniczyny i wyki, jak to nazwałeś wybujałość jest plusem przed zimą. Rośliny te gromadzą w szyjce korzeniowej substancje zapasowe (węglowodany i białka), których ilość decyduje o trwałości/zimotrwałości tych roślin.
 4. Mieszanka Gorzowska

  Siana 22 sierpnia po pszenicy ozimej, a przedstawiciele DSV odradzali to stanowisko. Skład jak wyżej w proporcjach: życica 50%, koniczyna 30%, wyka 20%.
 5. Mieszanka Gorzowska

  Zobaczymy co z niej zostanie po zimie. Nawożenie: tylko obornik 50t/ha. Siew 22.08. 45kg/ha
 6. Agro Lift

  Dlatego, że w praktyce nie dostrzegłem żadnej różnicy w uprawie. No chyba, że wytłumaczysz mi, lub ktokolwiek inny jaka jest zaleta zęba prostego w porównaniu z takim giętym? Bo nawet chciałbym wiedzieć.
 7. Agro Lift

  Na wale jest kątownik. Do zakładu mam kilkanaście kilometrów. W mojej okolicy jest naprawdę niebiesko od ich sprzętu i przyznam szczerze, że nie spotkałem się z jakimiś tragicznymi opiniami. Może jakieś łożyska lub jakieś inne podzespoły bo wiadomo, że najtańsze trzeba wsadzić na początek. Jednak różnie to może być. "Do siebie" zrobią jak do siebie, a jak coś idzie dalej to może na odpierd...
 8. Agro Lift

  Wyjściowo z takim wałem 10150zł, a co utargujesz to Twoje i wyszedł mnie delikatnie ponad 8tyś brutto. Latem bieżącego roku kupiłem trzy metrowego Poznaniaka. Potrzebne były mi ścieżki, bo zabiegi opryskiwaczem z 15 metrową lancą to jakieś nieporozumienie bez ścieżek. Pakera widziałem u znajomych w pracy. Skrobaki nie dawały rady. Ile do mam do obsianie? To będzie dobre. U mnie 16-17ha zbóż, no i ok 3ha międzyplonów ozimych. Czyli na dobrą sprawą takiego zestawu używam 3 dni w roku. + usługi Odnośnie agregatu talerzowego Batyry. "jak coś jest do wszystkiego to jest do d..." ani to agregat ani talerzówka. Robotę w ściernisku i poplonach robiło ale, jak piasta bezobsługowa może mieć smarowniczki i łożyska sypały się jak domki w Czeczenii. Na obecną chwile nie chcę perzownika.
 9. Agro Lift

  Może nie będzie się obklejał tak jak packer.
 10. Pierwszy rok to sypałem. Wkład foliowy, zero grudy jeśli nie BB nie były warstwowane w magazynach. pH (nie ma czym się chwalić) najgorsze akurat na tym kawałku 4,8. Dawka 1,2/ha. Kornickie po kukurydzy sypałem i jakoś bardziej mi się podobało.
 11. Sierpniowa walka o odczyn na dzierżawach. Skała poszła na grunty własne. Jeszcze długa droga do uregulowania pH przede mną.
 12. Fendt 310LSA + Metal Fach Z267/1

  Rozwożenie podkładu od pieczarek. 40-50t/ha. Fendt poległ przez zapchany drenaż. obok było normalnie.
 13. Metal Fach 6t

  4,5. 10 takich składów na ha.
 14. Metal Fach 6t

  Do autora zdjęcia. Mam ten rozrzutnik od początku roku i wiem, że nic z tego złorzeczenia się nie sprawdzi. Malowanie poprawili (nawet serwisanci mówią że stara buda była źle malowana), farba nawet z adaptera nie odchodzi, a myjki nie mam najgorszej. Żadnej śruby na wałku nie będzie Ci zrywać, prędzej ciągnik zadusisz. Co do pracy w mokrym terenie to fakt ja mam 500 opony, ale ciągnik prędzej siądzie niż rozrzutnik. Podczas koszenia kukurydzy mieliśmy tragiczne warunki i wiem, że jedno duże koło nie jest takim zbawieniem bo tym przejeżdżałem wszędzie. Koła mam 17 i nigdy nie przestało się kręcić w błocie ( zaraz usłyszę że ja błota nie widziałem) Ech społeczeństwo w cebulandii jest naprawdę prymitywne. Jedno jest w nim tragiczne. Na mycie zarezerwuj sobie cały dzień. W dwie osoby. Padre jak widzi ile towaru na niego kładę z głębokiej ściółki twierdzi, że chyba kupiłem sobie za mały sprzęt. U mnie wozi nie mało. Z tego też będziesz zadowolony.
 15. Fendt 310LSA + Mandam KUS 3.0B

  95 koni miał wyjeżdżając z fabryki. Biorę poprawkę bo ja nawet zaorać nie mogę. W moim przypadku spalanie jest 30% większe przez wilgotność: poślizg, grzebanie się w błocie, ciągnięcie rozrzutnika na siłę. U mnie też nie jest kolorowo. A w gruberze ma lżej niż przy orce.
×