Pawel20

Members
 • Ilość treści

  1840
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Pawel20

 1. Nowy nabór z azotanów rusza, także z tego działania chyba nie przerzuca środków.
 2. Ktoś może polecić sprzedawcę tablic informacyjnych o tym, że maszyny zostały zkupione przy pomocy funduszy unijnych. Jaki format ma mieć ta tablica?
 3. Chcąc zrobić wniosek wspólny na modernizację, wypełniam dwa biznesplany, dwóch gospodarstw, czy jednego wiodacego? Nie mogę nic znaleźć na ten temat w instrukcji. Przerabiał ktoś ten temat?
 4. Punkt 3 rozporządzenia, czy faktura wystawiona w czerwcu bieżącego roku zakwalifikuje się jako uzyskanie dochodu? Zakładając, że wniosek w nowym naborze modernizacji złoże w lipcu?
 5. Tyle to ja wiem, tylko jak to będzie rozliczone po wykonaniu inwestycji mnie zastanawia, na słowo uwierzą, że dach zmieniony?
 6. Jest jakis wzór wniosku o płatnośc z tego programu?
 7. Część maszyn udało się kupić taniej niż było to wnioskowane, jedna (nie zadatkowana dużo wcześniej) mocno zdrozala i nie mieści się w kwocie za deklarowanej na jej zakup w umowie. Czy kwota zaoszczedzona na pozostałych maszynach może pójść na wyrównanie tego wzrostu? Czy takie cos trzeba aneksowac?
 8. Załączając do wniosku o płatność dokumentacje potwierdzającą prowadzenie ewidencji przychodów i rozchodów, mam dostarczyc Zestawienie rejestrów Vat od miesiaca podpisania umowy czy wcześniejsze też (częśc maszyn zakupiłem wczesniej niż była podpisana umowa). Jak interpretowac tą część instrukcji? W celu udokumentowania powyższego zobowiązania na etapie rozliczania inwestycji możliwe jest złożenie przez beneficjentów: - kopii lub wydruku stron z ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie lub księgi przychodów i rozchodów lub księgi rachunkowej lub ewidencji przychodów i rozchodów, potwierdzające fakt rozpoczęcia jej prowadzenia od dnia przyznania pomocy oraz - kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających wpisy dotyczące realizacji zakresu rzeczowego operacji, oraz - kopii lub wydruku stron z ww. ewidencji zawierających dane w zakresie przychodów i rozchodów w gospodarstwie za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku o płatność (jako potwierdzenie kontynuacji zobowiązania do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów).
 9. We wniosku zaznaczylem rozliczenie pierwszego etapu w grudniu. Czy mogę złożyć wniosek o płatność wcześniej? Zakup mniejszej maszyny niż z przedziału, o ktory wnioskowano to problem przy rozliczeniu w ARiMR?
 10. Czy przejdzie wspólny wniosek młodego rolnika i "nie młodego rolnika" na budowę silosu na kiszonke? Na czyjej działce można będzie przeprowadzić taka budowę?
 11. Jeżeli agencja nie zgodzi się na parametry wnioskowanej maszyny, a mniejsza mnie nie interesuje to czy na etapie poprawek mogę zamienić ja na zupełnie inne maszyny?
 12. A tak bardziej szczegołowo, jaka fakture i kto ma wystawic, z jaka stawka VAT?
 13. Czy da sie coś odzyskać Vatu przy zakupie kwoty mlecznej od ryczałtowca?
 14. Duży nie, ale mały niedożywiony się wciśnie
 15. Co do tego stykania i nie stykania sie bokami to mam raczej taka opinie, ze to nie ma znaczenia. U nas są wręcz na silę do siebie dociśnięte, żeby więcej weszło na placu i jakiś kotek sobie w środek nie wchodził i jak nie ma dziury to nie ma problemu. Folie tylko SIlotite i Unterland.
 16. A z rurami fi 50 nowa dojarka ile? Nie wiem na ile w tym prawdy, ale jak nas namawiali na rurociąg to tylko fi 50 bo potem łatwiej dołożyć jeszcze klika aparatów nie tracąc na wydajności całego układu.
 17. Ktoś wie ile może teraz kosztuje kompletny nowy aparat udojowy? http://www.delaval.p...210/?sp=585&p=4 Znajdzie gdzieś taniej niż 2,5 tys brutto?
 18. Tak bez problemu, trzeba tylko dokupić taka końcówkę do przewodu od podciśnienia, żeby pasowała tam do wejścia od rurociagówki.
 19. Statek jaki masz rozłóg tych łąk, jakie to są kawałki? Nie masz np takiego problemu ze typowo łaki tofrowe później "dochodza" od tych niedawno przesiewanych, jeden pokos=jedna pryzma?
 20. Ile płaciliście za silotite 50, lub jak jest ceniona w waszej okolicy?
 21. Ale jak chciał je dawać bydłu to musiało być one jakoś naruszone przed skarmianiem?
 22. Na 16/18 ha traw prasoowijarka? Nie opłaca Ci się kupic wozu a opłaca prasowijarkę?
 23. U nas mamy te zwykłe aparaty z duovacem, to raczej proste i chyba bez awaryjne urządzenie. Ja wolał bym jednak wziąć 4/czy 5 tańszych aparatów niż tak jam zamierzasz kupić 3 droższe, chyba że sam zajmujesz się dojem to wtedy weź te z automatycznym zdejmowaniem aparatów.
 24. U nas na 34 stanowiska idzie niecałe 30l wody na jeden cykl mycia, a jest ich razem 3. Idzie najpierw sama zimna, która wypłukuje resztki mleka i tą woda poimy cielęta, potem idzie ciepła woda z dodatkiem (płynu jakieś 250ml)i na koniec znowu zimna woda, czyli razem niecałe 90l. A co do spuszczania wody to zrobią Ci jak sobie zażyczysz, przynajmniej u nas tak było.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj