Skocz do zawartości

Daro20

Members
 • Zawartość

  320
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

9 Neutral

O Daro20

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 20.09.1990

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  LRA
 • Zainteresowania
  Rolnictwo, motoryzacja;)

Ostatnio na profilu byli

4599 wyświetleń profilu
 1. Ceny trzody chlewnej 2017

  Rolnik1973 faktycznie 2 przypadki: 608 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w lesie w pobliżu miejscowości Stanisławów I (gmina Nieporęt, powiat legionowski województwo mazowieckie), w odległości ok. 140 km od granicy polsko - białoruskiej. Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 17 listopada 2017 r.). Zwłoki dzika zostały poddane utylizacji. 609 przypadek stanowią zwłoki dzika znalezione w lesie w pobliżu miejscowości Legionowo (gmina Jabłonna, powiat legionowski, województwo mazowieckie), w odległości ok. 140 km od granicy polsko - białoruskiej. Od padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 17 listopada 2017 r.). Zwłoki dzika zostały poddane utylizacji. Prawdopodobnie jest już za Wisłą gmina Grodzisk Mazowiecki ale na stronie GIWu nic jeszcze o tym niema. U mnie czerwona strefa od 1 września i nie było żadnego dzika z ASF ani świń a cena 3,80 netto.
 2. Saletra puławska 1070 bb, saletrosan 26 1030 worek, saletrzak 900 bb, ceny brutto łącznie 15 ton z dowozem Radzyń podl. W tamtym roku brane 2 tyg. później i tańsze 20-30zł na tonie.
 3. Ziemniak przemysłowy

  @pedro2. w lublinie jest ten zakład. z tego co wiem to wielkość 4+ i skrobia 15 -17
 4. Ursus C-330M

  Jak z jakością zebranej trawy, to znaczy nie ma w niej ziemi i czy zbierze wszystko czy zostaje trochę niezebranej trawy?
 5. Ziemniak przemysłowy

  Michu 13 narazie staram się o kontraktacjie. Co powiecie na temat odmiany Eurostarch? Jak plony, skrobia i przechowywanie?
 6. Ziemniak przemysłowy

  Daro44 i pedro2 macie plony i skrobie na wysokim poziomie. Skrobiowy na zakładzie mowił że rok słaby twierdził że Zuzanna bedzie miała 16 -17 a tu zaskoczenie, mowił że albatrosa jak przywoża to ma w granicach 19. Ogólnie to w sierpniu za brakło deszczu a palilo że ciężko było wytrzymać i ziemniaki szybko zaczeły schnąć, natomiast maj, lipiec i wrzesień lało że woda stała w rządkach.
 7. Ziemniak przemysłowy

  Posadziłem kilka arów Zuzanny żeby mieć sadzeniaki na przyszły sezon bo chcę wejść w ziemniaki skrobiowe i zbadałem dzisiaj skrobie i jestem miło zaskoczony wyszło 20,7%. Chyba sporo na tą odmiane? Jak myślicie przyczną takiej skrobi może być to że ziemniaki zdążyły odparować bo już z miesiąc jak wykopane, czy raczej dlatego że zadbana plantacja?
 8. Jęczmień ozimy i jary

  Usztywniałem Elle i Kucyka a Basica nie i też jest pożółknięty
 9. Jęczmień ozimy i jary

  Koledzy Miałem ładne jęczmienie jare bo dobra agrotechnika nie widać było chorób jeszcze, ładne bo w czwartek 02,06 zobaczyłem że jest sporo mszyc i od razu wieczorem pojechałem siarczan mag 5 kg+ mikroelementy+ cerone( nie na wszystkie pola poszło) + tocata duo 1l + cyperkil 60ml i wczoraj zaczeły żółknąć górne liście i spody podsychać. mszyca nadal jest bo albo nie pogineła bo gęsty łan albo się wylęgła nowa.  Wygląda to tragicznie. Co to może być? Dodam że już trochę sucho jest. Temperatura podczas zabiegu około 17 stopni i rosa ładna była. i dzisiaj  rano na te mszyce pojechałem dursbanem 0.6l.
 10. VAT w rolnictwie

  Mam użyczoną stodołę, nie mam na nią aktu notarialnego i chciałbym zmienić dach czy mogę wziąć na materiały budowlane fakturę i rozliczyć bez problemu???
 11. Zabiegi fungicydowe

  na jęczmień jary na T1 też byście polecili ten chloratalonil razem z prochlorazem? jak coś to w jakich dawkach?  Na razie nie widać chorób, zaprawiany baytanem trio, część pola przedplon groch lub na poplon posiany był groch po pszenżycie ozimym. W pszenicy i pszenżycie ozimym w tym roku przy zimnej wiośnie i dużej ilości opadów na t1 bardzo dobrze sprawdziło się yamato w dawce 1,5l. Chciałbym trochę obniżyć koszty i jestem ciekaw tego rozwiązania?
 12. Kłos Żyta

  Panowie a końcówki kłosów w pszenżycie też są blade to tak ma być czy to wina tego wciornastka? Wciornastek to taki pyzak czerwono-czarny?
 13. Limousine

  Ile ma miesięcy?
 14. Pszenżyto ozime i jare

  Maestozo w poniedziałek nic jeszcze pochwa nie nabrzmiewała a wczoraj już zaczęły wychylać się kłosy.
×