Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 22 maj 2014 - 19:36

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać oprysk -tylko ręczny po wschodach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 12:05
  •  

#2002 Share norbitoja

norbitoja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na moj YT: https://www.youtube.com/watch?v=4CufaWLRiLc

Napisany 22 maj 2014 - 20:47

oprysk -tylko ręczny po wschodach

tzn ?

#2003 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 maj 2014 - 07:08

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać u mnie łubin żółty już wykształca grono, za jakieś 1,5 tyg myślę że pownien juz napewno kwitnąć, fungicyd szedł w poniedziałek. U mnie np po Gwarancie i Siarczanie Mg do dziś są na listkach kropeczki białe od oprysku, myślę że teraz dziś już byś mógł tym leopardem pryskać.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#2004 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 maj 2014 - 13:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Wczoraj popryskałem leopardem, zobaczymy jaka reakcja będzie.

#2005 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:35

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać tzn. oprysk miejscowy , opryskiwaczem ręcznym bezpośrednio na chwast , nie opryskując rośliny uprawianej

#2006 Share hd1234

hd1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:57

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Mój łubin wąskolistny, zdjęcia z 19 maja, 22 opryskałem leopardem zobaczymy jak podziałał :)

Na pierwszych czterech zdjęciach wygląda nawet ładnie tylko nie wiem w czym może być problem z kręceniem i uszkodzeniami liści(zdjęcie 4)
Na ostatnim mam duży problem roślinki żółkną i giną co może być problemem ?? ( dwa ostatnie zdjęcia )

Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• DSC00253.JPG
  • DSC00256.JPG
  • DSC00258.JPG
  • DSC00261.JPG
  • DSC00269.JPG
  • DSC00275.JPG

#2007 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać u mnie kolego to samo z tymi żółtymi roślinami, na wszelki wypadek opryskałem na dniach gwarantem. być może wpłukało środek do stosowania przedwschodowego jak pisano wyżej.

#2008 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam . Chciałem się dowiedzieć czy mogę opryskać łubin siarczanem magnezu w jakiej dawce ?

#2009 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 26 maj 2014 - 05:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Albo wpłukało herbicyd, chociaż sam Afalon nawet mocno wpłukany nie powinien zbytnio uszkodzić roślin, druga wersja to zbyt niskie ph gleby nawet dla łubinu

#2010 Share elessar1410

elessar1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 26 maj 2014 - 08:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zależy czym pryskałeś - ja pryskałem po siewie afalonem i w jednym miejscu zrobiła mi się nakładka - czego wynikiem było żółknięcie roślin albo nie wschodzenie w ogóle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 maj 2014 - 21:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać kolego Dyczko co ile wykonujesz zabieg przeciwko antraknozie i jakiś pakiet "wybadany" p. temu patogenowi posiadasz? U mnie tydzień temu szedł Gwarant z siarczanem Mg zastanawiam się kiedy zastosowac T2 aby nie dopuścić do zainfekowania tą chorobą.

KAZIU można jak najbardziej, wszystko zależy od stosowanego siarczanu, najlepiej wg zaleceń producenta dla kategorii roślin rolniczych.

Edytowany przez proxy8441, 27 maj 2014 - 16:04.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#2012 Share hd1234

hd1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:16

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Pryskane było afalonem, kobitka w sklepie mówi że to przez deszcz bo lekko padało w późniejszych dniach, to na 50% wina oprysku bo to samo w soi się porobiło ładnie wyszła z ziemi i na części zaczęła żółknąć i więdnie..
Wczoraj łubin opryskałem sarfun 500 sc bo on działa na antraknozę i jeszcze coś, do tego doszła odżywka,
Oprysk leopardem chyba zadziałał bo jednoliścienne zaczynają żółknąć :)

#2013 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 27 maj 2014 - 22:21

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać panowie, czy ktoś z was ma doświadczenie w stosowaniu Amistar 250SC, Champion 50 WP, Miedzian 50 WG, Ekonom MC 72,5 WP, Kaptan Zawiesinowy 50 WP, Switch 62,5 WG lub Topsin M 500 SC -ponoć wszystkie te środki są skuteczne w zwalczaniu antraknozy (brak rejestracji) w T2-czy ktoś z was stosował któryś z wymienionych środków ? U mne na T1 Gwarant poszedł 2l/ha i póki co jest ok- zobaczymy co będzie dalej

#2014 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 29 maj 2014 - 05:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja byłem dzisiaj zobaczyć swój łubin i jest ładny wysokość około 25 cm nie ma żadnych chwastów w nim opryskany był linurexem i nie zauwarzyłem zeby się coś z nim działo nie skręcają się mu listka i nie żółknie czy jest konieczność pryskania na antraknoze ???

#2015 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 maj 2014 - 23:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jak uważacie czy warto dawać teraz na T1 Sarfun a za 2 tygodnie Gwarant? Zauważyłem że na słabszej ziemi troche żółknie ale myśle że to nie jest spowodowane anaraktozą

#2016 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:15

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać łubin zeus już kwitnie, byłem dziś zobaczyć, ale afalon chyba cos słabo przytrzymał zielicho, bardzo dużo jest chabra i dosyć duż przytuli, łubin wąskolistny około 35-40cm ( za kolana) opryskany do tej pory gwarantem 2l/ha, czy jest sens stosowac jeszcze jakieś herbicydy, ale jeśli to co najlepiej w tej fazie rozwoju rośliny????

#2017 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 30 maj 2014 - 21:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Afalon w ogóle nie działa na przytulie, nie pamiętam co z chabrem ale chyba też nie bardzo. Z herbicydów to teraz jedynie na jednoliścienne, ostatni dzwonek

#2018 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:44

łubin zeus już kwitnie, byłem dziś zobaczyć, ale afalon chyba cos słabo przytrzymał zielicho, bardzo dużo jest chabra i dosyć duż przytuli, łubin wąskolistny około 35-40cm ( za kolana) opryskany do tej pory gwarantem 2l/ha, czy jest sens stosowac jeszcze jakieś herbicydy, ale jeśli to co najlepiej w tej fazie rozwoju rośliny????

No nie mogę uwierzyć że masz taki łubin po tym co zobaczyłem dzisiaj u siebie.

Na lepszej ziemi roślinki 20/25cm, a na gorszej 10cm.

#2019 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:38

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać U mnie sonet i mister powoli zaczynają kwitnąć, co najciekawsze rośliny mają z 15 cm :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 maj 2014 - 09:43

łubin zeus już kwitnie, byłem dziś zobaczyć, ale afalon chyba cos słabo przytrzymał zielicho, bardzo dużo jest chabra i dosyć duż przytuli, łubin wąskolistny około 35-40cm ( za kolana) opryskany do tej pory gwarantem 2l/ha, czy jest sens stosowac jeszcze jakieś herbicydy, ale jeśli to co najlepiej w tej fazie rozwoju rośliny????

pisze że ma przytulie czyli ziemia jest znacznie lepsza niż na na łubin