AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

AGRObombula    2

witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale czy soja urośnie w naszym klimacie?? nie jest za zimno??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

urosnąć urośnie, raczej w cieplejszych rejonach kraju, i nie spodziewaj się cudów, że niewiadomo ile namłócisz, znajomy z tym eksperymentował parę lat temu, wiele zależy od pogody, i bez ochrony przed chorobami się raczej nie obędziesz,

i druga sprawa, jest problem ze zbiorem, bo soja ma bardzo nisko pierwsze strąki, i obiło mi się o uszy, że w krajach o dużych uprawach soi są do tego specjalne kombajny, chodzi tu głównie o konstrukcję hedera, który dosłownie ryje w ziemi, lub ślizga się po niej, żeby podebrać te najniższe strąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no dobra to juz wiemy że urośnie i że na wysokie plonu niema się co spodziewać ale gdzieś słyszałem że są w polsce dwie odmiany zareestrowane na nasz klimat ktoś otym słyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Od jakiegoś czasu też szukam informacji na temat uprawy soi, ale nie udało mi się za wiele znaleźć.

Jak popytałem się starszych gospodarzy to jakieś 20 lat temu każdy miał od 5 do 10 arów jako dodatek do paszy i określają jako dobre zbiory. Więc jeśli ktoś wie gdzie kupić nasiona i jak to się uprawia to ja na wiosnę chętnie po eksperymentuję na 10 lub 20 arach.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Uprawa soi w Polsce jest bardzo zawodna i wiele zależy od przebiegu pogody w trakcie wegetacji. Wysiewana jest w maju. Na plony wyższe niż 2-3t/ha w dobrym roku nie ma co liczyć. W praktyce soja uprawiana jest w Polsce głównie w celach doświadczalnych, jedynie na południu Polski rozpoczęto uprawę na cele paszowe.

Informacje o uprawie jak i polskich odmianach znajdzie w internecie każdy, wystarczy trochę chęci i umiejętność posługiwania się tym cudownym narzędziem. Zeskanowałbym kilka stron z książki ale nie mam obecnie na to czasu.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W tym roku było w polsce uprawiane wg. odr. niespełna 500ha soi, same doświadczenia i napaleńcy po kilka ha


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

jeśli chcesz uprawiać soje na cele paszowe to lepszym rozwiązaniem na terenie polski jest uprawa łubinu białego

jak ostatnio wyczytałem łubin biały ma równie korzystny skład aminokwasowy jak soja, a w warunkach polski łatwiej się go uprawia, osobiście zamiast soi zacząłem dla krów podawać 50/50 łubin wąskolistni i łubin zółty oczywiście odmiany słodkie, efekt jest taki ze soje ograniczyłem do minimum a mleko nie spadło, za to kasy w kieszeni zostaje dyzo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

należy pamiętać ze nasiona soi to nie poekstrakcyjna śruta sojowa, wiec przy bilansie należy zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu, w małych ilościach będzie on korzystny energetycznie, natomiast w dużych może okazać się wrogiem,

zwłaszcza w żywieniu krów mlecznych u których tłuszcz ten wytrąci się w żwaczu,

jest to na pewno dobra dla świń którym tłuszcz nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REXA    0

Poszukuję przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych, które są zainteresowane wprowadzeniem do płodozmianu nowej ultraszybko dojrzewającej odmiany soi Annushka.

Planowany areał do obsiania wiosną 2012 r. to ponad 500 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

ja mam ochotę na próbę 1 ha zasiać. jak pasuje taki kawałeczek to daj znać


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Poszukuję przedsiębiorstw i gospodarstw rolniczych, które są zainteresowane wprowadzeniem do płodozmianu nowej ultraszybko dojrzewającej odmiany soi Annushka.

Planowany areał do obsiania wiosną 2012 r. to ponad 500 ha.

 

Czytałem dziś o tej odmianie i jestem nią bardzo zainteresowany,chętnie podejmę współprace ,interesuje mnie też uprawa współrzędna z kukurydzą

Jesteś przedstawicielem AgroYoumis ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REXA    0

ja mam ochotę na próbę 1 ha zasiać. jak pasuje taki kawałeczek to daj znać

 

Pasuje każdy kawałeczek. 1ha to dobry początek. Polecam stronę Mój odnośnik

 

Po cholere to siac jak niema z tego kasy.

 

Skąd taki pesymizm? Dzisiaj kasy na pewno nie ma, bo trzeba najpierw coś zainwestować, żeby mieć zysk. Proste działania matematyczne obalają twoją teorię. Wróćmy do rozmowy po żniwach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Po cholere to siac jak niema z tego kasy.

 

Zobacz lepiej po ile teraz tona soi kosztuje a potem pisz ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REXA    0

Czytałem dziś o tej odmianie i jestem nią bardzo zainteresowany,chętnie podejmę współprace ,interesuje mnie też uprawa współrzędna z kukurydzą

Jesteś przedstawicielem AgroYoumis ?????

 

Zapraszam na stronę Mój odnośnik. Szczegóły pod nr xxx xxx 262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

a czy taka nieprzetworzona soja nadaje sie na cele paszowe??

Bo przecież i tak leje olej sojowy do paszy i samą śrute poekstrakcyjna też dodaje??

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

a skąd brał nasiona na siew? BO ja chciałem spróbować z kuku na kiszonkę zasiać ale nie mogę znaleźć nigdzie nasion

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj