lukaczmarek

Members
 • Ilość treści

  2964
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

277 Excellent

O lukaczmarek

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 02/26/1985

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Łowicza

Ostatnio na profilu byli

22437 wyświetleń profilu
 1. lepiej by było potłuc słupy dla samego drutu, albo chociaż umyj z ziemi te słupy żeby beton się przykleił, no i koniecznie druga siatka w poprzek.
 2. Widzę nie znasz realiów kompletnie. Małych hodowli to już nie ma, My kupujemy dużo od rolników co mają od 5 do 20 ha, nikt taki już hodowli nie ma albo zostały niedobitki a w obecnych czasach wiek 50 lat nie jest przeszkoda w znalezieniu pracy, i nikt po pracy nie będzie chodził doić krów. Pszenica paszowa 780 netto pszenżyto 640 netto jęczmień 660 netto
 3. Jeździmy od 10 ton, z tym że przy całosamochodowych ilościach z załadunkiem klienta nie doliczamy zwykle do transportu, a przy mniejszych z naszym załadunkiem, bo mamy samochody z pompami, doliczamy
 4. Wypłacalny, cudów nie wymyślamy, ceny do dogadania A tak na poważnie, my kupujemy głównie zboża paszowe wiec jedynie co wymagamy to aby było bez chwastów, szkodników magazynowych i dodatków innych zbóż, no i śniedzi w pszenicy z czym czasem jest problem.
 5. zależy od odległości do silosu najdalszy jest 18m tam ledwo tonę ciągnie, przy najbliższych niecałe 6m robi 2 tony
 6. OK już objaśniam. Urządzenie mimo że wygląda niepozornie daje bogate możliwości sterowania. Mamy tutaj do wyboru praca ręczna i praca automatyczna. Na rozdzielaczu są przyciski ręcznego ich sterowania wiec możemy sobie bez całego sterownika i tak pasze robić. Komputer u mnie steruje kilkunastoma w sumie urządzeniami, bo steruje rozdzielaczem i podawaniem zboża z 8 silosów, 2 silosów na dodatki, natłuszczarką do paszy, mieszalnikiem, siłownikiem elektrycznym który służy do wysypywania paszy z mieszalnika podnośnikiem kubełkowym do transportu paszy do jednego z 2 wybranych silosów. W przypadku pracy automatycznej mam możliwość poprostu zrobienia paszy, mogę też ustawić tak żeby się ześrutowało i włączył mieszalnik, a mogę też ustawić tzw full opcje, czyli śrutuje sie, dosypują się wszystkie dodatki, dolewa olej uruchamia mieszalnik miesza określoną ilość czasu a następnie wysypuje pasze do wybranego silosu paszowego. Waga stoi pod mieszalnikiem i nią również ten komputer steruje. Całością mogę sterować komputerem z domu albo telefonem z aplikacji co też jest fajnym bajerem. kilka zdjęć ekranów https://photos.app.goo.gl/y73cwui5FFRJMAe38 Co do samego rozdzielacza podstawowy 5 drogowy to był koszt niecałych 5 tyś zł i to chyba już brutto
 7. gdzie był ten wywiad? Ale firmy paszowe z centralnej polski nie obniżyły tyle cen, średnio o 20 zł, nikt nie każe sprzedawać u siebie, można zawieźć nieco dalej i cieszyć się wyższą ceną.
 8. 😁takich bredni to już dawno nie słyszałem. Od kiedy państwo wyrównuje skupom ceny?? Ceny w skupach spadły 10-40 zł czyli jakieś 2-5% a nie 20, a na giełdzie spadło ze 192 euro na 172 euro na dziś czyli 10%. Więc nie pisz bredni albo naucz się liczyć.
 9. Na szczęście komputer się nie myli 8 składników i wszystkie wykorzystywane, ale jest tu też śruta sojowa ciągnięta przez śrutownik, groch itp
 10. Paszarnia wyszła około 16 tys jak dobrze pamiętam bo to było już jakiś czas temu, ale biorąc pod uwagę że oszczędza mi godzinę pracy dziennie myślę że zwróciła się już dawno. Oczywiście jest to cena za samo sterowanie + do tego rozdzielacz.
 11. Mieszalnia wykonana wspólnie z firmą Rol-tronic Rozdzielacz sterujący podawaniem komponentów z poszczególnych silosów. Jest ich 8.
 12. Mieszalnia wykonana wspólnie z firmą Rol-tronic Szafa sterownicza całego układu
 13. Mieszalnia wykonana wspólnie z firmą Rol-tronic. Tutaj mamy główny pulpit pracy.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj