Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Od czego zależy dobra kiszonka?

Jaki jest oprysk w QQ, na perz i gluchy owies powschodowo??

zeagran 2l plus dwie torebki titusa na hektar i w trzy dni jednoliścienne zielsko i dwuliścienne są poprostu spalone i do końca wegetacji można igłe znależ .

Rolnik2601    2

Tak jak w temacie mam słabe ziemie i nie wiem jaka odmiana bedzie najbardziej wydajna ?? :( Może macie jakieś doswiadczenia ??? :D

Wiadomość z agroFakt.pl

ZUCH1234    72

siałem taka u jednego goscia teraz i mowił ze ma ja jeszcze na próbe zasiac po jeczmieniu ozimym ciekaw bardzo jestem co z tego wyjdzie

PatrykGY    4

Odnośnie odmiany Tk160 to my ją mamy już teraz będzie 3 sezon jesteśmy bardzo zadowoleni wytrzymuję suszę i co najważniejsze można ją spokojnie późno siać, w zeszłym roku 20 czerwca sialiśmy i była najlepsza w całej okolicy a Ci co siali w kwietniu to urosła 1,50 i tyle a nasza 2,80 :D

Ps Na kartce pisze że Węgierska :lol:

UBUNTU    0

Bosman to według mnie najlepsza odmiana kukurydzy, a przetestowałem już wiele odmian na różnych glebach. Na dobrej ziemi miała nawet 3,5 - 4m wysokości, na słabych też nie była zła. Trzeba tylko pamiętać, że kukurydza to nie żyto i trzeba jej dać odpowiednią dawkę nawozu. Polecam tą odmianę.

yahooo777    698

UBUNTU u nas niestety Bosman na słabej glebie nie popisał się xP ale na dobrej glebie doszedł nawet do czterech metrów;)

bercikoo    0

sial ktos z was QQ pioneera zastanawiam sie nad kupnem kukurydzy z tej firmy na kiszonke tylko nie wiem czy jest dobra

Kristaps    5

Kukurydza z pionnera jest bardzo dobra, tylko droga/

Dobrze znosi warunki stresowe, siałem PR39A98 super odmiana. :P

gospodarz92    0

Ja z pewnością mogę polecić na kiszonkę kukurydze z Monsanto w tym roku miałem DKC 2870 i DKC 3409, a także na słabszych glebach LG 2244, wszystko wypadło rewelacyjnie, zresztą aura dopisała... W przyszłym roku pod kukurydzę nie orze, ponieważ w tym roku wiosną na części areału poszedł obornik, a potem gruber i powiem szczerze, że efekt był lepszy niż z orką, szczególnie na glebach słabszych... Do dozownika siewnika powędrowały wymieszane polifoska 6 i mocznik... Opryskałem wszystko po wschodach Maiser Packiem, w dawkach dzielonych... Później dałem jeszcze Asahi wraz z odżywką i cynkiem.. Efekt super...!

komodo    87

sasiad miał ale to zadne porownanie inne nawozenie i wiele innych czynnikow ale jak na ten rok to była nie za specjalna ja miałem odniesienie do innych polskich nimba i buran trzy lata temu i od tamtej pory juz tylko pioneere roznica była okolo 40cma o kolbie nie wspomne zero porazen siane na jednym polu obok siebie lepszego porownania nie ma bo porownywanie pola do pola mimo jednakowego nawozenia jest bez sensu

Kristaps    5

Ja siałem opoke i san oraz tego właśnie pioneera na tym samym polu to bez porównania pioneer lepiej rośnie i plonuj.

Sąsiedzi sieją Bredero oraz Subito też ładnie plonuje.

Thomas2135    1190

Czy Pioneer będzie lepiej plonował na ziemi V klasy w niekorzystnych warunkach (okresowa susza) niż Reduta, czy Prosna, które wg opisów są mało wrażliwe na niekorzystne warunki klimatyczno-glebowe? Czy sianie Pioneera byłoby bardziej opłacalne?

damian40000    85

w tym roku miałem posiane wiarusa, lobera, kosmo i austryjacka odmianę gizmo. Wszystko siane pasami na jednym polu. Gizmo była o metr wyższa grubsza i miała szersze liście nie było wcale głowni. Obok był lober co druga kolba z głownia nie polecam tej odmiany. Kosmo i wiarus były przyzwoite ale do gizmo nie ma porównania. W następnym roku chce porównać pioniera i ta austryjacka.

Edytowano przez damian40000

bialy2005    193

subito cvzy bradero jak sa sprzyjajace warunki to jest oki ale jak słaby rok to kolby nie ma i trzeba rzadko siac bo wielka to rosnie ale kolby małe. mi paszy nie brakuje wiec subito raczej wiecej nie bede siał a sieje głownie blask od kilku lat i przy nim zostane. głowni nie ma wyrasta srednio ale kolba jest oki zawsze.

atomik    145

ja miałem opokę (3 rok chyba) coxximo belevue i prosil większość kukurydza po kukurydzy gleba 4-6z na kiosznkę na oborniku i co mogę powiedzieć to belevue był na cieżkiej ziemii inny kawałek podkwaszony no i braki fosforu się pokazały ale dostała na liścia i był olepiej ogólnie całkiem ładnie, coxximo minimalnie lepiej rosło od opkoi ale w końcowej wyrónały się, prosil mi słąbo powschodził bardzo najwcześniej doszedł do zbioru i na słabszej glebie pierwszy zaczzął podsychać plon jak na ten rok średni. wszytsko odchwaszczone lumaxem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się