yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

misio3p    2145
Dnia 17.10.2021 o 17:33, king12 napisał:

Odpowiednie zmianowanie i problem z łokosiem zniknie 

 

48 minut temu, king12 napisał:

Każdy twalifikat siejemy po 150kg ? Jeśli masz wiedzę to wytłumacz koledze a nie walisz na palę

Tej panie mądrala, czy doczekam się odpowiedzi na to jakie zmianowanie trzeba robić żeby zniknął problem z łokasiem? Nie raczyłeś odpowiedzieć jak pytałem ostatnim razem. Jak masz wiedzę to wytłumacz, a nie piszesz na pałę.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Lubelskie gliliny siane koło Gryna siewnik mialem rozkalibrowany wyszło ok 300kg na ha. Siane koło 15 października i było git. Dane 500kg saletry i więcej bym nie wydusił. Plon ok 6t. Potem przestawiłem siewnik na 250 tego samego dnia i wyszło podobnie. Plon podobny wszystko dane tego samego dnia. I wkur mnie  gadanie starych gospodarzy ze nasieja gęsto i mają ładne zboże . Z jesieni laka potem brak azotu i 3t.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
Dnia 19.10.2021 o 20:47, drobny napisał:

Siane tego samego dnia,odmiana Formacja zaprawiona Maxim Power + po prawej wspomniany prime

No to zabłysnołeś ty i twój prime.😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Witam

Mam pytanie. Mozna zmieszac bacare trio z inazuma? Mam kukurydze przez miedze wiec pewnie zaraz sie rzuci mszyca i chcialbym zalatwic obie rzeczy, a jednym zamachem

Edytowano przez kamil800
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
10 godzin temu, miwigos napisał:

Zmniejszyć nie problem, płyte na piasek i będzie stał ,tylko że pozwolenie budowlane musisz mieć

Do 30m3 i 7m wys ponoć nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
11 godzin temu, Tomek90 napisał:

To 50x450/96

O co ci chodzi?? 

Jest za późno, mniejsza skuteczność, zboże nie rośnie, chwasty tak, puści większość dwukosciennch i tyle

@Tomek90 mogłbyś rozwinąć swoją myśl w temacie expert+ Legato? Co nie rośnie z czym za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Zboże rośnie po woli bo warunki są jakie są, a chwasty sobie idą bo im warunki nie grają roli, środki głównie mają substancje doglebowe. Ja pryskalem na szpilkę, a część na czarna glebę bo wiedziałem że teraz nie będzie warunków. Jest szpilka, bez wiatru to można pryskać, ewentualnie czekać jeśli zaraz ma być jakiś opad. 

Ojciec kiedyś czekał na pełne wschody bo na glinach czarno i skutkiem była miotła, od tego momentu max 3 liść i jest czysto jeśli chodzi o miotłę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Ok teraz rozumiem twój skrót myślowy. Środek a w zasadzie 2, jest doglebowy  ale i na listny. Pierwszy raz w tym roku taki experyment robie. Osobiście pryskałem w fazie 1-2 lisci. Chociaż wschody nie równe i gdzie nigdzie dopiero wschodzi. Gleba po opadzie dzień wczesniej, moze nie czarna ale i nie przesuszona. Głownie chodzi i o miotle i fiołek. ale jak reszte pogoni to nie mam nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Już pierwsze szkodniki

IMG_20211021_121232.jpg

Dziurka w ziemi i żółta siewka jedyny taki przypadek narazie, co to może być

IMG_20211019_132538.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Witam,

zamierzam zastosować expert met + dff 1.5 (legato)+ metsulfuron (Galmet) 20g niestety pszenica jest dopiero w fazie 1liscia bądź szpilki, na glinach pewnie jeszcze nie wzeszla. Czy metsulfuron nie zaszkodzi w takich fazach rozwojowych? Wszędzie gdzie o tej substancji czytałem było, że na 3 liść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
21 godzin temu, jackowski11 napisał:

Ok teraz rozumiem twój skrót myślowy. Środek a w zasadzie 2, jest doglebowy  ale i na listny. Pierwszy raz w tym roku taki experyment robie. Osobiście pryskałem w fazie 1-2 lisci. Chociaż wschody nie równe i gdzie nigdzie dopiero wschodzi. Gleba po opadzie dzień wczesniej, moze nie czarna ale i nie przesuszona. Głownie chodzi i o miotle i fiołek. ale jak reszte pogoni to nie mam nic przeciwko :)

Jak się pryska po miesiącu od siewu to musi działać również dolistne, bo do tego czasu chwasty nie czekały i już się pokazują. Grunt żeby  jak w najwcześniejszej fazie je skosić przy optymalnych warunkach. 

Ja się spóźniłem kilka godzin, bo fajny deszczyk padał we wtorek a ja w środę po południu pryskalem to już wierzchnia warstwa była osuszona wiatrem aż się kurzyło. Dobrze, że wczoraj pokropiło po oprysku, to skuteczność powinna być zadowalająca. Temperatura około 9-10 w nocy to również na plus, bo idealna do kiełkowania i dopasowana do subst. czynnych jeśli chodzi o działanie dolistne. Niby czysto w pszenicy ale kto by tam na kucaka chwastów szukał. Za tydzień pójdę sprawdzić jak to wygląda. Mijaka zostawiłem to będzie kontrola. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Ktoś u siebie będzie może pryskać na mszyce w pszenicy ? Bo chodzę u siebie i pojawiają się i muszę coś z tym zrobić tylko pytanie czy sam pyretroid czy lepiej Inazuma ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cheesburger napisał:

Kojarzycie z zamienników Modusa Cuadro? Bedzie to ok?
Ogolnie widze ze ceny tego tez wyj*ebało. Przynajmniej w necie.

Cuadro (Rigid, Stiff), Modan, jak najbardziej mogę polecić. Stosowałem, działało, nie szkodziło, dobrze się mieszało z ccc i fungi. Nie wiem jak inne zamienniki, np. z Sarzyny albo z Invigo 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

u mnie po modanie pszenica leżała plackiem , po modusie oryginalnym nie, przy 5 litrach było chyba taniej 100 czy 150zl , nie warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Bartek933 napisał:

Po windsar z ciechu miałem lekkie przypalenia

Po Moddusie to i nie "lekkie" przypalenia mogą wystąpić 😋

Uziu92 napisał:

u mnie po modanie pszenica leżała plackiem , po modusie oryginalnym nie, przy 5 litrach było chyba taniej 100 czy 150zl , nie warto było

Rozumiem że na tym samym polu, w tej samej odmianie, sianej w tym samym terminie, przy takim samym nawożeniu, zabieg w tej samej fazie rozwojowej i tą samą dawką, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie, ale faza roslin była ta sama, odmiana też , termin siewu +/- 2-3 dni , nawożenie też takie samo. Oprysk raczej w warunkach optymalnych. Może coś innego nie pykło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363
FarmerDyzio napisał:

czy na T2 polecacie tebukonazol i azyskorbina ?
czy lepiej piaxor ?
azoksystrobina oczywiście ;)

lepiej priaxor

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
FarmerDyzio napisał:

czy na T2 polecacie tebukonazol i azyskorbina ?
czy lepiej piaxor ?
azoksystrobina oczywiście ;)

pierwsza opcja tańsza co nie znaczy że źle działająca, druga opcja lepsza ale i droższa bo tego litra trzeba dać, a jak byś dał priaxor + tebukonazol to wgl by było zajebiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Zamówienie odebrane

Duet na start  pak 8ha 950zł

Priaxor 5l 680

Unix 850

Simron- prochloraz 260

Spekfree 430- tebu 385

Difekonazol 107/l

Medax 1kg 160

Cyperkil 5l 900.

Cyflux 260

Ceny lepsze niż w trakcie sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj