yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FarmerDyzio    1129
Nowciu napisał:

18 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

czy na T2 polecacie tebukonazol i azyskorbina ?
czy lepiej piaxor ?
azoksystrobina oczywiście ;)

Albo protiokonazol + azoksystrobina, drożej ale lepiej a wtedy tebu zostawiasz na T3

wolałbym robić tylko dwa zabiegi. jakby pszenica sypnęła 7.5 tony to byłbyvto dla mnie bardzo dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Dnia 22.10.2021 o 08:28, ravoj napisał:

Jak się pryska po miesiącu od siewu to musi działać również dolistne, bo do tego czasu chwasty nie czekały i już się pokazują. Grunt żeby  jak w najwcześniejszej fazie je skosić przy optymalnych warunkach. 

Ja się spóźniłem kilka godzin, bo fajny deszczyk padał we wtorek a ja w środę po południu pryskalem to już wierzchnia warstwa była osuszona wiatrem aż się kurzyło. Dobrze, że wczoraj pokropiło po oprysku, to skuteczność powinna być zadowalająca. Temperatura około 9-10 w nocy to również na plus, bo idealna do kiełkowania i dopasowana do subst. czynnych jeśli chodzi o działanie dolistne. Niby czysto w pszenicy ale kto by tam na kucaka chwastów szukał. Za tydzień pójdę sprawdzić jak to wygląda. Mijaka zostawiłem to będzie kontrola. 

Warunki niby optymalne jesli chodzi o temperature, zwłaszcza noc. Mnie zostało troche eliksiru, bedzie na 0,5 ha ale dyje i dyje, czekam az sie uspokoi to moze jeszcze wyskocze postraszyc, na drugi rok oprysku nie bede zostawiał.

Ma byc na plusie w nocy max 3 C. W dzień 11-13. Może jeszcze podziała

3 godziny temu, ravoj napisał:

Ja też właśnie z Pakosa paczkę odebrałem, profeska ...

A propo Pakosa. Jak u ciebie z datami produkcji środków które zamówiłeś? Wszystko świeżyzna 2021 czy 2020 i 2019 tez sie zdarzały? W zamówieniu zaznaczyłem ze mają byc tylko z tego roku, dzwonią że nie wszystkie takie będą, i mogę anulować. Cholera wie gdzie to "zimowało"

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Sprawa perzu w pszenżycie. Znalazłem na internecie środek apyros 75wg gdzie w wrażliwych ma perz. Ale cena zaporowa. Mam już zakupiony expert Met Legato i triben. Można coś do tego dorzucić aby chociaż trochę przychamowac ten perz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowciu    2
4 minuty temu, BomV napisał:

Sprawa perzu w pszenżycie. Znalazłem na internecie środek apyros 75wg gdzie w wrażliwych ma perz. Ale cena zaporowa. Mam już zakupiony expert Met Legato i triben. Można coś do tego dorzucić aby chociaż trochę przychamowac ten perz? 

Apyros jest już wycofany ze sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I dobrze, bo niektórym we łbach się wywraca od tych oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
jackowski11 napisał:

Dnia 22.10.2021 o 08:28, ravoj napisał:

Jak się pryska po miesiącu od siewu to musi działać również dolistne, bo do tego czasu chwasty nie czekały i już się pokazują. Grunt żeby  jak w najwcześniejszej fazie je skosić przy optymalnych warunkach. 

Ja się spóźniłem kilka godzin, bo fajny deszczyk padał we wtorek a ja w środę po południu pryskalem to już wierzchnia warstwa była osuszona wiatrem aż się kurzyło. Dobrze, że wczoraj pokropiło po oprysku, to skuteczność powinna być zadowalająca. Temperatura około 9-10 w nocy to również na plus, bo idealna do kiełkowania i dopasowana do subst. czynnych jeśli chodzi o działanie dolistne. Niby czysto w pszenicy ale kto by tam na kucaka chwastów szukał. Za tydzień pójdę sprawdzić jak to wygląda. Mijaka zostawiłem to będzie kontrola. 

Warunki niby optymalne jesli chodzi o temperature, zwłaszcza noc. Mnie zostało troche eliksiru, bedzie na 0,5 ha ale dyje i dyje, czekam az sie uspokoi to moze jeszcze wyskocze postraszyc, na drugi rok oprysku nie bede zostawiał.

Ma byc na plusie w nocy max 3 C. W dzień 11-13. Może jeszcze podziała

3 godziny temu, ravoj napisał:

Ja też właśnie z Pakosa paczkę odebrałem, profeska ...

A propo Pakosa. Jak u ciebie z datami produkcji środków które zamówiłeś? Wszystko świeżyzna 2021 czy 2020 i 2019 tez sie zdarzały? W zamówieniu zaznaczyłem ze mają byc tylko z tego roku, dzwonią że nie wszystkie takie będą, i mogę anulować. Cholera wie gdzie to "zimowało"

mi np kiedys dzwonili ze cerone z data produkcji do czerwca ale wiedzialem ze zuzyje wczeniej wiec bralem. co do zimowania to mozesz w 2022 w kwietniu zamowic i bedzie data z 2022 z poczatku roku i tez nie wiadomo gdzie to lezalo lub w jakiej temp bylo transportowane z hurtowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
4 godziny temu, ravoj napisał:

Ja też właśnie z Pakosa paczkę odebrałem, profeska 

Co przytuli to właśnie Bacara najmocniejsza nie jest ale dałem większą dawkę to zobaczymy. Mogłem kurde jakiegoś fluroskypyru  odrobinę dorzucić na liście. 

Expert met , czy Bacara Trio ceny w tych dwoch sklepach niemal identyczne , w granicach złotówki,  nie sprawdzałem co prawda innych specyfików 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, rafaello5579 napisał:

Panowie stosował ktos na chwasty środek Trinity 590sc i w jakich dawkach? 

1 raz w tym roku stosowałem w dawce 2 litry na hektar zobaczymy co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
rafaello5579 napisał:

Panowie stosował ktos na chwasty środek Trinity 590sc i w jakich dawkach? 

W tamtym roku stosowałem w pszenżycie, to bez poprawki wiosną było, ale dawki nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363
rafaello5579 napisał:

Panowie stosował ktos na chwasty środek Trinity 590sc i w jakich dawkach? 

bardzo dobry środek a dawki masz na etykiecie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518
17 godzin temu, mraukot napisał:

Napisałem że dla pewności 😉 Sam mam raczej ciężkie, ilaste gleby, więc zawsze daję 0,28 - 0,3 legato (czy tam jakiegoś innego dff). Przeważnie obejdzie się bez wiosennej korekty. Na lżejszych glebach 0,2 może wystarczyć, ale to już takie minimum.

Też robię tak jak Ty. Wolę dać 0,28 dff i nie poprawiać na wiosnę. Przy 0,2 przepuszcza mi przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit12    0

Nie mam możliwości wrzucenia teraz zdjęcia ale mam problem mianowicie Coś podjada pszenicę same końce co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
10 godzin temu, jarekvip99 napisał:

zamiam online od 4 lat, kiedys byli najtansi potem sklep farmera a od roku jedynie Pakos spod kalisza. na delaro 5l czy elatusie grubn ponad 100 zl taniej. inne srodki tez tansze o pare zł i duzo zamiennikow posiadaja.

Dzięki za podanie nazwy sklepu, zaraz zamówię tam to co jest tańsze niż w dla roslin\

 

Co na regulację bo nie da się nigdzie kupic Medax Max, może być etefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

etefon to inna substancja niz to co w medaxie i stosowana raczej w fazie liscia flagowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
23 minuty temu, camo napisał:

wiem że co innego, albo inaczej, co lepiej zamiast Medaxu? Moddus?

Ja stosowalem Windsar. Podobno Cuadro jest ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
40 minut temu, camo napisał:

wiem że co innego, albo inaczej, co lepiej zamiast Medaxu? Moddus?

Mnie Medax Max jakoś nie przekonuje,dwa razy próbowałem  i jakoś nie zauważyłem efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
5 minut temu, poderwa napisał:

Mnie Medax Max jakoś nie przekonuje,dwa razy próbowałem  i jakoś nie zauważyłem efektów.

aha, ja stosowałem Moddusa, ale Medax chciałęm wypróbować, spróbuję CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
55 minut temu, camo napisał:

Dzięki za podanie nazwy sklepu, zaraz zamówię tam to co jest tańsze niż w dla rosli

Brałem ze 2 tygodnie temu Inazume w pakosie , ale teraz przejrzałem ich stronę to na dzień dzisiejszy za wiele towaru dostępnego nie ma . tylko chwilowy brak towaru

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
8 godzin temu, BomV napisał:

Sprawa perzu w pszenżycie. Znalazłem na internecie środek apyros 75wg gdzie w wrażliwych ma perz. Ale cena zaporowa. Mam już zakupiony expert Met Legato i triben. Można coś do tego dorzucić aby chociaż trochę przychamowac ten perz? 

Ja robiłem atriybutem na wiosnę.przychamowal perz, jesienią dalem legoato samo,a po żniwach glifosat poszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
12 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

wolałbym robić tylko dwa zabiegi. jakby pszenica sypnęła 7.5 tony to byłbyvto dla mnie bardzo dobry wynik.

W poprzednim roku dałem Sokół max po wykłoszeniu i obyło się bez T3. Ale trzeba monitorować i jakby wyskoczyła wcześniej septorioza to nie obyłoby się bez T2 i T3. Sokół max / Fandango ładnie podziałało. Na ten rok plan jest taki sam. Jakby trzeba było to na T3 pójdzie tebu.  Żeby nie dublować substancji na T1 pójdzie Mondatak i Andros. 

Cenowo wyjdzie to (netto):

T1 ok 100 zł

T2/T3 ok 160 zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj