yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Bartek933    5394

Ci to już szczyt pazerności osiągnęli, rozumiem 15-20 zł różnicy na 5l ale nie 150-200 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
3 minuty temu, mraukot napisał:

Żadna spekulacja.. zwykła pazerność, szczególnie tych z Sieradza.

Dla roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
camo napisał:

Może tak być

Pszenica i pszenżyto

T1- Turbo Pak

T2 Priaxor                  Kier nwm który będzie lepszy, chyba że Amistar pro pak, co mogę do tego jeszcze dodać, może być Artemis do Priaxora/ Kiera?

T3 Tebukonazol + Prochloraz

lecąc na pakach z Syngenty można trochę pomieszać. sam Turbo pak bez Unixa jest słaby ale dając na T1 Tern + Pecari zabranego z Amistar pro pak wychodzi dosyć mocny zabieg. T2: Amistar + tebukonazol T3: Plexeo który został z Turbo paka + tebukonazol

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Agrest napisał:

3 minuty temu, mraukot napisał: Żapdna spekulacja.. zwykła pazerność, szczególnie tych z Sieradza. Dla roślin?

Dokładnie. Ale skoro znajdują się chętni teraz na np. taką Ascrę za 1180/5l. to czemu nie... 😜 Najlepsze jest fandango za ponad tysiaka 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
mraukot napisał:

Uziu92 napisał: nie, ale faza roslin była ta sama, odmiana też , termin siewu +/- 2-3 dni , nawożenie też takie samo. Oprysk raczej w warunkach optymalnych. Może coś innego nie pykło. Podróbka ? 🤔

nie wiem , brałem go w sklepie dla roslin , modussa brałem stacjonarnie, niby ta sama substancja a jeden i drugi całkiem inny zapach miał , może i podróba , może nośniki słabe, nie wiem , na moje kilkanaście ha teraz wolę brać oryginał, wielkiej różnicy nie ma , a do tego jeszcze syngenta oddaje 10 % ceny także wychodzi jeszcze mniejsza różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
18 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

lecąc na pakach z Syngenty można trochę pomieszać. sam Turbo pak bez Unixa jest słaby ale dając na T1 Tern + Pecari zabranego z Amistar pro pak wychodzi dosyć mocny zabieg. T2: Amistar + tebukonazol T3: Plexeo który został z Turbo paka + tebukonazol

Dobra jak tak uważasz to jeszcze się zastanowię i jutro zamówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, luki08 napisał:

A co to🤔

Dysze kątowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, Agrest napisał:

Zamówienie odebrane

Duet na start  pak 8ha 950zł

Priaxor 5l 680

Unix 850

Simron- prochloraz 260

Spekfree 430- tebu 385

Difekonazol 107/l

Medax 1kg 160

Cyperkil 5l 900.

Cyflux 260

Ceny lepsze niż w trakcie sezonu.

Gdzie dorwales medax w dodatku w takiej cenie? Opakowania 3 kg?

Widzę tu coraz więcej negatywnych głosów na sklep z Sieradza. Kiedyś był bardzo konkurencyjny ale mnie też kiedyś wkur.. gdzie zamawiacie teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

nie wiem , brałem go w sklepie dla roslin , modussa brałem stacjonarnie, niby ta sama substancja a jeden i drugi całkiem inny zapach miał , może i podróba , może nośniki słabe, nie wiem , na moje kilkanaście ha teraz wolę brać oryginał, wielkiej różnicy nie ma , a do tego jeszcze syngenta oddaje 10 % ceny także wychodzi jeszcze mniejsza różnica.

Coś źle zrobiłeś. Jadę na modanie już 3 lata i jeśli zabieg zrobiony w czas i dobrych warunkach efekt jest taki sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Co do szukania chwastów na kucaka dziś się przyłożyłem i przy miedzy znalazłem takie cudowne siewki przytuli. Ciekawe czy Bacara z CTU sobie poradzi. Trzeba było wcześniej to ogarnąć, ale przymrozki i sucho to musiałem poczekać. Ciekawe, bo jeszcze takiej przytuli jesienią nie widziałem. To nowa dzierżawa, może dlatego. 

IMG_20211022_164245_copy_2080x1560.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

150 g. diflufenikanu powinno to załatwić spokojnie (może nawet mniej) ale napewno nie dawki rzędu 70 - 80 g/ha, jak to można spotkać w niektórych zaleceniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
mraukot napisał:

150 g. diflufenikanu powinno to załatwić spokojnie (może nawet mniej) ale napewno nie dawki rzędu 70 - 80 g/ha, jak to można spotkać w niektórych zaleceniach..

wszyscy zalecają 0.2 legato czyli 100g dff a tu piszesz ze na przytulie 150g czyli 0m3 legato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Ja na taką przytulię dałem expert 0,33, legato 0,2 i 12,5g czystego tribenuronu. Na tą chwilę zostało z 5% przytulii, ale liczę że i ona padnie.

 

Choć poprawka raczej pewna bo w łubinie wysiały się tysiące ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisałem że dla pewności 😉 Sam mam raczej ciężkie, ilaste gleby, więc zawsze daję 0,28 - 0,3 legato (czy tam jakiegoś innego dff). Przeważnie obejdzie się bez wiosennej korekty. Na lżejszych glebach 0,2 może wystarczyć, ale to już takie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

W tym roku 0,2 legato na lekkiej glebie zrobiło sporo przebarwień na pszenżycie.

W j ozimym 0,15 do tej pory widać,  ale na wzrost i krzewienie raczej nie wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
8 godzin temu, Agrest napisał:

W tym roku 0,2 legato na lekkiej glebie zrobiło sporo przebarwień na pszenżycie.

W j ozimym 0,15 do tej pory widać,  ale na wzrost i krzewienie raczej nie wpływa

Ja tak samo w tym roku jeczmien ostro przypaliłem. Ale w tamtym roku mieszanka ta sama i nicz, z  tym że w tym inna odmiana to może dlatego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Agrest napisał:

W tym roku 0,2 legato na lekkiej glebie zrobiło sporo przebarwień na pszenżycie.

W j ozimym 0,15 do tej pory widać,  ale na wzrost i krzewienie raczej nie wpływa

50g dff w jęczmieniu też widać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Mecha napisał:

4 godziny temu, Agrest napisał:

Zamówienie odebrane

Duet na start  pak 8ha 950zł

Priaxor 5l 680

Unix 850

Simron- prochloraz 260

Spekfree 430- tebu 385

Difekonazol 107/l

Medax 1kg 160

Cyperkil 5l 900.

Cyflux 260

Ceny lepsze niż w trakcie sezonu.

Gdzie dorwales medax w dodatku w takiej cenie? Opakowania 3 kg?

Widzę tu coraz więcej negatywnych głosów na sklep z Sieradza. Kiedyś był bardzo konkurencyjny ale mnie też kiedyś wkur.. gdzie zamawiacie teraz?

zamiam online od 4 lat, kiedys byli najtansi potem sklep farmera a od roku jedynie Pakos spod kalisza. na delaro 5l czy elatusie grubn ponad 100 zl taniej. inne srodki tez tansze o pare zł i duzo zamiennikow posiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Ja też właśnie z Pakosa paczkę odebrałem, profeska 

Co przytuli to właśnie Bacara najmocniejsza nie jest ale dałem większą dawkę to zobaczymy. Mogłem kurde jakiegoś fluroskypyru  odrobinę dorzucić na liście. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowciu    2
18 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

czy na T2 polecacie tebukonazol i azyskorbina ?
czy lepiej piaxor ?
azoksystrobina oczywiście ;)

Albo protiokonazol + azoksystrobina, drożej ale lepiej a wtedy tebu zostawiasz na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Mam szybkie pytanko, ściernisko po pszenicy było potalerzowane ale nawychodziło tego dziadostwa perzu od miedz. Czy oprysk agrosarem coś by zadziałał w obliczu nadchodzącego ochłodzenia czy może poczekać i po niedzieli pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj