yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

luki08    14

Wiem że to nibten temat ale zapytam tu.

Kupiłem Opryskiwacz 12 m, a ścieżki jeśli zrobię na 12,5m to da radę zapylić ? Czy raczej czeka mnie przeróbka?w sumie chodzi o 25cm na stronę 🤔

Chodziło mi po głowie poszerzenie do 15 m ale to chyba za dużo roboty a areał nievaz taki duży,a i rozsiewacz do nawozu na 12,5m spokojnie rzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Zamówienie odebrane

Duet na start  pak 8ha 950zł

Priaxor 5l 680

Unix 850

Simron- prochloraz 260

Spekfree 430- tebu 385

Difekonazol 107/l

Medax 1kg 160

Cyperkil 5l 900.

Cyflux 260

Ceny lepsze niż w trakcie sezonu.

Gdzie takie ceny i czy to ceny netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
23 minuty temu, luki08 napisał:

Wiem że to nibten temat ale zapytam tu.

Kupiłem Opryskiwacz 12 m, a ścieżki jeśli zrobię na 12,5m to da radę zapylić ? Czy raczej czeka mnie przeróbka?w sumie chodzi o 25cm na stronę 🤔

Chodziło mi po głowie poszerzenie do 15 m ale to chyba za dużo roboty a areał nievaz taki duży,a i rozsiewacz do nawozu na 12,5m spokojnie rzuci.

Zdejmij po kilka cm ze znaczników, żeby siewnik siał na 2,40m i będziesz miał problem z głowy. Ja tak zrobiłem wcześniej na 12m opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
11 minut temu, Zapracowany napisał:

Takie coś sobie kup.

IMG_20211022_165248.jpg

Chodzi o dysze asymetryczna?  Jak to fachowo dobrać ? Resztę mam eżektory dwustrumieniowe co prawda z agroplastu ale i tak fajnie dają radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Uziu92 napisał:

nie, ale faza roslin była ta sama, odmiana też , termin siewu +/- 2-3 dni , nawożenie też takie samo. Oprysk raczej w warunkach optymalnych. Może coś innego nie pykło.

Podróbka ? 🤔


luki08 napisał:

Wiem że to nibten temat ale zapytam tu.

Kupiłem Opryskiwacz 12 m, a ścieżki jeśli zrobię na 12,5m to da radę zapylić ? Czy raczej czeka mnie przeróbka?w sumie chodzi o 25cm na stronę 🤔

Chodziło mi po głowie poszerzenie do 15 m ale to chyba za dużo roboty a areał nievaz taki duży,a i rozsiewacz do nawozu na 12,5m spokojnie rzuci.

Przez całe lata tak robiłem bez żadnych dodatkowych dysz. Rozpylacze o kącie 120°, belka min. 80 cm nad powierzchnią i dopryska bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
40 minut temu, adrianooo1234 napisał:

Gdzie takie ceny i czy to ceny netto?

Brutto, lokalny sklep po rabatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79

jakie dawki tebukonazol i azyskorbina na T2 ? bo jestem w trakcie składania zamówienia na środki u swojego handlowca bo mówi że ceny mają iść w górę to najlepiej już w coś się zaopatrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Damian_B napisał:

A w jakich dawkach priaxor i tebu na T2?

w tym roku dałem po 0.8l i tam gdzie pszenica była po pszenicy trochę za słaba opcją i za rok będę próbował 1l priaxor i 0.5l tebu ale tam gdzie pszenica była po owsie to po 0.8l wystarczyło i czysto do żniw

Turok napisał:

jakie dawki tebukonazol i azyskorbina na T2 ? bo jestem w trakcie składania zamówienia na środki u swojego handlowca bo mówi że ceny mają iść w górę to najlepiej już w coś się zaopatrzyć

tarcza łan 0.7 + azoksar 0.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
33 minuty temu, Agrest napisał:

Brutto, lokalny sklep po rabatach

Daj namiary bo coś Ci nie wierzę 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, luki08 napisał:

Wiem że to nibten temat ale zapytam tu.

Kupiłem Opryskiwacz 12 m, a ścieżki jeśli zrobię na 12,5m to da radę zapylić ? Czy raczej czeka mnie przeróbka?w sumie chodzi o 25cm na stronę 🤔

Chodziło mi po głowie poszerzenie do 15 m ale to chyba za dużo roboty a areał nievaz taki duży,a i rozsiewacz do nawozu na 12,5m spokojnie rzuci.

dobrze będzie. nic nie przerabiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

U mnie pszenica po rzepaku wszystko,na T1 Artemis we własnej mieszance 

T2 tak się zastanawiam czy Priaxor solo w 1 l czy mieszanka 0.8 i np 0.6 tebu a na T3 jeszcze nie wiem czy samo tebu 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13
40 minut temu, Agrest napisał:

Brutto, lokalny sklep po rabatach

Słabe rabaty dostałeś, bo po tyle samo tam płaciłem za priaxora i tebu😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

 

38 minut temu, Bartek933 napisał:

Daj namiary bo coś Ci nie wierzę 

 

27 minut temu, Acodin napisał:

Słabe rabaty dostałeś, bo po tyle samo tam płaciłem za priaxora i tebu😁

Wiem, bo nawet ma dziś kartkę z promocji priaxora z 740 na 680.

Po rabatach bo weź dziś kup glifosat po 390.😉

Zato też w bdb cenie

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziękować. W sumie ciekawe co z tymi cenami będzie na wiosnę, spekulacje czy rzeczywiste podwyżki. Ja obcinam ochronę tak jak i nawożenie 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Może tak być

Pszenica i pszenżyto

T1- Turbo Pak

T2 Priaxor                  Kier nwm który będzie lepszy, chyba że Amistar pro pak, co mogę do tego jeszcze dodać, może być Artemis do Priaxora/ Kiera?

T3 Tebukonazol + Prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Kiedy było składane zamówienie?

We wrześniu te ceny jeszcze były osiągalne teraz jak z brutto zrobisz netto i za tyle kupisz to będzie okazja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Akurat tu ceny takie jak wiosną lub niższe. Na pewno nie stracę. Za priaxora w sezonie płaciłem 760zł. Unix w innym sklepie 960. Zato w sezonie po 740 płaciłem.

Chyba 3 tyg temu zapłaciłem, ale wiele jeszcze w tej cenie jest.

Z tego co widzę to w sklepach internetowych ceny wystrzeliły I to raczej spekulacja.

Ogólnie nawozy na ten sezon mam w dobrych cenach. Obsiałem wszystko oziminą  bo widzę że areał u nas duuuużo mniejszy. Może przerodzi się to na większy popyt i lepsze ceny.

Pod korzeń dostało jak zawsze, azot obetnę o 10-15% max. 

Oby tylko przezimowało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadna spekulacja.. zwykła pazerność, szczególnie tych z Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj