yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Cheesburger    80
4 minuty temu, odrion napisał:

W poprzednim roku dałem Sokół max po wykłoszeniu i obyło się bez T3. Ale trzeba monitorować i jakby wyskoczyła wcześniej septorioza to nie obyłoby się bez T2 i T3. Sokół max / Fandango ładnie podziałało. Na ten rok plan jest taki sam. Jakby trzeba było to na T3 pójdzie tebu.  Żeby nie dublować substancji na T1 pójdzie Mondatak i Andros. 

Cenowo wyjdzie to (netto):

T1 ok 100 zł

T2/T3 ok 160 zł

 

z tym dublowaniem substancji to w sumie nie wiem czy taki problem. Ja dubluje tebukonazol i nie ma wiekszych problemow raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

W zabiegu T1 domuje protiokonazol, przede wszystkim na choroby podstawy źdźbła. A jak wypada przy nim cyprodynil, metrafenon, prochloraz? Czy T1 mogłoby się obyć bez triazolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
20 godzin temu, BomV napisał:

Sprawa perzu w pszenżycie. Znalazłem na internecie środek apyros 75wg gdzie w wrażliwych ma perz. Ale cena zaporowa. Mam już zakupiony expert Met Legato i triben. Można coś do tego dorzucić aby chociaż trochę przychamowac ten perz? 

Z tego co wiem to nie ma w tej chwili skutecznych środków na perz w pszenicy czy pszenżycie ,mam ten sam problem tylko w pszenicy .Wrzuć linka do tego apyrosa bo nie mogę znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Pytanie do osób które pryskaja takimi środkami. Expert met plus legato plus animus. W sklepie w którym kupiłem te środki Pan mi powiedział że legato wystarczy 100ml na ha. Czy to nie za mała ilość? w tamtym roku dawałem 150,-160 ml na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Na podstawę to raczej jedną z lepszych substancji będzie cyprodynil, a protiokonazol dałbym na T2. Na wiosnę różnie z pogodą, a triazole wymagają dość wysokiej temperatury. Planuję kupić w przyszłym tyg duet na start, a na T2 priaxor + odrobinę pecari (protio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79

na zabieg t1 to lepiej będzie : duet na start czy taka mieszanka Prochloraz 0.7l tebukonazol 0.6l cyflufenamid 0.1l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Na wiosnę tego roku był cyprodynil, fenpropidyna i epoksykonazol bardzo dobrze się sprawdziło teraz tylko zamienię epoxy z tebu reszta to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka dawka cyprodynilu, co było przedplonem dla pszenicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
49 minut temu, EmilPlayP napisał:

Na podstawę to raczej jedną z lepszych substancji będzie cyprodynil, a protiokonazol dałbym na T2. Na wiosnę różnie z pogodą, a triazole wymagają dość wysokiej temperatury. Planuję kupić w przyszłym tyg duet na start, a na T2 priaxor + odrobinę pecari (protio)

u ciebie odrobina to ile tego protio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Reasumując, cyprodynil będzie bazowa substancja. Ma trochę działanie maczniakobojcze. Trzeba jednak dołożyć coś na maczniak typowego. Mamy do wyboru fenpropidyna, cyflufenamid, spiroksamina, proquinazid, z tym że ten ostatni, tak jak metrafenon, działa typowo zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
51 minut temu, mraukot napisał:

Jaka dawka cyprodynilu, co było przedplonem dla pszenicy ?

375g/ha przedplon rzepak i motylkowe grubonasienne

 

Fenpropidyna też ma działanie zapobiegawcze, nie za duże ale coś tam chroni

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

fenpropidyna

dodajecie cos do Snajpera bądz Lentipuru z DFF na samosiewy rzepaku czy sobie poradzi? Glean wycofany...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Na jednej działce na próbę dołożyłem 0,3 L pecari do priaxora w dawce 1L, efekt był lux ale to już kręciło się około dwie stówki, w tym roku sam Priaxor będzie, sprawdzony dobry produkt tylko trzeba znaleźć jakieś stare zapasy u kogoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
13 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Zawsze dodaje tribenuronu.

ile gram i o jakiej zawartości?

14 minut temu, yacenty napisał:

U mnie pięknie rzepak bierze

20211023_113958.jpg

po jakim środku?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
5 minut temu, proxy8441 napisał:

po jakim środku?

bacara trio

8 minut temu, EmilPlayP napisał:

Na jednej działce na próbę dołożyłem 0,3 L pecari do priaxora w dawce 1L, efekt był lux ale to już kręciło się około dwie stówki, w tym roku sam Priaxor będzie, sprawdzony dobry produkt tylko trzeba znaleźć jakieś stare zapasy u kogoś :)

 

dodaj troszkę zwykłego tebukonazolu też fajnie działa, a cene podnosi minimalnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79
Turok napisał:

na zabieg t1 to lepiej będzie : duet na start czy taka mieszanka Prochloraz 0.7l tebukonazol 0.6l cyflufenamid 0.1l ?

ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Zastanawiam się, czy nie odpuścić sobie triazoli, podać sam cyprodynil + cyflufenamid. ostatecznie dodać tebukonazol ze względu na niska cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

2 tygodnie będzie w poniedziałek. miotły nie widzę. ale generalnie mam w miarę ogarnięte pola


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj