EmilPlayP

Members
 • Ilość treści

  483
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

58 Excellent

O EmilPlayP

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 06/23/1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mława

Ostatnio na profilu byli

2382 wyświetleń profilu
 1. Wczoraj wpłynęła kasa za rolnośrodowiskowe i poplony zimujace, wszystko bez decyzji i bez potrącenia. Mazowieckie
 2. Też mam ten sam dylemat ale racjonalnie myśląc to jest napisane, że do 15 Czerwca czyli włącznie z tym dniem, podobnie jak data składania wniosków i innych terminów. Tak na marginesie, dostałeś już dopłaty z tego tytułu? U mnie w jakoś w weekend zmienił się status wniosku na zakończony i czekam na przelew.
 3. Wczoraj dotarło paliwo zamawiane w piątek, 2 tysiące B7 po 5,80. PETRO MAZOWSZE, WML
 4. Dostał ktoś z was rolnośrodowiskowe? Miałem pakiet łąk i poplony zimujace, narazie cisza, decyzji brak, póki co wniosek w obsłudze.
 5. Mam do was pytanie, czy ktoś ma porównanie w swoim gospodarstwie dwóch odmian - Tadeus i Liborius. Od dwóch lat sieje tą pierwszą odmianę, a w tym roku na całości jest Tadek, zadowolony jestem ale wg COBORU na Mazowszu lepiej plonuje Liborius. Pszenżyto sieje na lekkich ziemiach, głównie 4-5 klasa i zbieram zależy głównie od opadów 5-6 ton.
 6. Co polecacie na to dziadostwo w owsie? Kurde pryskany niecałe dwa tygodnie temu po deszczu mustangiem forte w dobrej dawce i ładnie wyczyścił ale zostało to dziadostwo. Ten późniejszy owies u mnie lepiej wygląda jak ten co już się wykłosił.
 7. U mnie tak samo decyzji nie było i nie ma ale kasa dziś przyszła, Mława
 8. Mam pytanie odnośnie poprawki na chwasty i dołożenie coś na robactwo. Kukurydza siana 24.04 obecnie ma 5-6 liści i nareszcie popadało. Muszę zrobić poprawkę od jednolisciennych i dołożyć coś na komose i ostrozen. Na pierwszy zabieg poszło Adengo zaraz po siewie w dobrych warunkach, no ale na tym polu była 3 lata temu wieloletnia łąka i trochę trafia się jednolisciennych i dwu, moim pomysłem jest nikosar + mocarz i dołożenie zwykłego perytroidu - na stanie mam judo. Czy warto pchać się w inazume? Sporo poskrecanej qq od zerowania mszycy zauważyłem.
 9. Pełna racja, sam w tym roku zrobiłem błąd bo tylko na dwóch działkach tam gdzie najlepiej i najwcześniej był siany tadeus dołożyłem 0,2 moddusa przy t2 to teraz tam gdzie najsłabsza ziemia to zaczął się zwijać i pali go, także człowiek uczy się całe życie, dobrze w tym wszystkim, że tylko na tych dwóch niewielkich działkach dokładałem regulator przy t2.
 10. Dokładnie tak, jeszcze zależy od Twojego regionu i jak dawno temu u Ciebie padał deszcz bo jeśli minęło 2-3 tyg od ostatniego deszczu i następnego nie widać na horyzoncie to odpuścić temat chyba należy bo t2 to kolejny stres, a jeszcze jakby dołożyć regulacje to combo nieszczęścia. Najlepszym rozwiązaniem to iść na pole i zobaczyć co się dzieje, a może lepiej zaczekać za deszczem i robić t2/t3? Trochę inaczej jeśli masz tęgo ziemię i obroni ona się długo przed suszo, ja osobiście robiłem wszystko w majówkę, teraz bym sobie odpuścił na lekkich ziemiach i czekał za deszczem.
 11. U mnie gorzowska siana w ubiegłym roku i normalnie obornik został dodany, tylko gorzowska jest wpisana nie jako poplon tylko jako mieszanka trawy, kończyny i wyki. Jeśli chodzi o poplon zimujacy jak dobrze pamiętam obornik i cięcie słomy nie można dodać
 12. Nigdzie nie pisałem wcześniej na ten temat ale ja kupując Jakubusa, który był zaprawiony Systiva, dwa lata temu to też trafiło mi się sporo żyta w worku, który poprostu chciałem otworzyć i sprawdzić jak jest ziarno zaprawione, nawet mam gdzieś zdjęcia, w wolnej chwili znajdę i wrzucę. Ogólnie jeśli chodzi o pszenżyto i pszenicę to bez zarzutu, super materiał od Pana Ł, tylko miałem taki przypadek w jęczmieniu, nigdzie nie zgłaszałem bo i tak na paszę był przeznaczony i super plon był.
 13. Czysto teoretycznie możesz, tylko najlepiej zrobić to jak najszybciej, a ze składaniem wniosku bym się wstrzymał bo to chyba jest 25 dni od daty złożenia masz czas na zrobienie planu. Sam czekam na wyniki, a próbki zrobione i zabrane miesiąc temu. W majówkę składałem wniosek, 21ha ornego i 220pkt ekoschematów.... Podobno bardzo dobry wynik.
 14. Robiłem T1 wieczorem blisko miesiąc temu i właśnie na jednym polu już o 20 rosa była, ale ciepłe noce przed i po i nic nie było, a dołożone była też regulacja i bez przypaleń. Niektórzy nawet mówią, że nawet lepiej jeśli jest ciepło. Ja za specjalnie nie znam się ale u mnie było ok.
 15. Mimo wszystko chyba lepiej byłoby zrobić to na noc niż na dzień, teraz w całym kraju ciepłe noce to elegancko zboże "wciągnie" to co wrzucisz do opryskiwacza. Wszystko zależy od czasu i ile masz do pryskania, ja jutro dokończę t2 w pszenzycie i planuje dopiero po 17-18 wyjechać z podwórka.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj