Skocz do zawartości

przem

Members
 • Zawartość

  239
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

11 Good

9 obserwujących

O przem

 • Ranga
  Zaawansowany

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze
 1. Budowa

  Rozumiem że jest to kryta ujeżdzalnia i dobudowana do tego stajnia? jakie konie hoduje właściciel i z jakim przeznaczeniem??
 2. Zabiegi fungicydowe

  Czy mieszanina chloropiryfosu z tebukonazolem może przypalić pszenice, czy raczej nie powinna?
 3. Pszenica ozima Skagen i Arkadia

  Arkadie miałem tylko raz, i juz więcej jej u mnie nie będzie, niby miała sobie radzić na słabszych stanowiskach niestety tak nie jest, identycznie jest z Pilgrimem miał byc zamiast żyta a to cholerstwo usycha pierwsze ze wszystkich pszenic.
 4. Dziś zamówiona Ultra 8 po 1260 netto zbliżona składem polifoska 6 1325 netto ceny loco gospodarstwo
 5. Pogoda

  i kolejna czerwcowa burza plus niewielki opad w nocy i rano, w sumie ok 25 litrów co w czerwcu daje zawrotną jak na centrum Polski ilość deszczu ok 67 litrów
 6. Pogoda

  kolejne 30 litrów deszczu, całą noc burze, ale bez wiatru, zniszczeń żadnych nie poczyniło
 7. Pogoda

  13 litrów z burzy
 8. Czyżby jakieś załamanie cen?? bo wo okolicy kto może ucieka w panice z ziarkami??
 9. Nie wiem czy nie zrobiłem falstartu, ale wczoraj sprzedałem całą pszenice po 760 + vat loco gospodarstwo, propozycja 780 + vat była chyba trochę na podpuchę, przedstawiciele polskich młynów proponowali przez kilka godzin taką cenę, ale jak ktoś chciał podpisać kontrakt, to już nie mogli tyle zapłacić...
 10. Pszenica 780 + vat młyn na Mazowszu minus transport ok 15zł od tony, parametry nie istotne. I kilkanaście telefonów dziennie w poszukiwaniu zboża, ma ktoś pomysł skąd nagle takie szaleństwo?
 11. W mojej okolicy i ogólnie w centrum kraju najpierw mrozy a następnie susza mocno zredukowała zbiory, u siebie w gospodarstwie zebrałem ok 40% mniej niz w latach poprzednich, u innych było podobnie lub gorzej, firmy które do tej pory kupowały od lokalnych rolników, teraz szukają towaru w innych rejonach kraju albo za granicą, bo nie mają surowca, albo czym handlować. Wielu rolników w mojej okolicy wyprzedało się w żniwa, później był przestój do końca listopada i przez ostatnie trzy miesiące  powoli i systematycznie rolnicy wyprzedają zboża. Różnica jest taka, że w latach poprzednich towaru było więcej i sprzedawany gwałtownie, każda obniżka wywoływała panikę i kolejki w skupach, co powodowało jeszcze większe obniżki, w tym roku na szczęście tego nie ma, no i port zdejmuje mnóstwo towar.
 12. John Deere 6910

  Fajna maszyna, można wiedzieć który rok i ile ma godzin?
 13. Pronar T672/2

  Pronar fajny bo niski i cena dobra, zresztą nie są chyba złe skoro Pronar sprzedaje więcej przyczep rocznie niz wszyscy pozostali producenci. A pasy do napinania plandeki są super, to chyba najlepsze rozwiązanie. @czarek z kim handlujesz w Rolmechu?
 14. Mieszalnie pasz dzwonią i szukają zboża, Cedrob oferuje 670 +vat pszenica 620+vat jęczmień, ceny w magazynie kupującego.
 15. John Deere 6140R + Amazone ZA-M 1201

  ograniczenia na OSN dotyczą tylko azotu, pozostałe składniki można wysiewać przed 1 marca, to dość istotne, bo niektórym się wydaje że na OSN nie wolno się pokazać z rozsiewaczem na polu przed 1 marca.
×