pawelJD

Members
 • Ilość treści

  1054
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

17 Good

O pawelJD

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 01/22/1992

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz

Ostatnio na profilu byli

19782 wyświetleń profilu
 1. pawelJD

  Soraya Corina Tajfun

  Ja miałem pierwszy raz corinne i rewelacja. Klienci ja sami wybrali. W zeszłym tygodniu przyjechał świeży sadzeniak.
 2. pawelJD

  Case MX135

  Orzę tylko pod ziemniaki. Przedplon słonecznik posiekany płytko brona talerzową. Na całości po słoneczniku gdzie poszło pszenżyto jeden przejazd na głęboko talerzowka, siew rzutowy nasion i talerzówka na 3 cm. Co do pługa to unijny atlas 4 skibowy. Czerwony jeden z ostatnich wypustów na zabezpieczeniu sprężynowym. Zabiera 1,6- 1,7 metra. Jeśli uzbiera się na jakiś sensowny agregat do głębokiej uprawy planuje przejść na bezorke, ale nie od razu Kraków zbudowano.
 3. pawelJD

  Holso Tip / Warfama

  Słonecznika na równo z burtą weszło 7 ton. Mam ją od 2 miesięcy, zboża nie woziłem, tylko ziemniaki i słonecznik. Podwozie jest zaadaptowane z naczepy/cysterny na kołach 22,5, resor. Ośka tylna skrętna. Fabrycznie było na wózkach bez amortyzacji, poprzedni właściciel zmienił. Zrobiłem dużo kilometrów i czasu straciłem oglądając przyczepy sprowadzone z Francji i dani gdzie stan techniczny ni jak miał się do zapewnien sprzedającego. Wizualnie w tym przypadku szału nie ma, ale jest solidna rama i podwozie. Odmalować jest plan na wiosnę.
 4. pawelJD

  Holso Tip / Warfama

  Polska tandemka z Holandii, 16 dmc. W końcu solidna przyczepa na gospodarstwo:)
 5. Miałem corinne w tym sezonie. Bardzo dobrze się sprzedawała, zamówiłem sadzeniaka na przyszły sezon też w a klasie. Zaczynałem z pod włókna, potem tradycyjnie sadzony. Potem miałem Queen anne w sprzedaży, teraz zaczynam aż do wiosny wege. Corinna złapała lekki parch na gliniastych górkach, ale bez problemu poszła w worku. Plonowanie ok, u mnie bez nawadniania, poradziła sobie lepiej od wegi na tym samym polu.
 6. Jak masz vinete odpuść temat. Ten sezon że względu na brak opadów/wilgoci będzie ciężki do odchwaszczania. W takiej sytuacji najlepiej zastosować Titus/rimel. Jedyny problem to komosa, której on nie zwalcza, dlatego dodaje się do niego sencoru, ale jak wspominałem nie w vinecie.
 7. 2 litry bandura sądzę, że starczy. To nowa substancja i chwasty są nieodporne. Ja stosuje 2 litry bandura, 1 litr racera i troszke commandu i czysto.
 8. pawelJD

  Dronningborg D9000

  To samo co MF 38, bo 6 klawiszy, a te 34, 36 były piecioklawiszowe jak d8900. Czego tu gratulować, stary antyk 😊 ale kosi się bajecznie, już nikomu palca prosto nie muszę trzymać w żniwa, żeby mnie nie pominął. Co do ceny porównywalnie z Masseyami, wszystko zależy jak wyeksportowany. W moim przypadku będą do wymiany łańcuchy na gardzieli, poza tym środek w stanie bdb. 2200 motogodzin, rocznik 90.
 9. pawelJD

  Dronningborg D9000

  Przed sezonem 2021, pierwszy sezon u mnie
 10. Nie zdążyłem po późnym siewie pszenicy ozimej z wjazdem z herbicydem. Czy stosownym jest teraz wykorzystanie tej mieszaniny mianowicie chlorotoluron+dff czy lepiej poczekać do marca i wjechac z typowo nalistnym środkiem?
 11. pawelJD

  Dronningborg d9000

  U mnie pierwszy sezon w tym roku. Kombajn rakieta bardzo duży bęben i powierzchnia sit. Silnik valmet 612 stosunkowo mało pali bo 16 litrów do 20 z rozdrabniaczem na hektar starczy. Pomimo 30 lat zaskakuje mnie wyposażeniem chodź tutaj o monitor data vision gdzie na bieżąco rejestruje wszystkie parametry omłotu parametry pracy kombajnu a także można podejrzeć na zalecane ustawienia do danego gatunku. No i Heder na taśmach piękna sprawa.
 12. pawelJD

  Case Mx135

  Duże i małe (w oddali) psikacze
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj