milanreal1

V.I.P.
 • Ilość treści

  8053
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

319 Excellent

O milanreal1

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 11/12/1989

Kontakt

 • Strona www
  http://

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Rypina (kuj-pom)
 • Zainteresowania
  Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Ostatnio na profilu byli

34444 wyświetleń profilu
 1. Może być ale sprawdzaj wilgotność powietrza, Temperatura czy siła wiatru to nie jedyne ważne parametry podczas zabiegu.
 2. Pendimetalina, S-metolachlor, Wing-P
 3. Jak masz kamienie i delikatne nierówności to warto lekki wał puścić. Jeżeli jest ryzyko sporego deszczu to lepiej nie.
 4. Metazachlor, dimetachlor i petoksamid hamują podziały komórkowe. W navigatorze masz głównie regulatory wzrostu, czyi ewentualną fitotoksycznością może być łyżeczkowate wygięcie liści. Podsumowując "przytrzymanie" możesz mieć tylko po doglebówce, nie poleciłem aby metazachlor stosować dwukrotnie. W warunkach stresowych mogą powyginać łuszczyny. Ale już kilka lat nie widziałem.
 5. Szczerze nie praktykowałem, doświadczeń również nie widziałem. Zawsze uważałem że qq może w naszych warunkach cierpieć po chlomazonie. Choć w sumie chlomazon to ten sam mechanizm działania co mezotrion.
 6. Doglebówką w rzepaku nie ma szans na efektywne zwalczenie chabra, maku czy fiołka. Ogółem uważam że na zwalczanie chwastów w rzepaku nadchodzą ciężkie czasy. Przy bardzo dużej presji jak chcesz mieć dobry efekt to jedź doglebówka i na 2 liść dawaj jeszcze navigator. Tanio nie jest ale masz najwyższe szanse na ogarnięcie chwastów krzyżowych, fiołka i chabra.
 7. A co tu testować, w łubinie można stosować wszystkie gramnicydy.
 8. Nawet w 8 liściu by dało rade, może liście by trochę wybieliło ale szybko by wróciła do równowagi. Pytanie tylko czy byłby skuteczny jeżeli w większości działa doglebowo a w liściu 4 czy 5 chwasty mają już liście właściwe i system korzeniowy wykształcony na ponad 10cm.
 9. Odpowiedź już Ci podałem, pH nie ma struktury więc redlica siewnika Ci faluje. Chodź można dodać jeszcze mozaikę glebową czy jakość siewu, niektóre siewniki przy dużej prędkości siewu falują redlice.
 10. Sprawdź głębokość siewu. Słabsze pH, gorsza struktura gleby, redlica się zapada, do tego zgorzele siewek.
 11. Bo tak jest jak ktoś sądzi że substancja a w każdym produkcie działa tak samo, niezależnie od dawek i od techniki zabiegu...
 12. Woda może odparować, środek jest związany z glebą, ucieknie jak wywieziesz ziemię.
 13. Jak pytam kolegów co w różnych większych firmach pracują to mówią że jakieś niewielkie ilości da się wyłapać ale to dosłownie łapanka.
 14. Triberunon na przytulię to raczej średnie rozwiązanie. Florasulam z axialu przytulię do 8 okółka powinien pogonić. Jak przytulia większa to można starane dodać.
 15. U mnie od 22 lutego spadło 21mm wody. Te opady co teraz mają być pewnie mnie ominą. Na VI klasie żyto jest już ugotowane. Pszenżyto jest na V klasie, zimnej glebie dopiero pod koniec kwietnia kolanko dostało. W większości zbóż miałem jeszcze wiele zabiegów zrobić ale w obecnych warunkach bardziej może im zaszkodzić niż pomóc... Dobrze ze przynajmniej te nawozy co wysypałem to kupione w starej cenie a nie obecnej...
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj