yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Chłoporobotnik    4892

A co ma być, ja zawsze tyle mniej więcej sieję i nie tylko ja we wsi. I rośnie, a jak ktoś jest bardzo "dbający" i pogoda dopisze to i też mu urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit12    0
3 minuty temu, jaco512 napisał:

Nie masz się co martwić na zapas, na wiosnę ograniczysz pierwszą dawkę azotu i tyle.

Prawie zawsze pierwsza dawka ok 200-250kg

1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

A co ma być, ja zawsze tyle mniej więcej sieję i nie tylko ja we wsi. I rośnie, a jak ktoś jest bardzo "dbający" i pogoda dopisze to i też mu urośnie.

U mnie zawsze było ok 160-170kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Fugeo napisał:

Pszenicę, która trochę się męczy ze wschodami jest sens zasilić mixem Tytanit + Cynk + Miedź?

nie , zboże do 3 listka ciągnie z ziarniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

W tym roku nie dałem tego grena i słabiej jest.

Choć ziarnka byli bardziej urodzajne niż rok temu większe mtz ale wigor słabszy jednak ten nawoź donasienny coś działa.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
7 minut temu, Strongman napisał:

W tym roku nie dałem tego grena i słabiej jest.

Choć ziarnka byli bardziej urodzajne niż rok temu większe mtz ale wigor słabszy jednak ten nawoź donasienny coś działa.

 To nie przez gren  jest słabiej tylko przez pogodę  u nas pszenice siane 25/ 27  września są w fazie szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
3 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

 To nie przez gren  jest słabiej tylko przez pogodę  u nas pszenice siane 25/ 27  września są w fazie szpilki

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

 To nie przez gren  jest słabiej tylko przez pogodę  u nas pszenice siane 25/ 27  września są w fazie szpilki

Tez tak sądzę ale porownania nie mam bo nie bardzo wierzę w te donasienne specyfiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
3 minuty temu, drobny napisał:

Pszenica 3 tyg od siewu w tej samej obsadzie 

po prawej z dr green prime 

 

psz.jpg

Fajna praktyka. W tym roku wszystko green zaprawiałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 minutę temu, Michal014d napisał:

Tez tak sądzę ale porownania nie mam bo nie bardzo wierzę w te donasienne specyfiki.

To masz wyżej porównanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

To masz wyżej porównanie. 

Ja to musze na wlasnej skórze taki juz jestem choć widze na obrazku różnice dość sporą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Siane tego samego dnia,odmiana Formacja zaprawiona Maxim Power + po prawej wspomniany prime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
6 minut temu, miwigos napisał:

Że wygląda teraz lepiej nie znaczy że da większy plon, na razie tylko oko cieszy

Ma lepszy skład, więcej fosforu od Primusa i to sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Tomek90 napisał:

3 minuty temu, drobny napisał:

Pszenica 3 tyg od siewu w tej samej obsadzie 

po prawej z dr green prime 

 

Fajna praktyka. W tym roku wszystko green zaprawiałem. 

tez zauważyłem różnice u siebie. Kariadyda zapraeiona vibrance star i Euforia z własnego rozmnozenia zaprawiona Kinto Plus i dr green prime. Euforia siana dzien wcześniej od Kariatydy. Mineła nawet niepełna doba miedzy jedna a drugą. Euforia z nawozem dużo lepszy start i wigor. Widać różnice gołym okiem. Dzisiaj było fajne okno pogodowe. Opryskałem pszenice 0.35kg Expert i 0.2l DFF. po stanowiskach rzepaczanych zostały mi recztki Glenu. wyszło akurat po 6 gram. Została jeszcze jedna pszenica do opryskania ale to az wzejdzie bo jest po soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Panowie ostatnio pryskałem  psznica expert met 0.25kg plus 0,2l diflufenikan, mialo nie być ale pojawił  się przymrozek, minął tydzień efektu niema zostało mi dff czy jak tam 0,2l/ ha  to coś to da czy lepiej dac spokój? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13
mat93 napisał:

Panowie ostatnio pryskałem  psznica expert met 0.25kg plus 0,2l diflufenikan, mialo nie być ale pojawił  się przymrozek, minął tydzień efektu niema zostało mi dff czy jak tam 0,2l/ ha  to coś to da czy lepiej dac spokój? 

 

Niczym, nic nie poprawiaj, a tymbardziej dff, który w mieszance z expertem/lentipurem wspomaga działanie na chwasty dwuliścienne (głównie fiołek) i nie ma sensu tym poprawiać, w późniejszym okresie zwróciłbym bardziej uwagę na to czy wzięło jak trzeba miotłe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
23 godziny temu, ovi napisał:

W tym roku pierwszy i ostatni raz zastosowałem expert met w odchwaszczaniu , ile ku*w poleciało to moje jak nie obklejony filtr główny to zatykające sie dysze na polu ,oby tylko mijaków nie było bo będzie poprawka na wiosne.

Rozpuścić było w wiadrze i mieszadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja pryskałem nim i wszystko było ok. wsypałem do rozwadniacza. Pompa cały czas mieszała nawet w drodze na pole i nic nie zapychało podczas zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
andrzej1988 napisał:

Tomek90 napisał:

3 minuty temu, drobny napisał:

Pszenica 3 tyg od siewu w tej samej obsadzie 

po prawej z dr green prime 

 

Fajna praktyka. W tym roku wszystko green zaprawiałem. 

tez zauważyłem różnice u siebie. Kariadyda zapraeiona vibrance star i Euforia z własnego rozmnozenia zaprawiona Kinto Plus i dr green prime. Euforia siana dzien wcześniej od Kariatydy. Mineła nawet niepełna doba miedzy jedna a drugą. Euforia z nawozem dużo lepszy start i wigor. Widać różnice gołym okiem. Dzisiaj było fajne okno pogodowe. Opryskałem pszenice 0.35kg Expert i 0.2l DFF. po stanowiskach rzepaczanych zostały mi recztki Glenu. wyszło akurat po 6 gram. Została jeszcze jedna pszenica do opryskania ale to az wzejdzie bo jest po soi.

w jakiej fazie pryskales expertem i dff?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj