yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

GRZES1545    8985
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

dziś udało się zrobić chwasty na połowie działek pszenicy poszedł expert i legato, pszenica drugi wychodzący liść

Ja również zrobiłem, lentipur+legato+corida. Pszenica 2-3 listki, słonko ładnie po południu zaswiecilo, po niedzieli spore ochlodzenie i przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

chcialem jeszcze 4ha ale niestety plany się zmieniły w ostatniej chwili a szkoda bo ok 15-17 wiatr praktycznie ucichł. Teraz zostaje czekać na okienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Pisałem kilka tygodni temu w cenach nawozów o spodziewanych brakach i wzrostach cen głównie na tebu i difo. Też ktoś się tam oburknął.

Z difenokonazolem kto używa, czekać nie powinien. 

To nie tylko sztuczne podwyżki, ale i braki na chińskim rynku.

Glifosat dostałem jeszcze po 360, wszędzie już minimum 450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
miałem stosować na t1 prochloraz tebukonazol i fenpropidynie. Ale jeżeli ceny faktycznie poszły tak w górę to albo kupię Artemisa lub trRba szukać czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

mi sprzed nosa uciekł Modan 1L/102zł. w tym roku robiąc samemu mieszaninę taką samą jak w Artemisie dało się zaoszczędzić 30zł/ha. jeśli coś tańszego i gotowego na T1 to Fossa 633 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
38 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ja również zrobiłem, lentipur+legato+corida. Pszenica 2-3 listki, słonko ładnie po południu zaswiecilo, po niedzieli spore ochlodzenie i przymrozki.

U mnie również się udało. Rano delikatny deszcz poszedł a po południu słońce i +13 stopni. Opryskiwacz w końcu można przygotować na zimę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

czy dff szkodzi pszenicy przed 2 liściem? gotowy Snajper ma w etykiecie ze od szpilki można a legato że od 2 liścia, to kwestia tylko rejestracji produktu przez dana firmę czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie jeszcze takie pytanie sialem pszenice końcem września,  ziemia mocna były pecyny od tamtej pory popadało moze  2l. Pszenica która wzeszła  zaczyna puszczać 3 liść a niektorw jeszczs nie powschodzily. Ogólnie miejscami jest bardzo rzadka. I czy pryskac teraz taką mnieszaniną bacara + expert+nuance czy może zaszkodzić pszenicy ktora moze wzejdzie dopiero po deszczach (za dwa trzy tyg) ? Czy czekać? Tylko później to już średnio z warunkami i ta pierwsza pszenixa bd mieć pewnie z 5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
drobny napisał:

Ja dzisiaj kupiłem w lokalnym ostatnią pakę duetu na start na 8ha za 950zł

Na 8 ha. to w j. jarym może by było.. W pszenicy max. 5 ha, żeby miało to jakiś sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Ja wziąłem dwa pakiety po 16ha, ale jak piszesz, dawkę trzeba zwiększyć. Zresztą dobrałem prochlorazu. 

Można wesprzeć nim działanie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Pszenica wschodzi jak parchatemu włosy na głowie i te gołębie chyba im coś dam na ostatnią kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215
4 minuty temu, Uziu92 napisał:

ja juz nie zamawiam w internecie, lokalnie taniej udaje się kupić.

Tanio jest w tym sklepie procam w Sokołowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Czy quelex nie zaszkodzi pszenicy która dopiero będzie wychodzić? Na jednym polu musiałem dosiać poprzeczniak bo wybraly wrony i teraz nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
6 minut temu, Strongman napisał:

Tanio jest w tym sklepie procam w Sokołowie.

tak średnio bym powiedział. Ale rzepak mieli w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj