yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

adamn999    275

czy cypermetryna sobie z tym szkodnikiem poradzi?


dziurek nie widać, w kilku miejscach wierzchnią warstwę gleby znalazłem tylko jedną dżdżownicę i coś takiego cieniutkiego, nitkowatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
2 minuty temu, adamn999 napisał:

czy cypermetryna sobie z tym szkodnikiem poradzi?

 

dziurek nie widać, w kilku miejscach wierzchnią warstwę gleby znalazłem tylko jedną dżdżownicę i coś takiego cieniutkiego, nitkowatego

 

Inazuma ma rejestrację na łokasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356
8 minut temu, drobny napisał:

Widać dziurki w ziemi ? ŁOKAŚ GARBATEK 

Ja bym obstawiał ślimaki. Mnóstwo teraz tego zarówno w zbożach jak i rzepaku. Brak granulek na magazynach to potwierdza.


@yacenty Bacara załatwiła te samosiewy rzepaku jakie miałeś podczas zabiegu? Minęło już trochę czasu, powinno być już cos widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

proszę cie, 5 dni to g... widać przy tych środkach, chwasty leciutko pożółknięte i leciutko poskręcane. Na pełny efekt trzeba czekać z 2-3 tygodnie zależy jak ciepło jest


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275
tobago napisał:

8 minut temu, drobny napisał:

Widać dziurki w ziemi ? ŁOKAŚ GARBATEK 

Ja bym obstawiał ślimaki. Mnóstwo teraz tego zarówno w zbożach jak i rzepaku. Brak granulek na magazynach to potwierdza.


@yacenty Bacara załatwiła te samosiewy rzepaku jakie miałeś podczas zabiegu? Minęło już trochę czasu, powinno być już cos widać.

no właśnie z łokosiem miałem kiedyś styczność i były dziurki tutaj dziurek nie widać więc mogą to być ślimaki, aczkolwiek żadnych osobników nie zauważyłem. podjadanie występuje na areale około jednego hektara , ziemia łąkowa. A jeśli to są ślimaki to co polecacie zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    356
4 minuty temu, yacenty napisał:

proszę cie, 5 dni to g... widać przy tych środkach, chwasty leciutko pożółknięte i leciutko poskręcane. Na pełny efekt trzeba czekać z 2-3 tygodnie zależy jak ciepło jest

No i też będzie to trochę mało miarodajne bo zdaje się dałeś końską dawkę 5l/7ha. Ja planuje w pszenicy na jeden liść dać max 0,5l. Mam możłiwośc dac więcej ale troche sie boje o zbyt mocne przyhamowanie. Najwyżej wiosna poprawię Granstarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

slimakole, ale miesiac temu był dramat - wszystko wymiotło z rynku i byl problem kupić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216
15 minut temu, adamn999 napisał:

no właśnie z łokosiem miałem kiedyś styczność i były dziurki tutaj dziurek nie widać więc mogą to być ślimaki, aczkolwiek żadnych osobników nie zauważyłem. podjadanie występuje na areale około jednego hektara , ziemia łąkowa. A jeśli to są ślimaki to co polecacie zastosować

W tamtym roku łokaś strasznie mi wyjadał pszenżyto i j.jary placowo przy miedzach.Popryskałem nocą 250ml/ha Apis(acetamipryd) i miałem spokój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

ja mailem przyjemność z łokosiem w tym roku na wiosnę, w marcu siejąc N na pszenicę pole było zielone, jadąc prawie 2 tygodnie później jak już zrobiło się ciepło pokazały się place po kilka m2 w sumie to ok 10a. Jeszcze tego samego dnia kupiłem inazume i ok 22 w nocy pryskalem pole. Trafiłem idealnie z zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350
king12 napisał:

Odpowiednie zmianowanie i problem z łokosiem zniknie 

niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zmianowanie inne jak zboże. W mojej wsi jest 5 kombajnow alenie ma żadnego z przystawka do rzepaku albo kukurydzy najbliższy kombajn jest 5km we wsi obok ale on ma swojego dużo i niechętnie kosi po ludziach ze wsi a co dopiero dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie czy wtorek bedzie dobry na odchwaszczanie. Dodam ze chodzi mi o mroz z poniedziałkowej nocy i nadejście mrozow juz od piątku czyli 3 dni po oprysku. Dodam że zboże ma 1liść właściwy dopiero a ziemia 5klasa dosyc sucha. Środków jeszcze nie kupiłem bo nwm jak z ta pogoda bedzie. W gre wchodzi quelex komplet pak, boxer+legato, expert met+legato i pytanie ktora opcja najmniej wrażliwa na temperatury? 

Screenshot_20211017-181216.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
6 minut temu, Michal014d napisał:

Panowie czy wtorek bedzie dobry na odchwaszczanie. Dodam ze chodzi mi o mroz z poniedziałkowej nocy i nadejście mrozow juz od piątku czyli 3 dni po oprysku. Dodam że zboże ma 1liść właściwy dopiero a ziemia 5klasa dosyc sucha. Środków jeszcze nie kupiłem bo nwm jak z ta pogoda bedzie. W gre wchodzi quelex komplet pak, boxer+legato, expert met+legato i pytanie ktora opcja najmniej wrażliwa na temperatury? 

Screenshot_20211017-181216.png

dwa dobre dni chyba wystarczą po oprysku, ja też planuję oprysk w wtorek/ środę pszenżyta Quelex'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, camo napisał:

dwa dobre dni chyba wystarczą po oprysku, ja też planuję oprysk w wtorek/ środę pszenżyta Quelex'em.

W jakiej fazie masz zboże i czy chwasty jakies wyszły? Bo mysle na quelexem ale chyba u mnie za wczesnie na niego bo chwastow praktycznie nie ma a zboze faza 1liścia i w tym wypadku boxer lub expert+legato raczej lepiej sie nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
20 minut temu, Michal014d napisał:

W jakiej fazie masz zboże i czy chwasty jakies wyszły? Bo mysle na quelexem ale chyba u mnie za wczesnie na niego bo chwastow praktycznie nie ma a zboze faza 1liścia i w tym wypadku boxer lub expert+legato raczej lepiej sie nada

no ja już mam późno akurat tutaj polecają pryskać jak najwcześniej więc ty możesz pryskać bo to też jest oprysk doglebowy, ja mam 2 liść a za chwilę już będzie 3 i chwastów sporo się pokazuje, mam nadzieję że będzie dobra pogoda tak jak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie co praktykujecie na miotłe jesli pszenica ma 1-2 liscie? Mieszanka sławnego expert + dff to chyba juz za późno, expert + ...?

Niestety wschody nie równe, coś czytałem ze na kiełkujące zboże może uszkodzić. To bedzie pierwszy taki mój jesienny experyment

Przy jakich minimalnych temp. ma to szanse zadziałać? Najblizszy tydzień bez przymrozków zapowiadają w dzień od 11 do 17 pod koniec tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
18 minut temu, Czarek525 napisał:

Panowie, jest jakiś środek chwastobójczy, który zwalcza perz, włośnicę zieloną i rzodkiew świrzepa ?

Tak glifosat :)

1 godzinę temu, camo napisał:

no ja już mam późno akurat tutaj polecają pryskać jak najwcześniej więc ty możesz pryskać bo to też jest oprysk doglebowy, ja mam 2 liść a za chwilę już będzie 3 i chwastów sporo się pokazuje, mam nadzieję że będzie dobra pogoda tak jak ma być.

Jak tak to u ciebie w sam raz na quelex ale w moim wypadku raczej za wcześnie na niego chyba ze sie myle... a z ciekawości adiuwant do quelexa dajesz jakis?

Edytowano przez Michal014d
Uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

Panowie mam pryskac mieszanina flufenacet + diflufenikan + tribenuron. gdzie nigdzie nie powschodzila pszenica bo są tam pacyny i ziarno jest płytko, czy mogę tym zabiegiem uszkodzić rośliny? faza 2 liścia w miejscach normalnych A w tych pacyniatych miejscach dopiero kiełek i też sporo jest w tych miejscach ziarno plyciutko pod pacynkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj