yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Piffpaff    361
ravoj napisał:

U Was też cena pszenicy stoi w miejscu czy tylko na zaścianku wschodnim? Szlak mnie trafia bo chciałem dziś węgiel ogarnąć na wymianę a ten podrożał o 300zl od poniedziałku a pszenica paszowa 980 zł brutto już miesiąc i mi hu hu do góry. Pszenicy inflacja nie dotyczy? 

na wschodzie tak niestety jest, jak pytałem u mnie w okolicy to cena "do tysiaca"


pawelol111 napisał:

0.4l Protiokonazolu i 0.4 Fenpropidyny i dziękuję

na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    987
40 minut temu, ravoj napisał:

U Was też cena pszenicy stoi w miejscu czy tylko na zaścianku wschodnim? Szlak mnie trafia bo chciałem dziś węgiel ogarnąć na wymianę a ten podrożał o 300zl od poniedziałku a pszenica paszowa 980 zł brutto już miesiąc i mi hu hu do góry. Pszenicy inflacja nie dotyczy? 

Za saletrzak wymieniałem pszenice po 1040 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1335

Od poniedziałku dopłaty, to do końca roku nikt sprzedawać nie będzie. Akcyzówka też zaraz wpadnie i zwrot VAT, więc przeczekamy. Za węgiel zapłaciłem gotówką bo w ręku wartość traciła 😒 w poniedziałek miałem 1.5 tony za kilkanaście papierków a dziś tej samej kostki kupiłem  tylko tonę sto. Wyparowało 400kg węgla bo przeciągnąłem  zakup o 4 dni psia krew. O zgrozo 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
Piffpaff napisał:

ravoj napisał:

U Was też cena pszenicy stoi w miejscu czy tylko na zaścianku wschodnim? Szlak mnie trafia bo chciałem dziś węgiel ogarnąć na wymianę a ten podrożał o 300zl od poniedziałku a pszenica paszowa 980 zł brutto już miesiąc i mi hu hu do góry. Pszenicy inflacja nie dotyczy? 

na wschodzie tak niestety jest, jak pytałem u mnie w okolicy to cena "do tysiaca"


pawelol111 napisał:

0.4l Protiokonazolu i 0.4 Fenpropidyny i dziękuję

na t1?

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

Na podstawę źdźbła skuteczniejszy będzie prochloraz czy protiokonazol? Jest jeszcze metrafenon, ale on chyba solo nie występuje. Ktoś oceniał ich skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
Siedzacybyk napisał:

Na podstawę źdźbła skuteczniejszy będzie prochloraz czy protiokonazol? Jest jeszcze metrafenon, ale on chyba solo nie występuje. Ktoś oceniał ich skuteczność?

protiokonazol bardzo dobrze działa na podstawę źdźbła a prochloraz tylko dobrze, dodatkowo protio dobrze działa na mącznika. protiokonazol to najlepszy i najdroższy triazol, a każdy triazol potrzebuje dobrej temperatury o którą może być trudno przy T1. wpisz sobie w google "tabela HGCA" i będziesz co kolwiek wiedział o fungicydach

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
ravoj napisał:

Za węgiel zapłaciłem gotówką bo w ręku wartość traciła 😒 w poniedziałek miałem 1.5 tony za kilkanaście papierków a dziś tej samej kostki kupiłem  tylko tonę sto. Wyparowało 400kg węgla bo przeciągnąłem  zakup o 4 dni psia krew

dobrze że w maju kupiłem z Bogdanki za 840zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3553

Kupujecie środki , BASF lub BAYER nie warto jedno że niema pewnie ,drugie promocji i bonusów nie ma ,nawozy kupione po najniższych cenach jakie były , a chemia mnie kosztuje i gdzie to składować przez zimę , na 10-30 ha to jeszcze , ale na 100-200 to potrzeba miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
jarekvip99 napisał:

a co na t2? elatus era 1l elatus plus plexeo w paku amistar pro pak czy moze bushido pak co o nim sadzicie?

Elatus jest cholernie drogi, po taniości to azoksystrobina 0.6l + 0.8l tebu albo jeszcze Kier. mi się najbardziej podoba opcja Priaxor + triazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361
Siedzacybyk napisał:

Przeważnie dawałem Priaxor + tebu, chyba z tych doświadczeń najlepiej wychodziło.

rok temu dałem 0.7 priaxor i tebu ale nie byłem do końca zadowolony więc w tym roku dałem po 0.8 i dopiero fajnie wyczyściło wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

Stosowałem 0.8 + 0.7 i przy dobrym zmianowaniu było ok. To czym zabezpieczyć klos w takim przypadku, gdzie na t2 poszedł tebu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    361

generalnie uprawiam pszenicę po pszenicy i w zeszłym roku zostało mi 2l capalo dokładnie na 1ha i powiem wam ze to była kosa na T1 wyszło drogo ale efekt super, szkoda że wycofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709
Siedzacybyk napisał:

Stosowałem 0.8 + 0.7 i przy dobrym zmianowaniu było ok. To czym zabezpieczyć klos w takim przypadku, gdzie na t2 poszedł tebu.?

metkonazol + tebu, prochloraz + tebu, albo samo tebu a wtedy do Priaxora dorzucić 150g protio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3899

protio i metko też kosi wszystko ale to jedna z droższych opcji na t3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    285
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kupujecie środki , BASF lub BAYER nie warto jedno że niema pewnie ,drugie promocji i bonusów nie ma ,nawozy kupione po najniższych cenach jakie były , a chemia mnie kosztuje i gdzie to składować przez zimę , na 10-30 ha to jeszcze , ale na 100-200 to potrzeba miejsca

na paletę i owinąć sterczem, 

Teraz opłaca się kupować sor jak ktoś dużo miesza,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skończcie pieprzyć o t1, t2, w połowie października, gdzie pewnie jeszcze odchwaszczania nawet nie było 😁 Lepiej niech który powie, czy bezpieczne jest dodanie metrybuzyny (np. Sencor) do samego flufenacetu (cevino). Wyjdzie taki niby Expert met, tylko kombinowany 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
19 minut temu, mraukot napisał:

Skończcie pieprzyć o t1, t2, w połowie października, gdzie pewnie jeszcze odchwaszczania nawet nie było 😁 Lepiej niech który powie, czy bezpieczne jest dodanie metrybuzyny (np. Sencor) do samego flufenacetu (cevino). Wyjdzie taki niby Expert met, tylko kombinowany 🤔

W Austrii mają zarejestrowany Artist (odpowiednik naszego Plateen'u) w dawce 0,8 kg/ha, od 3-liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    357

A jak to jest z jesiennymi herbicydami jeśli chodzi o rosę na roślinach? 
 

Taki Quelex + Naceto. Dużo tam substancji doglebowych ale tez działających nalistnie. 
Mocno obniży się skuteczność jeśli rosliny będą pokryte np. rosą z nocy? 
 

Ta cholerna pogoda nie pozwala zrobić zabiegów w normalnych warunkach bo albo wieje albo pada. Często wczesnym rankiem lub przed zachodem trochę wiatr się uspokaja ale wtedy siewki są przeważnie mokre.  Nie wiem czy jest sens wtedy jechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowciu    2
16 godzin temu, Andpol napisał:

Prochloraz od kiedy wycofują?

 

15 godzin temu, drobny napisał:

do 31 grudnia tego roku

W sprzedaży jest do 1 Października 2022roku. Inna sprawa kiedy go zabraknie ale tego nikt nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj