yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

majster545    15
39 minut temu, drobny napisał:

W tym sezonie boskalid ze środka Ventur 1.2l/ha super sobie poradził z podstawą.A co do tego paka z 8ha zejdę na 6

A co w jęczmieniu jarym na T1 100g protio i 5g cyflu moze być ??

Do kiedy prochloraz jest w sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Taurus83 napisał:

8 godzin temu, Kubawww napisał: No no...tylko nie pisior... a czym się różni TVP od tvn? Niczym. Ta sama propaganda dla tych samych wyznawców... Wczoraj dzwonie do nowego przedstawiciela firmy X w regionie. I mówię że potrzebuję  oprysk na 20 ha na Dwuliścienne w jarych .  A na co dokładnie? Trawy nasiennej i Owies mówię. Może być mustang, Dragon, gold albo jakaś mieszanina. Po godzinie przychodzi sms: bizon, expert met itd   :))))

chłopaki przerzućcie się na Polsat i wam zawsze będzie ich słoneczko świeciło, w prognozie pogody codziennie opady 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

W piątek dla roślin zamawiałem ambrosio 500 sc 5l za 559 a dziś patrzę i już na 728 skoczyło. Dopłaty przyjdą to trzeba reszte środków dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
1 godzinę temu, Sim95 napisał:

Doradzi ktoś? 

Za bardzo nie widzę sensu mieszania, na 2 ha daj te 240g gleanu, a na resztę expert.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Stosował ktoś z was na T1 duet na start? Jak patrzyłem to z gotowców jeden z najtańszych w opcji na 20h wychodzi ok 122 zł, w tym roku był cyprodynil + prochloraz i trochę morfoliny tak 0,2 androsa ale jak liczyłem to teraz wychodzi ponad 180 zl/ha. Inputy i reszta mocnych środków to już 220-230. Co lepsze odżywka fosforowa z intermagu w worku 15 kg na 5ha skoczyła z 165 na 240 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Za bardzo nie widzę sensu mieszania, na 2 ha daj te 240g gleanu, a na resztę expert.

Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

No to kupiłem Battle Delta: flufenacet + diflufenikan, 0,35\ ha, jakaś nowość ale skoro ma razem te 2 składniki to nie trzeba kombinować. Do niedzieli pogoda ma być idealną, zobaczymy na wiosnę jak podziala

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka to "nowość", skoro taka sama kombinacja występowała w latach 90 tych, w preparacie Expert 600 SC 😉 Trochę maławo dff przypada na ha, a i na samosiewy rzepaku (jeśli występują) pasowałoby dorzucić kilka g. jakiegoś sulfonylomocznika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
45 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Pewnie chodzi mu o Glean Strong i tam właśnie dawka jest 120g/ha

Napisałem trochę na skróty, oczywiście że chodzi o glean strong, bo właśnie o taki było pytanie.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439

Tydzień temu pryskałem oziminy expertem czy mogę teraz  rozsiać kredę lub wapmag czy są jakieś przeciw wskazania ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Mozna łączyć Dr Green Zboze + Tebukonazol + Prochloraz? Gdzieś mi się rzuciło w oczy ze nie mozna prochlorazu z miedzią ale ludzie piszą że mieszaja i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

wczoraj pryskalem expertem i najpierw mieszam z wodą w baniaku 10litrowym potem wlewam do opryskiwacza i problemu nie było a też pierwszy raz pryskalem expertem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
42 minuty temu, Cheesburger napisał:

Mozna łączyć Dr Green Zboze + Tebukonazol + Prochloraz? Gdzieś mi się rzuciło w oczy ze nie mozna prochlorazu z miedzią ale ludzie piszą że mieszaja i jest ok.

Pryskalem i nic się nie działo, najpierw Green potem ŚOR. 

A co do cen odżywek, proszków i szamponów  to dopiero cwaniaki będą kasę zbijać. Już te całe plonovity, agrovity i czary Mary  idą w górę. Rolnik ogranicza NPK bo drogi to będzie myślał, że odżywkami nadrobi 🤣wielu się nabierze i będzie tu wiosną jeden wielki motłoch co kto ile stosuje i dokarmia. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kilogram tego badziewia jest w stanie dokarmić rośliny na dobę lub dwie i żeby uzyskać efekt 300kg polifoski szóstki przedsiewnie to trzeba od wiosny do wykłoszenia co drugi dzień pryskać po kilogramie, to może tonę plon podskoczy.

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

po coś roślina ma korzenie, dolistne to tylko doraźnie w jakichs niedoborach albo mikro ewentualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Cheesburger napisał:

Mozna łączyć Dr Green Zboze + Tebukonazol + Prochloraz?

u jednych jest spoko a u innych właśnie green +prochloraz zrobił zajebisty kisiel w opryskiwaczu. wiosną ktoś tu nawet wrzucał zdjęcia jaki ten duet zrobił sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Pszenicę, która trochę się męczy ze wschodami jest sens zasilić mixem Tytanit + Cynk + Miedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Od kilku lat pryskam expertem sypie w rozwadniacz i nic się nie dzieje i nie kilka ha tylko ponad 60, sami nakręcacie ceny środków według mnie nie będzie dużych podwyżek na środki czołowych firm basf ,bayer syngenta, za boogie 15 l chcą 2500 netto gdzie termin ważności kończy się  w listopadzie, 250zł/ha, o 1000 zawyżyli cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

Pszenicę, która trochę się męczy ze wschodami jest sens zasilić mixem Tytanit + Cynk + Miedź?

A ile tego oprysku trafi na pszenicę, która zapewne jest w fazie szpilki? Daj sobie spokój, na wiosnę będziesz pędził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit12    0

Może mi ktoś powiedzieć  pszenica posiana ok 2 tygodnie temu wujek mi pomagał bo byłem w delegacji. Teraz się okazało że posiał 250kg. 1ha Bilanz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj