yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

tytanowyJanusz    3616
drobny napisał:

Siane tego samego dnia,odmiana Formacja zaprawiona Maxim Power + po prawej wspomniany prime

a po lewej do*ebane dociskiem redlic 😄😜 już tu któryś opowiadał że właśnie w taki sposób swoich znajomych oszukał z donasiennymi cudami

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, drobny napisał:

Pszenica 3 tyg od siewu w tej samej obsadzie 

po prawej z dr green prime 

 

psz.jpg

Ciekawe doświadczenie. Wykop jedna roślinę z prawej i lewej i połóż na białej kartce i zrób zdjęcie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

zakupiłem legato 500sc, a jest on zarejestrowany tylko w pszenicy, a chciałem również opryskać pszenżyto. Co wpisać w ewidencji zabiegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

miedzy szpilką a jednym liściem. dobrze że opryskałem bo dziś już poeiewa i ma wiać przez kilka dni a czekac nie chciałem bo bedzie ciepło i pszenica i chwasty beda rosły a warunkow na oprysk nie bedzie. Rzepak tez uwalony tego samego dnia borem, robakiem i tebukonazolem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79

taka opcja poradzi się że wszystkimi chwastami : chlorotoluron + diflufenikan ? Aktualnie pszenica ma 2 listki to można już jechać z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    468

Ktoś praktykował u siebie mikro na jesień ? Pytam bo jak na robactwo bym pryskał jeszcze pszenice to bym coś dorzucił . Ale to pewne nie jest ze tak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
1 godzinę temu, Turok napisał:

taka opcja poradzi się że wszystkimi chwastami : chlorotoluron + diflufenikan ? Aktualnie pszenica ma 2 listki to można już jechać z opryskiem

U mnie daje radę i pryskałem wczoraj na 1 liść. Tylko że niektóre odmiany pszenicy są wrażliwe na chlorotoluron. Musisz to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    79
slavvek napisał:

1 godzinę temu, Turok napisał:

taka opcja poradzi się że wszystkimi chwastami : chlorotoluron + diflufenikan ? Aktualnie pszenica ma 2 listki to można już jechać z opryskiem

U mnie daje radę i pryskałem wczoraj na 1 liść. Tylko że niektóre odmiany pszenicy są wrażliwe na chlorotoluron. Musisz to sprawdzić.

a jak wygląda sprawa na samosiewy rzepaku oraz jak coś można pryskać na większe zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

No to tribenuron do tego. Jak będą warunki to można i później, ale później to róźnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 godziny temu, Turok napisał:

taka opcja poradzi się że wszystkimi chwastami : chlorotoluron + diflufenikan ? Aktualnie pszenica ma 2 listki to można już jechać z opryskiem

Jak masz pogodę to możesz pryskać, rok temu ten zestaw stosowałem pierwszy raz i byłem zadowolony. Jakie dawki planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jasiuhonda napisał:

Siejecie jeszcze pszenicę po kukurydzy? Obsada 440 sztuk na M2 będzie ok?

W zeszłym roku siałem 26 listopada, kolega 150 ha po buraku siał 10 - 12 grudnia, a Ty się zastanawiasz czy 20 października posiać 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
17 godzin temu, drobny napisał:

Pszenica 3 tyg od siewu w tej samej obsadzie 

po prawej z dr green prime 

 

psz.jpg

Nie pier**l bo widziałem to zdjęcie już  kilka razy i miała być odmiana inna. Ja prlde co za ludzie, sam w hoooya tak znajomych zrobiłem to starego lisa nie nabierzesz gamoniu

17 godzin temu, Tomek90 napisał:

To masz wyżej porównanie. 

Myślałem, że Ty Tomek mądrzejszy jestes. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Widzisz jak to łatwo można się pomylić co do człowieka. 

 

Niech zrobi tak jak powiedział kolega @kibix

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Autor zdjęcia tylko wie co jest na rzeczy. Autor postu może sobie wrzucać co chce i pisać cuda wianki. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Autor zdjęcia tylko wie co jest na rzeczy. Autor postu może sobie wrzucać co chce i pisać cuda wianki. 

 

Czyli dobrze w tych czasach polegac na sobie bo wyżej pisalem że na wlasnej skórze jakbym sie przekonal to tak. I mialem racje żeby nie ufać w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
3 godziny temu, mraukot napisał:

W zeszłym roku siałem 26 listopada, kolega 150 ha po buraku siał 10 - 12 grudnia, a Ty się zastanawiasz czy 20 października posiać 😋

Nie zastanawiam się czy siać tylko jaka obsada... już posiane 450 sztuk m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Autor zdjęcia tylko wie co jest na rzeczy. Autor postu może sobie wrzucać co chce i pisać cuda wianki. 

 

A kto jest autorem zdjęcia? 

Ja go zastosowałem bo ma lepszy skład, głównie fosfor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, ravoj napisał:

Nie pier**l bo widziałem to zdjęcie już  kilka razy i miała być odmiana inna. Ja prlde co za ludzie, sam w hoooya tak znajomych zrobiłem to starego lisa nie nabierzesz gamoniu

Myślałem, że Ty Tomek mądrzejszy jestes. 

Jak masz racje to odrazu bana za gadanie głupot autorowi posta ze zdjęciem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj