Skocz do zawartości

Zdjęcie

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni?

1285 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:14

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? aadams7 moze jeszcze napiszesz ze skrzynia Dyna VT w MFach to nie bezstopniowka?? to jest to samo co Vario we Fendtach tylko pod inna nazwa wiec Fendt nie mial na wylacznosc skrzyni bezstopniowej. a powiedz mi jedno, co to za skrzynia w Deutz-Fahr'ach TTV?? pytam z czystej ciekawosci.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Dzisiaj, 23:29
  •  

#522 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 21:09

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W TTV-ce jest Eccom :D

#523 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 09:33

wydaje mi się ze wszyscy są przeciwko mnie ponieważ najwiecej jest użytkownikow NH macie najwiekszy udział w sprzedarzy ciągniowk rolniczych od kilku lat ale to nie znaczy że są to ciągniki z górnej pułki jak np. JD czy Fendt. na tym forum istnieje tendencja wśród uzytkownikow: "że to co ja posiadam to najlepsze" uzytkownicy JD mowią ze tylko JD, Fendtów ze tylko Fendt, NH że NH i tak dalej i tak dalej, choc znajdują się wyjątki tak jak chyba brzozak (sorry kolego ze na ciebie się powołuje) ktory pisał ze kupił nh i nie jest zadowolony (brawo kolego za szczerość), a nie jak wiekszość wie ze każdy ciągnik ma jakieś tam swoje mankanenty ktorych nie ma konkuręcja ale o tym się boja mowić. każdy rozumie że kupując ciągnik za pożdne pieniądze chcemy mieć najlepszy on ale pogadajmy i o wadach.

Dobrze mówisz, bo to tak jest jeśli ktoś wtopił z kupnem to chwali żeby drugi też wtopił, a później jeden i drugi przeklina ten sprzęt, ludzie nie chcą aby drugi miał lepiej i to dlatego każdy chwali tylko swoje...

Ja co do ciągników to nie wziąłbym Claasa, bo silnik Renaulta, JD dużo pali, NH -> nie ufam mu, Case hmmm może bym wziął po dłuższym zastanowieniu, Fendt jakoś mi nie podchodzi, bo mam złe dświadczenia co do wałów przedniego napędu w tych ciągnikach, a co do SD-F to jedynie Deutz-Fahr wchodzi w gre, nie ufam Lamborgini, bo jeden gościu jak nowego w 2002roku kupił to w ciagu 2 lat 70000zł wsadził do niego, Deutza mamy i chodzi bez zarzutu dlatego zielonego bym wziął...

to tyle co do ciągników jeśli by ktoś chciał jakis wybrać
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#524 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 10:21

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W którym Claasie jest silnik Renault? Skoro 7 lat temu psuło się lambo i nie chciał byś go kupić, to z tego samego powodu teraz nie należało by kupić DF, do niczym się pomiędzy sobą nie różnią oprócz koloru i wyglądu maski

#525 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 19:19

Ja co do ciągników to nie wziąłbym Claasa, bo silnik Renaulta, JD dużo pali, NH -> nie ufam mu, Case hmmm może bym wziął po dłuższym zastanowieniu, Fendt jakoś mi nie podchodzi, bo mam złe dświadczenia co do wałów przedniego napędu w tych ciągnikach, a co do SD-F to jedynie Deutz-Fahr wchodzi w gre, nie ufam Lamborgini, bo jeden gościu jak nowego w 2002roku kupił to w ciagu 2 lat 70000zł wsadził do niego, Deutza mamy i chodzi bez zarzutu dlatego zielonego bym wziął...

Jedno zaprzecza drugiemu bo Claas ma silniki JD, NH to to samo co Case, a DF, Lamborghini i Same to ten sam koncern.

#526 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:48

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? skomentuje to w ten sposob: gra w kolory...
... spoko stary gram :(
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#527 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Co mam wybrać JD 6430 comfort czy MF 5465. Ciągniki są prawie za te same pieniądze tylko że MF ma lepsze wyposażenie.
Ciągnik miałby do obrobienia 78 ha a gleby lekkie oraz bardzo mocne. Maszyny jakie miałby ciągnąć to agregat uprawowo siewny 3m bierny gruber 2,6 m i pług 4 skiby obracany(tylko jaki bo mam zamiar kupić głównie chodzi o szerokość skiby) może kiedyś talerzówka 3-3,5m.

z góry dzięki za odpowiedz :(

#528 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 09:40

Jedno zaprzecza drugiemu bo Claas ma silniki JD, NH to to samo co Case, a DF, Lamborghini i Same to ten sam koncern.

Jeśli Claas to silnik JD to dużo pali, teraz dopiero zauważyłem u korbanka jakie tam silniki wkładają, a co do SD-F -> jedna stajnia?? a dlaczego jedan tańszy od drugiego?? wyjaśni to ktoś?? na pewniaka kolor tego nie robi

#529 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2009 - 10:20

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Teraz Claas montuje również silniki Deutza.

Co do SDF to jest podobnie jak w CNH pozycja marki ma duże znaczenie w przypadku ceny.

#530 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 11:27

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? W jakich modelach teraz Class ma silniki Deutza??

Wcześniej Deutz siedział tylko w Atlesie, a w Axosach siedzi Perkins...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2009 - 21:32

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? Ops... nie na czasie jestem. :)

Fakt JD, ale to nie jest wadą. JD ma dobre, wytrzymałe i trwałe silniki, które posiadają spore rezerwy mocy niczym TDI VW. :)

#532 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:25

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? wiesz co trwałe to one sę i wytrzymałe, ale ile JD daje gwarancji przepracowania motogodzin?? wie ktoś może?? a co do tej rezerwy mocy, to paliwo coraz droższe i gorszej jakości... :/ a te silniki dużo łykają...

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowany przez robertbara, 13 sierpień 2009 - 14:15.

#533 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 13:55

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? oj tak kolego, ja JD nie mam ale wiekszość kolegów ma i mówi że to jedyna wada JD to spalanie. Nie potrafi zaoszczedzić czy lecisz nim w pługu czy bronce różnice nie są znaczne, ale tak po za tym to z****y ciągnik. Osobiście w moim rankungu ciągnikow ma pozycje nr 2.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#534 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 13 sierpień 2009 - 20:18

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? No tu masz rację z tym spalaniem u mnie też parę kolegów ma JD i nie narzekają przeważnie sadowniki i na razie jest ok

Nie pisz z włączonym Caps Lockiem!!

Edytowany przez robertbara, 13 sierpień 2009 - 20:29.

#535 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 sierpień 2009 - 22:38

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? powiedzcie mi gdzie jest największa a gdzie najmniejsza moc wh pomiarów iso i różnych norm.
dziś pewien diler zapewniał mnie ze jego ciągnik 126km ma 126km na silniku i na kołach a przy tym ma coś koło 100-105km na WOMie.
mi się zawsze wydawało ze moc najwieksza jest na kole zamachowym silnika, poźniej na WOMie a dopiero później na kołach.
Jak to jest diler mnie próbuje kiwać czy coś się zmieniło w tych dzisiejszych nowoczesnych ciągnikach?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#536 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 06:45

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? dobrze ci sie wydawalo, a diler z ktorym rozmawiales jest idiota :D
zapytaj sie go o sprawnosc mechaniczna ukladu napedowego, ciekawe co powie :D

http://www.agroma.bi.../menu-id-4.html kiedys widzialem lepszy link pokazujacy normy na wykresie slupkowym, ale cos nie moge go znalezc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#537 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:51

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? po dzisiejszej rozmowie z dilerem wynika na to ze niestety ale nie zagości u mnie kolejny czerwony ciągnik, no chyba ze Korbanek czy tam ich przedstawiciel stanie na wysokości zadania.
Wszystko wskazuje na to ze mój diler CASE ma mnie lekko w poważaniu - zapominając o tym kto ma pieniążki do wydania.
Tym samym lista kandydatów do objęcia schedy po Zetorku mocno się zawęża
Na szczęście mamy wolny rynek - a to my klienci powinniśmy nim sterować a nie jeden z drugim dilerem

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#538 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 09:29

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? a jaki model CASE'a miałeś na uwadze??
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#539 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 13:39

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? to chyba na lichego dilera trafiłeś bo ja mam takie odczucia że obojętnie z jakiej firmy jest diler to szanuje ciebie i wie kto ma do wydania kase. takie jest moje odczucie
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 15:15

120 KM!!! Tylko z jakiej stajni? byłem zdecydowany na maxxuma x110 - ta najmocniejsza 4,
takiego akurat nie mieli i oferowali mi na testy x125, wiec stwierdziłem ok - ciagnik deczko wiekszy ale i tak miałbym już jakies porownanie do zetora i do tych maszyn jakie miałby ciągać.

w tym przypadku czekam na kontakt ze strony korbanka, wypełniłem ich formularz kontaktowy, zobaczymy co bedzie dalej.
Jak i to nie wypali to trudno pojde w kierunku sprawdzonych ciagników które już jeżdżą w okolicy - nie bedzie tak ze jak ktos zobaczy czerwony ciagnik to bedzie wiedział ze ja akurat jade, beda mnie mylić z sąsiadem no ale marka dobra więc i tak bedzie wypas