wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Makq    1

Bardzo proszę o pomoc mam już analizę ziemi . Na jednej działce wskazali mi wpakować zalecenie to jest 3 tony caco na hektar. Powierzchnia tej działki to 1.40 ha. Więc potrzebuje 4.20 tony czystego składnika. 

Zatem co mam kupić zeby bylo najtaniej i opłacanie. Nie mam pojęcia  które wapno granulowany ma 100 caco  bo mają 50 % zatem bym musiał kupić razy 2 czyli osiem ton. Czyli np 400 zł * 8 =32 000zl A zwrotu będzie 1250 zł dobrze myślę??? Bardzo proszę o pomoc 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
2 godziny temu, geo2 napisał:

tak

Twoje przeczucia czy jakaś informacja z wfośigw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
13 minut temu, Makq napisał:

Bardzo proszę o pomoc mam już analizę ziemi . Na jednej działce wskazali mi wpakować zalecenie to jest 3 tony caco na hektar. Powierzchnia tej działki to 1.40 ha. Więc potrzebuje 4.20 tony czystego składnika. 

Zatem co mam kupić zeby bylo najtaniej i opłacanie. Nie mam pojęcia  które wapno granulowany ma 100 caco  bo mają 50 % zatem bym musiał kupić razy 2 czyli osiem ton. Czyli np 400 zł * 8 =32 000zl A zwrotu będzie 1250 zł dobrze myślę??? Bardzo proszę o pomoc 

Skąd Ty wziąłeś te wyliczenia? Ja piernicze 8 x 400=32000👍

Chcesz siać granulat, zapytaj sprzedawcy co wpiszę Ci na fakturze za takie wapno, jakie wapno jaki typ i zawartość? Już  pisałem tutaj że  granulatu nie biorą do dofinansowania przynajmniej mi tak powiedzieli w OSCHR Lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

Podpowiedzcie co wpisać we wniosku w punkcie E podpunkt 2. Jaki ma być adres e-mail inspektora ochrony danych???  jestem z lubelskiego, czy to ten: lublin@schr.gov.pl???

@geo2 o jakim Ty oświadczeniu mówisz???

Zastanawiam się czy jechać drugi raz czy wysłać pocztą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

To co mam zastosować jakie wapno na te 1.4 H i wyliczone 3 t na ha?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

To od Ciebie zależy jakie wapno. Masz zastosować 3t czystego składnika a więc czytaj na etykietach ile jest wapna w wapnie. Granulaty mają około 50% czyli kupujesz 6t granulatu a zwracają Ci kase za czysty składnik. Czyli jak masz granulat po 400zł tona to zwracają Ci 200zł z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
46 minut temu, SipmaZ224 napisał:

 Czyli jak masz granulat po 400zł tona to zwracają Ci 200zł z tego.

Chyba nie tak SipmaZ224

100, 200 albo 300zł do tony czystego składnika , nie wiemy ile Makq ma ha.

Więc jeśli granulat kosztuje 400/tona to wychodzi 800zł/czytego składnika- koszt dla Makq a zwrócą mu maksymalnie 300zł jeśli poniżej 25ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze to 8 x 400 to 3,2 tys a nie 32 tys. Do każdej tony jeśli masz poniżej 25 ha dostaniesz max 300 zł. Czyli 8 x 300 daje nam 2,4 tys. Czyli 800 dokładasz z własnej kieszeni. Granulat jest drogi i wychodzi ci nawet z dotacjami tak jak byś kupił sobie na to pole wapno luzem z wywrotki za swoje pieniądze bez żadnych dotacji. Czyli tak jak robiło się przed wejściem programu wapnowania. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Jesteście pewni że zwrócą wam za granulat, sprzedawca tego wapna wystawi wam odpowiednią fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak sobie policzyłem przy granulacie i tych 1,4 ha z przykładu powyżej to nawet kupując wapno w wywrotce jak ja po 86,7 brutto za tonę o stężeniu 45% jestem około 150 kg czystego składnika do przodu.. Nawet bez ubiegania się o dotacje. Niż osoba biorąca na tę działkę granulat jak wyżej i dotacje. Granulowanym nie opłaca się wapnować. Chyba, ze doraźnie gdzieś tam. Ale doprowadzanie ziemi z Ph np 4,5 do odpowiedniego poziomu przy pomocy granulatu jest całkowicie nie opłacalne. Oczywiście 150 kg to jest nic. Ale pokazuje tylko jak słabo wychodzi z granulatem

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Chyba że masz ciężkie ziemie i możesz zastosować wapno palone granulowane- koszt ~500zł/t gdzie masz powyżej 90% CaO.

Dla działek o takim zakwaszeniu to najszybszy sposób na podniesienie odczynu- nie mowie że opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
14 godzin temu, Daro20 napisał:

Podpowiedzcie co wpisać we wniosku w punkcie E podpunkt 2. Jaki ma być adres e-mail inspektora ochrony danych???  jestem z lubelskiego, czy to ten: lublin@schr.gov.pl???

@geo2 o jakim Ty oświadczeniu mówisz???

Zastanawiam się czy jechać drugi raz czy wysłać pocztą .

Wydaje mi się, że e-mail powinien być ten:

inspektorodo@wfos.lublin.pl

ale pewien na 100% nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Tak sobie policzyłem przy granulacie i tych 1,4 ha z przykładu powyżej to nawet kupując wapno w wywrotce jak ja po 86,7 brutto za tonę o stężeniu 45% jestem około 150 kg czystego składnika do przodu.. Nawet bez ubiegania się o dotacje. Niż osoba biorąca na tę działkę granulat jak wyżej i dotacje. Granulowanym nie opłaca się wapnować. Chyba, ze doraźnie gdzieś tam. Ale doprowadzanie ziemi z Ph np 4,5 do odpowiedniego poziomu przy pomocy granulatu jest całkowicie nie opłacalne. Oczywiście 150 kg to jest nic. Ale pokazuje tylko jak słabo wychodzi z granulatem

W takim razie co Pan poleca żebym zakupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ale do dopłaty kwalifikuje się u ciebie tylko ta działka 1,4ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
4 godziny temu, Konrad_Duda napisał:

Chyba że masz ciężkie ziemie i możesz zastosować wapno palone granulowane- koszt ~500zł/t gdzie masz powyżej 90% CaO.

Dla działek o takim zakwaszeniu to najszybszy sposób na podniesienie odczynu- nie mowie że opłacalny.

Wapno palone z pewnością szybko podnosi pH ale równie szybko mineralizuje próchnicę. Trzeba sobie powiedzieć, że jego stosowanie to błąd. Przynosi tyle samo korzyści co szkód a może i bardziej szkodzi niż pomaga. Bo co jest ostatecznie naszym celem? Wyższe pH czy wyższe i lepszej jakości plony? Widziałem wiele wyników badań oraz wiele sytuacji realnych na polach gdzie najlepszym wapnem okazywał się dolomit. Oczywiście musi być dobrze zmielony. I o ile ph faktycznie podnosi nieco wolniej niż wapno węglanowe bez magnezu to jednak po dolomicie, ze wględu właśnie na zawartość w nim magnezu, plony na ogół są lepsze lub lepszej jakości. Mimo, że pH po dolomicie jest nieco niższe niż po samym węglanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kujawit premium w bigbagach


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
Dnia 19.11.2019 o 21:25, poosa21 napisał:

Czyli  jak z cukrowni na fakturze jest napisane wapno defekacyjne 08. To jest źle? Bo na drugiej fakturze mam wapno węglanowe 30% CaO. To też jest źle. 

Masz na 2 fakturach vat to samo wapno; na jednej jest typ i odmiana a na drugiej zaw. CaO. Obawiam się, że nfoś tego nie łyknie bo stwierdzą, że to 2 faktury na dwa różne wapna a rozporządzenie mówi, że do dofinansowania na fakturze jednej ma być typ, odmiana i zaw CaO. Musisz dopytać w stacji chemiczno-rolniczej.

9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Jesteście pewni że zwrócą wam za granulat, sprzedawca tego wapna wystawi wam odpowiednią fakturę?

Ja kupiłem granulat polcalc. Na fakturze miałem typ, odmianę i zaw CaO. Wniosek złożyłem i od 2 miesięcy cisza, więc chyba przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marluk napisał:

Czemu w big bagach?

Jest w bigbag lub luz, ale to jest dostarczane w silosie. Luzem jako tako na wywrotke nie załaduja. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
15 minut temu, jaffa napisał:

Masz na 2 fakturach vat to samo wapno; na jednej jest typ i odmiana a na drugiej zaw. CaO. Obawiam się, że nfoś tego nie łyknie bo stwierdzą, że to 2 faktury na dwa różne wapna a rozporządzenie mówi, że do dofinansowania na fakturze jednej ma być typ, odmiana i zaw CaO. Musisz dopytać w stacji chemiczno-rolniczej.

Ja kupiłem granulat polcalc. Na fakturze miałem typ, odmianę i zaw CaO. Wniosek złożyłem i od 2 miesięcy cisza, więc chyba przeszło.

U mnie 2 różne wapna od 2 dostawców.  Dziś dzwoniłem do tych firm żeby zrobili korekty i napisali jak powinno być.

I czy do wapna orcal też jest dofinansowanie?

Edytowano przez poosa21
Słaba pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

to czym to się różni od radkowitu skoro radkowit przywożą zwykłą wywrotką a kujawit w cysternie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marluk napisał:

Czemu w big bagach?

Przepraszam, że cytuję ale nie mogę tego usunąć na telefonie. 

 

Inny stopień granulacji i taka polityka firmy odnośnie transportu towaru. 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj