wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

hubertuss    4653

Sprawdziłem po wybraniu de minimis też nic się nie pojawia. A brałem dopłaty do materiału siewnego. Zrobiłem od 01-01-2015 i nic

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

To dziwne, u mnie, kolegów pokazuje wszystko tak jak trzeba. Tak jak mówiłeś wyżej w Arimr korzystają z tej strony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Nareszcie laskawie doszly wyniki oraz zalecana dawka. Proby wysylanie byly w sierpniu...

Troche juz jestem nie w temacie. Nadal skladacie wnioski i dostajecie zwroty ? 

Jak to sie ma do tego, ze de minimis jest juz wykorzystany w 100% ? "Aktualne wykorzystanie limitu pomocy de minimis w rolnictwie na dzień 13.11.2019 wynosi 295 932 125,00 euro, co stanowi 100,00%"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będę składał i ja na to wapnowanie ale nie wiem ile czego kupić. Jak mam 30 ton CaO to jeśli chcę w BB granulat  to jak to się liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Dopytaj dokladnie w swoim oschr o granulat, bo z moich informacji takie wapna nie kwalifikują się  do dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

@GRZES1545 nie robili Ci problemu w oschr jak składałeś wniosek? Ja mam nie miłe wspomnienia i muszę jechać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Nie, były dwie młode Panie, blondynka i brunetka, nawet pomogły przy zmianie bo miałem mała pomyłkę, a że miałem swój laptop ze sobą i zapisany elektronicznie wniosek to u nich poprawiłem i wydrukowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
15 godzin temu, gustaww napisał:

Będę składał i ja na to wapnowanie ale nie wiem ile czego kupić. Jak mam 30 ton CaO to jeśli chcę w BB granulat  to jak to się liczy?

Do dotacji kwalifikują się wszystkie wapna legalnie sprzedawane w Polsce więc granulat też.

Co do ilości, zależy jaki granulat chcesz kupić. Większość granulatów to po prostu wapno węglanowe, które ma ok 50 CaO. Czyli masz ok 60 ton granulatu.

Jeśli chodzi o skład chemiczny, granulaty niczym nie różnią się od wapna luzem. Zalecane dawki są identyczne, po kilka ton na ha.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jaki najlepiej zastosować granulat teraz pogłównie na oziminy? Chce dosłownie punktowo na najgorsze miejsca dać w przeliczeniu tone na hektar i zalezy mi na takim granulacie, z którego wapń zacznie jak najszybciej wnikac w głąb gleby i działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
5 godzin temu, mariuszzz napisał:

Do dotacji kwalifikują się wszystkie wapna legalnie sprzedawane w Polsce więc granulat też.

Co do ilości, zależy jaki granulat chcesz kupić. Większość granulatów to po prostu wapno węglanowe, które ma ok 50 CaO. Czyli masz ok 60 ton granulatu.

Jeśli chodzi o skład chemiczny, granulaty niczym nie różnią się od wapna luzem. Zalecane dawki są identyczne, po kilka ton na ha.

 

Jeśli jesteś taki tego pewien, kup sobie np atri-gtan i sprawdź co masz na fakturze i zapytaj w OSCHR czy takie wapno może być.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Pytanie do praktyków, którzy ostatnio wysiewali wapno z morawicy i bukowej? Który węglan jest bardziej zmielony? Słyszałem opinie że ostatnio Bukowa ma lepiej zmieloną frakcję niż morawica. Ktoś to może potwierdzić? Wiem że na papierze wygląda to tak samo ale czy widać róźnice gołym okiem jak porównamy oba wapna? 

 

Drugie pytanie.

Stosował ktoś wapno Nordkalk Standard calc? Jest sens płacić za nie o połowę więcej? Widać różnice w porównaniu do zwykłego węglanu czy to tylko dobra polityka marketingowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

co do wapnowania to są różni geniusze... moi starsi koledzy (wydawało mi się, że kumaci) patrzą tylko na zalecenia producenta... jak kupiłem krede luzem i dałem 4t/ha powiedzieli, że to się nie opłaca i lepiej kupić granulat, bo tam "każą dawać" tylko 1t/ha i wg nich tak samo zadziała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
4 godziny temu, the1mati1 napisał:

Pytanie do praktyków, którzy ostatnio wysiewali wapno z morawicy i bukowej? Który węglan jest bardziej zmielony? Słyszałem opinie że ostatnio Bukowa ma lepiej zmieloną frakcję niż morawica. Ktoś to może potwierdzić? Wiem że na papierze wygląda to tak samo ale czy widać róźnice gołym okiem jak porównamy oba wapna? 

Miałem morawice i jaźwice to faktucznie morawica mia dość sporo grubszej frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
pieter1991 napisał:

co do wapnowania to są różni geniusze... moi starsi koledzy (wydawało mi się, że kumaci) patrzą tylko na zalecenia producenta... jak kupiłem krede luzem i dałem 4t/ha powiedzieli, że to się nie opłaca i lepiej kupić granulat, bo tam "każą dawać" tylko 1t/ha i wg nich tak samo zadziała :D

kiedyś byłem na szkoleniu gdzie Pan prowadzący właśnie zalecał stosować te dobre wapna - w domyśle te granulaty drogie...to jest fajne jak ktoś ma pH uregulowane, dać jako wapń, dobre na łąki, ale to jest to samo co kreda zwykła, ta sama zawartość, ta sama. reaktywność..ale nie napiszą że stosować 3 tony bo by z torbami człowiek poszedł..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radkowit: 28 zł/t netto, premium: 60 zł/t netto

Kujawit: 38 zł/t netto

Ceny z odbiorem na kopalni, zapewniam transport :)

Zamiast stosować granulaty, lepiej sypnąć wapna luzem o niskiej frakcji zmielenia, jak np. Kujawit premium lub Radkowit premium, ale to jest moje osobiste zdanie, każdy może posłuchać Pana na szkoleniu i wyrobić sobie inne :D

 

  • Like 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

radkowit premium z transportem na 21-140 ile by wyszedł? dla mnie też nie ma lepszych wapn jak te zmielone, najszybciej odkwaszają i dają efekty zwyżką plonu, ale to musi być pył, kredy zazwyczaj mają dość grubą frakcje, szeroko to leci przy rozsiewie ale tak jak ja raz spróbowałem to odkwasiła glebe tylko za rozrzutnikiem gdzie pył leciał, a tam gdzie grubsza frakcja to od posypania po 5latach zero efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdzieś około 100 zł/t netto, plus minus pare zł/t w zależności ile na transporcie zaoszczędzę


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Przyszły mi wyniki i kupiłem wapno. Teraz mogę go rozsiać a później złożyć wniosek czy po złożeniu wniosku dopiero mogę rozsiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Najpierw złóż wniosek bo data wysiewu wapna musi być późniejsza niż data złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 15.11.2019 o 09:46, DamianRolnikSkup napisał:

Radkowit: 28 zł/t netto, premium: 60 zł/t netto

Kujawit: 38 zł/t netto

Ceny z odbiorem na kopalni, zapewniam transport :)

Zamiast stosować granulaty, lepiej sypnąć wapna luzem o niskiej frakcji zmielenia, jak np. Kujawit premium lub Radkowit premium, ale to jest moje osobiste zdanie, każdy może posłuchać Pana na szkoleniu i wyrobić sobie inne :D

 

Ja myślę, że granulat wybierają osoby, które nie mają czym posiać zmielonego. Ale jeśli wziąć ceny i jeśli ktoś ma w zaleceniach ze 3,5 tony czystego. To rcw zwróci się dość szybko w różnicy cen. Tona granulatu jest dość droga. 

12 godzin temu, farmer24 napisał:

Przyszły mi wyniki i kupiłem wapno. Teraz mogę go rozsiać a później złożyć wniosek czy po złożeniu wniosku dopiero mogę rozsiać?

Kiedy rozsiejesz to za bardzo nikt nie ma jak sprawdzić. tak jak kolega wyżej napisał data wysiewu musi być po dacie złożenia wniosku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają nie mają, teraz gdzie rynek usług jest tak rozwinięty to w promieniu 50 km nie problem jest znaleźć kogoś kto Ci taką usługę wykona. Tylko trzeba chcieć się zainteresować

Za Polcalc 340 netto na bramie +  transport, sprzedaje ten produkt, ale osobiście nikogo do tego nie namawiam. Po prostu wolę oferować wapno luzem, większa dawka i drobne zmielenie da lepszy efekt, niż te granulowane.

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

A jest może określone co najmniej ile po złożeniu wniosku czy może być nawet następnego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
1 minutę temu, farmer24 napisał:

Ale jest określone co najmniej ile po złożeniu wniosku czy może być nawet następnego dnia?

może być !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Firmy handlujące granulatem zrobiły chłopom wode z mózgu i co głupszy nadal twierdzi że granulat działa cuda.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj