wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Makq    1

A jak je zabezpieczyć żeby nie z kamieniami do żniw. No i czym da się je rozwiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Hmm a rosiewac kosem  lub rorzutnikiem. Szukam tego Białego z forum żeby z nim.porozmawiac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
32 minuty temu, robert123farmer napisał:

Zależy z jakiego rejonu jesteś łódzkiego ale ja bym brał Morawicę 

Morawica jest wapnem o minimalnej zawartości magnezu. Pytanie co kolega ma w wynikach po badaniu gleby i czego brakuje, jesli magnez też niski to morawica raczej odpada. Ja bym wybrał radkowit premium jak wyżej kolega pisał, lub tańsze magnezowe z Jaźwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
20 godzin temu, mariuszzz napisał:

Granulowanego nie biorą? Niemożliwe.

Zgodnie z zasadami tego programu dofinansowaniu podlegają wszystkie legalnie sprzedawane w Polsce wapna.

Na stronie oschr są wykazy środków wapnujących i nawozów wapiennych czy jak to się tam nazywa. Każdy rodzaj wapna ma swoje oznaczenie np G15b dla kredy z Mielnika lub. Lub odmiana 05 jaką mam dla magnezowego. Te info mają być na fakturze i jeśli granulat będzie to miał to powinien przejść.

18 godzin temu, Makq napisał:

Jaka jest cena wapna sypkiego i czy warto kupić je już teraz a dopiero po zniwach rosiewac. Czy nie skamieli się itp. Ktoś ma jakiś kontakt do wapna z woj. Łódzkiego 

Wapno sypkie wyjdzie taniej niż granulat i zrefundują ci cały koszt. Granulowane są drogie. I całości raczej zwrotu nie wyjdzie. Można je za to siać rozsiewaczami do nawozów. Do sypkiego trzeba mieć sprzęt. Możesz teraz kupić możesz na wiosnę. Program ma działać jakiś czas. Jeśli chcesz teraz musisz znaleźć suche miejsce najlepiej na jakiejś górce by woda nie podciekała i nakryć choćby folią do kiszonki.

10 godzin temu, Makq napisał:

Jakie wapno  możecie polecić do programu wapnowania. Chcialbym.kupic teraz a rozwiać po zniwach. Granulat czy sypkie. Czy mogę prosić o kontakt do dostawcy jestem z Łódzkiego 

Ja kupowałem sypkie magnezowe z kopalni Budy koło Sandomierza. Dostawcę na kopalni na pewno ci polecą. Namiar możesz znaleźć w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sypkie wyjdzie o wiele taniej. A za zwrot z dotacji można se już kupić rozsiewacz. Albo narazie tyle żeby był. Tak jak w moim przypadku za 2koła. 3 łódki  rozsiane i nic się nie dzieje A maszyna na lata już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym masz rację. Ja się spodziewam około 8 tys zwrotu. Starczy na rcw w dosyć dobrym stanie. Ale można kupić już i za 5 tys. Do rozsiewania kupiłem sobie na wiosnę kłosa 600 l dwutarczowego za 2600. Mi wystarczy. Tym bardziej, że mam go też do nawozów. Tona wapna wchodzi jak nasypię z górką. W tym roku od momentu zakupu rozsiał 85 ton wapna i nawozów i nawet taśmy nie musiałem naciągać. To znaczy rozsieje bo jeszcze z 5 ton wapna na dzisiaj zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Z tym masz rację. Ja się spodziewam około 8 tys zwrotu. Starczy na rcw w dosyć dobrym stanie. Ale można kupić już i za 5 tys. Do rozsiewania kupiłem sobie na wiosnę kłosa 600 l dwutarczowego za 2600. Mi wystarczy. Tym bardziej, że mam go też do nawozów. Tona wapna wchodzi jak nasypię z górką. W tym roku od momentu zakupu rozsiał 85 ton wapna i nawozów i nawet taśmy nie musiałem naciągać. To znaczy rozsieje bo jeszcze z 5 ton wapna na dzisiaj zostało.

Jaki to dokładnie rozsiewacz? Podeślij linka. Też interesuje mnie zakup sprzętu do rozsiewania nawozu i wapna na małym areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
22 minuty temu, marluk napisał:

Jaki to dokładnie rozsiewacz? Podeślij linka. Też interesuje mnie zakup sprzętu do rozsiewania nawozu i wapna na małym areale.

Na olx wpisz ,,kłos lub motyl" jest kilka używek albo nowe tyllo aby był 600l bo te mniejsze to nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

https://allegro.pl/oferta/rozsiewacz-do-nawozu-wapna-tasmowy-klos-motyl-600-7746944343

Mój to coś takiego. Kupiłem używany. Ciężko je trafić używane dwutarczowe. A teraz jak wprowadzili te dotacje to widzę na olx i sprzedajemy pl, że nawet jednotarczową 600 problem znaleźć. Mniejszych pojemności jak 400 np nie polecam. 600 ma na tyle szeroki koszt, że wapno można sypać łyżką tura. Nowy to spory koszt praktycznie cena używanego rcw. Z tym, że można mieć jeden rozsiewacz do wapna i nawozów. Z jedną uwagą, że szerokość robocza w przypadku nawozów nie do końca się potwierdza. Chcąc uzyskać mniej więcej jednakowe pokrycie pola nawozami trzeba to zmniejszyć. Ja używam rsm to mi nie jest to aż tak istotne. Pozostałe nawozy daję przed siewem więc dopasowanie do ścieżek nie gra roli. Z wapnem radzi sobie dobrze. Nawet z kredą podołał. Minusem jest też to, że jeśli pola są rozrzucone trzeba często jeździć, bo wchodzi gdzieś tak tona. Jeśli cała ziemia jest w jednym kawałku to robota idzie szybko i sprawnie.

Motyl robi podobne 400 i 600. Ale mam wrażenie bo na żywo nie widziałem, ze nawet w 600 kosz jest wąski więc ciężko może być z sypaniem łyżką. Chyba, że z boku. No i oni mają jednotarczowe tylko. W motylu za to kreda nie powinna się zawieszać bo ścianki są proste i bardziej nachylone. W kłosie na tych bokach czasami lubiła się zawiesić. Ale na to też jest sposób. Wystarczy potrząsnąć podnośnikiem i wszystko opada.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie wy ludzie żyjecie że bawicie się w zakup maszyn do rozsiewu wapna lepiej wynająć za parę złotych raz na 4 lata i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

sa jeszcze zacofane usługowo rolnicze tereny jak u mnie, koszenie zboz jeszcze jeszcze, ale rozrzucanie obornika czy rozsiew wapna to abstrakcja. Ci mniejsi maja sprzet taki ze strach ladowac, bo ciezko oszacowac w ktorym miejscu sie polamie, a ci wieksi nie maja czasu. Kupiłem sobie dlatego piasta w stanie agonalnym, do zrobienia wszystko lacznie z ramą, nie wiem czy 10 tysi mi na materiały starczyło. Będe musiał nim chyba 350 ton rozsiac zeby sie zwrocił. Teraz mam obornik a nie mam rozrzutnika, chetnie wzialbym usluge bo po co mi maszyna na 3 dni w roku, no ale ciezki temat z usługami.

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas na szczęśćie nie ma problemu z usługami korzystają z nich chętnie nawet duże gospodarstwa bo łódkę wapna rozsiewa w godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
12 minut temu, staszek131415 napisał:

U nas na szczęśćie nie ma problemu z usługami korzystają z nich chętnie nawet duże gospodarstwa bo łódkę wapna rozsiewa w godzinę

To na pewno ułatwia sprawę wielu rolnikom, do tego jedni oszczędzają czas, a inni mają pracę i zarobek 👍

@Matey u mnie jest podobnie, myślę może kiedyś zacząć takie usługi robić, wapnowanie,orka, zaladunek i transport przyczepami ,może będzie jakieś dofinansowanie na usługi rolnicze🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy 500zł. Czyli jak miałem 3 łódki do rozsiania wychodzi 1500 zł A maszyna 2 koła to jaki sens wynajmować? Tym bardziej że  mam Co roku sypać wapno A dojdą usługi czy wypożyczenie maszyny skoro tyle się o Tym piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Na olx wpisz ,,kłos lub motyl" jest kilka używek albo nowe tyllo aby był 600l bo te mniejsze to nie bardzo.

No mnie tylko nowy interesuje bo to na RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, TheRolnik1992 napisał:

W mojej okolicy 500zł. Czyli jak miałem 3 łódki do rozsiania wychodzi 1500 zł A maszyna 2 koła to jaki sens wynajmować? Tym bardziej że  mam Co roku sypać wapno A dojdą usługi czy wypożyczenie maszyny skoro tyle się o Tym piszecie.

Dolicz remonty bo sprzęt za takie pieniądze wiecznie chodził nie będzie, paliwo, zużycie traktora, czas itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki chodzi? Nawet nowe Jak się używa to wiadomo że od czasu do czasu coś Po prostu musi się zepsuć. Z tym trzeba się liczyć

Edytowano przez TheRolnik1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 godzin temu, staszek131415 napisał:

Gdzie wy ludzie żyjecie że bawicie się w zakup maszyn do rozsiewu wapna lepiej wynająć za parę złotych raz na 4 lata i spokój

Zakup rozsiewacza był do nawozów i wapna. Nawet chciałem wynająć faceta z rozrzutnikiem przystopowanym do wysiewu wapna.. Po 500 czy 600 zł od wywrotki. Tylko, że koleś pracuje w dzień, sam ma gospodarkę, krowy itd i czasu nie miał. Kumpel wynajął jakiegoś innego ileś tam czasu musiał czekać. Ale jak widziałem ten wysiew to w sumie nie żałuję, że się z tym kłosem bawiłem. Mam równo obsiane tak jak chciałem jak dla siebie a nie przejechane po polu byle wapno wywalić. Kumpel płacił po 500 od ciężarówki. Ja miałem trzy. Na paliwo wydałem z 200 zł. Czas akurat miałem. Zostało 1300 na połowę tego rozsiewacza co go kupiłem za 2600. Nic do niego nie dołożyłem. Nawet taśmy nie naciągałem. A wysiał u mnie od wiosny 85 ton wapna i nawozów. Najważniejsze zrobione mam tak jak sam dla siebie. Dawka na każde pole jaką chciałem równo i dokładnie.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
Dnia 31.10.2019 o 07:05, hubertuss napisał:

. Do rozsiewania kupiłem sobie na wiosnę kłosa 600 l dwutarczowego za 2600. 

Jakim traktorem tego kłosa targasz? Ja w Zetorze 5211 podnosnik wykończyłem po pięciu kursach. Też ładowałem tonę. Ważyłem na wadze samochodowej. A nie wspominam jeszcze, że rama aż trzeszczy w tym rozsiewaczu jak się nasypie tego wapna. Lepiej kupić ciągany. Więcej wejdzie i dla ciągnika lżej. 

Dnia 31.10.2019 o 09:22, Matey napisał:

 Teraz mam obornik a nie mam rozrzutnika, chetnie wzialbym usluge bo po co mi maszyna na 3 dni w roku, no ale ciezki temat z usługami.

Rozrzutnik możesz mieć nie tylko do gnoju ale też do wapna i jako przyczepa ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj