Skocz do zawartości
wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wapno defekacyjne: zalety i wady

galeria
Pola
wojtii    5

Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?

Grześ    3

Na mocne ziemie tlenkowe lub węglanowe a na słabe ziemie tylko węglanowe. Jest dostępne w okolicach Jeleniej Góry w cenie koło 60 zł za t nie wiem jak z transportem.

piootr    3

Ja polecam budowlane mało się sieje tylko troche sie marnuje ja jak sieje to zakładam RCW na górny zaczep aby blisko ziemi były talerze i najlepiej robić to jak pada rosa bo przybija pył do ziemi czyli w nocy

Wiadomość z agroFakt.pl

griga    140

jeśli jesteś z Dolnośląskiego to tu masz cennik

www.lhoist.pl/frames/Frame-Cennik-woj/Frame-cennik.htm

center    8

ja wapnuje na ściernisko puźniej podkładam na jakieś 10cm albo talerzówka a wy?

wojtii    5

zastosuje po 500 kg wapna:"Nawóz wapniowy tlenkowy, odmiana 03, zawartość CaO min. 60% " na hektar,pod rzepak bedzie to chyba dobre rozwiązanie,a dla pszenicy nie zaszkodzi, :)

cenowo tez bedzie dobrze,wyjdzie mi jakies 55 zł /ha + transport i rozsianie, teraz pytanie czym to rozsiac? posiadam tylko rozrzutnik do obornika i rozsiewacz typu lejek,taki stary Polski ,chyba jeszcze działa

griga    140

to raczej ani jedno ani drugie... oba nie nadają sie do siania wapna.

A tak wogóle to zaczni od odwiedziń lub telefonu do izby rolnej, są w tej chwili dotacje do wapna, ale jeśli idzie o dokładne info to zadzwoń i sie dowiedz. Mój Tato wiem że złożyl dziś wniosek i bedzie wiadomo w przyszłym tyg czy bedzie dotacja czy nie..... ogolnie zwracaja polowe ceny wapna. Tylko to oni podają Ci jakie kupujesz i od kogo. Każdy powiat ma innego dostawce.

tomb2    0

A jak sądzicie mx 850 da rade w rozsiewie wapna czy szukac jakiegoś RCW ?

griga    140

mx nie da rady bo wapno bedzie Ci sie zawieszać w dolnej części, kiedyś jak miałem RNZ 2 to próbowałem z ciekawośći jak idzie i sie nie dało. A RCW można czasem już za 1000zł kupić i to nie taki jak ja kupiłem do remontu tylko taki że wapno posiejesz ;)

wojtii    5

dzisiaj złożyłem wniosek o dopłate do wapna,za 4 dni bede wiedzial czy dostane

dzięki Griga

griga    140

Po to są takie portale abyśmy sobie pomagali ;) A z jakich okolic jesteś?

Gość xsc924   
Gość xsc924

ja dwa lata temu to rozrzutnikiem do obrornika rozsiewalem a teraz to kosem:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez blabla
      Witam, mam pytanie odnośnie nawożenia pola nawozami mineralnymi przed założeniem plantacji truskawek. Truskawki sadzę na przełomie maj-czerwiec, obornika nie rozwoziłem. Na wiosnę mam jeszcze zwapnować ziemię. Pole ma 70 arów. Jaki polecacie nawóz w postaci granuli ?

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Zamierzam w tym roku ściąć ok 5-10ha słomy u siebie, praktycznie pierwszy raz, i zastanawiam się co najlepiej zastosować na drobno pociętą słomę? I nie chodzi mi tutaj o uprawę pola, a nawóz/oprysk który pomoże szybkiemu rozkładowi słomy i przyswajaniu jak największej ilości składników w niej zawartych do gleby bez powstawania oczywiście pleśni i innych niekorzystnie wpływających na strukturę gleby czynników.
      Myślałem nad zastosowaniem mocznika w ilości 100kg/ha, jednak obiło mi się o uszy że są o wiele lepsze substancje/nawozy korzystniej wpływające na glebę.
      Proszę o swoje spostrzeżenia i porady na ten temat.
    • Przez ADAM10121997
      Witam moje gospodarstwo opiera sie na produkcji roślinnej(głownie zboże). 
      Posiadam pewien dylemat co do płodozmianu na swoim gospodarstwie. 
      No własnie, pszenica się najbardziej opłaca, ale myślę ze nie można jej siać rok w rok w jednym miejscu, słyszałem, że przez to niszczy się ziemia .Dlatego moje pytanie brzmi jaki stosować płodozmian aby jak najbardziej optymalnie wykorzystać areał, żeby mieć zyski przy czym nie niszczyć ziemi.? Od razu mówię, że nie sieje rzepaku ponieważ nie mam odpowiedniego kombajnu, ale może w przyszłości..
      Piszcie jak u was wygląda ta sprawa:)
    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?