wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nawet jak ładują to wyjdzie, że to bardziej do wyslodzin podobne jak do kredy ;D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, 90210grzesiu napisał:

U mnie w miejscu gdzie była pryzma radkowitu premium kukurydza słabiej rośnie.

w nadmiarze wszystko szkodzi choć mam truskawki w miejscu gdzie też była pryzma radkowitu premium i różnicy od innych krzaków nie widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Chcę zastosować radkowit premium w tym roku na ściernie. W tym układzie lepiej rsm 26s czy 32 + kizeryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja brałem od firmy Marten z Bielska Podlaskiego. Wapno magnezowe z kopalni Budy. Wszystko było jak trzeba.  Faktury do wniosku się zgadzały w treści. Kierowcy spoko nie marudzili na polu. Ustalony termin dostawy dotrzymany. Ceny nie pamiętam. Gdzieś tu pisałem.

A tak w ogóle bo zapomniałem napisać. Dostałem decyzję z wyplata do 30 września ale kasa już dawno na koncie. Z tydzień po przysłaniu decyzji może dwa.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Ma ktoś dobrego i uczciwego dostawce wapna magnezowego okolice białej podlaskiej

Ja mogę polecić tu z forum bialy2005 zamawiałem u niego i bezproblemowo. 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
16 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nawet jak ładują to wyjdzie, że to bardziej do wyslodzin podobne jak do kredy ;D

Chodzi mi czy pod wiatą albo na hali mają zapas jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 godzinę temu, WOJTUNIO napisał:

Ma ktoś dobrego i uczciwego dostawce wapna magnezowego okolice białej podlaskiej

Dzwoń do agroloku mają dobre ceny na wapno ja zamowilem morawice z dostawa na koniec czerwca po około 98zł nie pamietam juz dokladnie. Tez jestem z okolic białej podlaskiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

98 brutto czy netto ja na biala podlaska bardzo się nie wyrywam bo tam jest duzo firm ktore woza wegiel do okolic kielc i taniej licza. Radkowit standard moglbym zawiesc 98 brutto do Bialej Podlaskiej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

radkowit standard bez zmian, premium 5zl netto do gory


morawica tez zdrozala tylko tam zalezy kidy zajup bo sa 3 ceny zaleznie od kwartalu


po konkretne wyceny zapraszam na pw lus sms 602 888 262 z kinkretnym adresem i jakie wapno.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
42 minuty temu, bialy2005 napisał:

98 brutto czy netto ja na biala podlaska bardzo się nie wyrywam bo tam jest duzo firm ktore woza wegiel do okolic kielc i taniej licza. Radkowit standard moglbym zawiesc 98 brutto do Bialej Podlaskiej

98 brutto, od lipca 10 zł w górę , radkowit Premium jesli dobrze pamietam to cos koło 120zł brutto

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to u mnie cena bez roznicy czy teraz czy pizniej, morawica zdrozala raptem 3zl a roznica czerwiec-lipiec to 2 zl. Agrolok doja ile sie da nigdy u nichnic nie kupilem i nie kupie😃


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Fakt  agrolok marże, sobie duza narzuca w gorącym okresie, dlatego wapno kupuje u nich przed sezonem no i wychodzi mi najtaniej chyba ze słabo szukam , przynajmniej w tamtym sezonie tak było, radkowit Premium taniej mi wychodzil niż u Ciebie kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oni zlecaja transport licza w jedna strone i maja w d... a ze w zniwa brakuje aut to wtedu musza placic wiecej, tak dzialaja takie firmy. Oni za przepisanie faktury maja ze 20zl na tonie😀 ja prakyycxnie caly rok mam jednakowa cene bo nie zarabiam na towarze tylko tylje co mi zostaje z teansportu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

image;s=1000x700

Panowie stosowaliście to wapno pogłównie ? wart swojej ceny ok 320zł tona


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

ja tam się nie znam, ale matematyka podpowiada mi tak :  Średnia cena wapna w raz z transportem to jakieś 72 zł gdzie na auto wchodzi około 25 ton czyli mamy 1800 zł Ale niech będzie 2000 zł a nawet 3000 zł w zależności od producenta rodzaju i odległości. Tu mamy 320 x 25 = 8000zł  czyli nawet w wersji najdroższej mamy około 65 ton wapna którym to możemy zasilić spory kawałek ziemi. A tak mamy tylko 25 ton w tej samej cenie gdzie naprawdę wątpię aby działało 3 razy szybciej i lepiej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Pytanie do tych co otrzymali pomoc, jaką macie wpisaną podstawę prawną na zaświadczeniu de minimis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
Dnia 13.06.2020 o 15:35, 90210grzesiu napisał:

U mnie w miejscu gdzie była pryzma radkowitu premium kukurydza słabiej rośnie.

No i tak ma być.

Przecież to wapno i to bardzo dobre. "Spaliło" ziemię w miejscu pod pryzmą, Tzn nasyciło roztwór glebowy jonami wapnia i magnezu w tym miejscu do takiego stopnia, że rośliny mają problem z pobraniem innych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

@mariuszzz możesz powiedzieć czy radkowit premium ma jakiegoś konkurenta jeśli chodzi o wapno mag w tej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50

Nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce produkował jeszcze takie pyliste wapno magnezowe jak Radkowit Premium.

Są inne pyliste ale to wapna węglanowe bez magnezu: Kujawit Premium czy Fastcalc z Nordkalku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj