wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Cena u Mnie

Kujawit premium odebrany na kopalni cena 139 zł/t netto

Radkowit premium odebrany na kopalni cena 58 zł/t netto 

+ plus ew. Transport jeżeli z mojej strony, na użytek własny brutto to +8% do tych cen 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówisz o Kujawit standard, nie premium.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
Przed chwilą, DamianRolnikSkup napisał:

mówisz o Kujawit standard, nie premium.

Damian wozisz na Lubelskie? Jaka cena z transportem za radkowit Premium teraz Powiat RadzyńPodl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można do Ciebie wiadomości napisać, skrzynka pelna 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
18 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie można do Ciebie wiadomości napisać, skrzynka pelna 

Już wyczyszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie można do Ciebie wiadomości napisać, skrzynka pelna 

U ciebie też pełna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

W punkcie B1.1 co wpisywaliscie bo nie wiem 

Jestem rolnikiem ryczaltowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
hubertuss napisał:

Po pierwsze to 8 x 400 to 3,2 tys a nie 32 tys. Do każdej tony jeśli masz poniżej 25 ha dostaniesz max 300 zł. Czyli 8 x 300 daje nam 2,4 tys. Czyli 800 dokładasz z własnej kieszeni. Granulat jest drogi i wychodzi ci nawet z dotacjami tak jak byś kupił sobie na to pole wapno luzem z wywrotki za swoje pieniądze bez żadnych dotacji. Czyli tak jak robiło się przed wejściem programu wapnowania. 

Ale jeśli czysty składnik kosztuje go tylko 150zł to otrzyma 150zł zwrotu, a nie 300!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Jaka bedzie wilgotność wapna kupowanego teraz? Czy lepiej kupić w przyszłym roku jak bedzie kilka dni upałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Hejka. Mam takie pytanko nie wiem czy dobrze to wyliczyłem ale korzystając z kalkulatora na stronie OSCHR wyszły mi takie dane (foto) i nie wiem czy to tak ma być bo chciałbym już zamknąć temat tej dopłaty. Dobrze to wyliczyłem??

https://zapodaj.net/932da0b29bc33.jpg.html

Wapno z Morawicy  26.4 tony na samochodzie za 912,38 zł. Ktoś podpowie albo luknie czy się zgadza to?

Edytowano przez jakub2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Sprawdził bym Ci ale już pozapominalem dokładnie o wszystkich kruczkach :P

Masz tutaj gotowy kalkulator, z nim się nie da źle wypełnić, jak jesteś już na takim etapie jak widzę:

http://oschr.pl/wapnowanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19
47 minut temu, Roxer napisał:

Sprawdził bym Ci ale już pozapominalem dokładnie o wszystkich kruczkach :P

Masz tutaj gotowy kalkulator, z nim się nie da źle wypełnić, jak jesteś już na takim etapie jak widzę:

http://oschr.pl/wapnowanie/

To z niego korzystałem wiec jest dobrze :D Super dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
23 minuty temu, ZELKOW napisał:

wcale nie dostałem a kasa przyszła

Po jakim czasie od złożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Teraz jakikolwiek okres czasu nie będzie miał znaczenia, bo środki de minimis się wyczerpały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czyli nie muszę spieszyć się ze złożeniem wniosku. Aczkolwiek chcę to zrobić po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Złożyć zawsze najlepiej jak najwcześniej, ale z wypłatą pieniążków teraz chyba nie prędko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

MI tam z kasą się nie spieszy. Gdybym miał pewność, że za jakiś czas np nikt nie zamknie programu bo kasa się skończyła to bym złożył i na wiosnę po zakupie jeszcze jednej wywrotki na działkę na którą teraz mam nie składać. I na wiosnę złożył bym na wszystko. Ale kto wie jak będzie. Więc złożę w grudniu na to co kupiłem we wrześniu i październiku a na tę jedną działkę gdzieś na wakacje oddzielnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Sprawdź z tym złożeniem w wakacje czy na pewno będziesz mógł, bo gdzieś mi się obiło o uszy że przyjmują wnioski do końca tego roku, się pewny tego nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj