wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

nie    2060

jak wygląda kreda z kornicy po dwóch miesiącach deszczu? warto zamówić czy lepiej poczekać rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Bez okrycia to słabo. Zrobi się jak plastelina. 

Najlepiej zamawiać bezpośrednio przed rozsiewiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wczoraj rozsiewałem taki przemoczony radkowit premium. Rozrzutnikiem z adapterem pionowym szło ale zasuwę trzeba było dwa razy szerzej otworzyć.

 

Wyszło 4t/ha. Na działce mam miejsca gdzie ph jest bardzo niskie. Warto jeszcze dosypać tam kredy? Bedzie rzepak bezorkowo, za rok jęczmień tez bezorkowo.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, nie napisał:

jak wygląda kreda z kornicy po dwóch miesiącach deszczu? warto zamówić czy lepiej poczekać rok?

Jak jest mokra to nie kopia w Kornicy na kopalni. Wiem bo brałem u nich 2 razy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
1 godzinę temu, Arek napisał:

Wczoraj rozsiewałem taki przemoczony radkowit premium. Rozrzutnikiem z adapterem pionowym szło ale zasuwę trzeba było dwa razy szerzej otworzyć.

 

Wyszło 4t/ha. Na działce mam miejsca gdzie ph jest bardzo niskie. Warto jeszcze dosypać tam kredy? Bedzie rzepak bezorkowo, za rok jęczmień tez bezorkowo.

A świeże  siales rozrzutnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    179

Składał ktoś ostatnio wniosek do lublina? Zmienił się wzór? Skladalem ostatnio w grudniu, a teraz nowego nie mogę pobrać bo błąd wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Arek napisał:

Wczoraj rozsiewałem taki przemoczony radkowit premium. Rozrzutnikiem z adapterem pionowym szło ale zasuwę trzeba było dwa razy szerzej otworzyć.

 

Wyszło 4t/ha. Na działce mam miejsca gdzie ph jest bardzo niskie. Warto jeszcze dosypać tam kredy? Bedzie rzepak bezorkowo, za rok jęczmień tez bezorkowo.

4t wystarczy tym bardziej bezorkowo


jesli ktos mysli o radkowicie premium to radze zamawiac bo zaczyna sie już korkowac podobno zamowienia na kopalni do kobca sierpnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

mi patelnie weź premium tylko nie mam gdzie jeszcze wysypać :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
14 minut temu, bialy2005 napisał:

4t wystarczy tym bardziej bezorkowo

 

jesli ktos mysli o radkowicie premium to radze zamawiac bo zaczyna sie już korkowac podobno zamowienia na kopalni do kobca sierpnia.

 

A kreda dostepna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
XTRO napisał:

mi patelnie weź premium tylko nie mam gdzie jeszcze wysypać :/ 

dla stalych klietow zawsze cos sie znajdzie😀 kreda nie wiem dawno nie wozilem, ale mysle ze jest tylko napewno sie nie kurzy z niej😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19 napisał:

Składał ktoś ostatnio wniosek do lublina? Zmienił się wzór? Skladalem ostatnio w grudniu, a teraz nowego nie mogę pobrać bo błąd wyskakuje.

musisz to otworzyć za pomocą Adobe reader DC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
WOJTUNIO napisał:

15 minut temu, mich18 napisał:

Jestem z kujawsko pomorskiego, magnez jest w normie bo sypie co roku kizeryt

No to szukaj węglanu bo krede masz daleko i będzie sporo za transport

W Barcinie masz weglanowe bardzo tanio cie wyjdzie ja do Wlkp z transportem płaciłem 1600 za łódkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
13 godzin temu, damiano12332 napisał:

A świeże  siales rozrzutnikiem?

Siałem, musi być idealnie bezwietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

bialy2005 napisał:

4t wystarczy tym bardziej bezorkowo jesli ktos mysli o radkowicie premium to radze zamawiac bo zaczyna sie już korkowac podobno zamowienia na kopalni do kobca sierpnia.

Na lokalizację 06-200 ile wyjdzie Radkowit Premium? Można o jakieś namiary do ciebie tu albo na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premium mimo podwyżek ceny to rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, to prawda że trzeba już zamawiać


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152
bialy2005 napisał:

XTRO napisał:

mi patelnie weź premium tylko nie mam gdzie jeszcze wysypać :/ 

dla stalych klietow zawsze cos sie znajdzie😀 kreda nie wiem dawno nie wozilem, ale mysle ze jest tylko napewno sie nie kurzy z niej😀

Podrzuć mi na wiadomość kontakt do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12338

Ja zamówiłem dziś dwa zestawy z morawicy.  Ma być pod koniec tygodnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12338

80zl. Brutto.  

Znając życie to będzie w sobotę jak chłopaki będą na weekend zjeżdżać. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Co polecicie , żeby w miarę szybko odkwasić ( magnez też niski , ale zaczynam sypać kizeryt ) ?, miałem kredę z kornicy to nie byłem zadowolony. Po ile ten radkowit premium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Co z kredą było nie tak? Radkowit pewnie w okolicy 120-130zł i kolejka na niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Kizeryt to drogie źródło magnezu. I zawartość mg w kizerycie też bez szału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj