wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    2157
2 godziny temu, Morion napisał:

Że względu na zawartość magnezu czy stopień rozdrobnienia?

Na stopien rozdrobnienia.

• Like 1

FarmerDyzio    54
mam pytanie odnośnie powierzchni jaką należy wpisać na próbce gleby. Mam rozbieżność pomiędzy mko a powierzchnia działki złożona do dopłat. (dokładnie chodzi o 1 ar). Na próbce podać powierzchnię działki do dopłat ?

michal_19    18

Ja bym podał tak jak w doplatach, ja tak robiłem . Mialem badania  i 2 działki po 2,50 ha , a w doplatach jedna ma 2,49 a druga 2,56 bez problemu zmienili to w zaleceniach i wszystko było ok

Wiadomość z agroFakt.pl

masa24    350

Po co komplikujecie sobie życie? Operujcie wszędzie taka sama powierzchnia jak w dopłatach a życie będzie latwiejsze

• Like 1

michal_19    18

No tyle za ja robiłem badania sobie jeszcze przed tym jak nic nie bylo wiadomo ze będą dopłaty do wapnowania 

FarmerDyzio    54
Wiem że byłoby łatwiej ale na niektórych działkach po prostu tak mam. Znasz odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie ? Wg mnie powierzchnia powinna się zgadzać z tą do której wnioskujemy o płatność . Dobrze kombinuje ?

michal_19    18
Napisano (edytowany)

Rób tak jak powierzchnia w dopłatach i napewno będzie dobrze.

Edytowano przez michal_19

jarecki    1426
Dnia 7.05.2020 o 21:21, szczypka napisał:

o oba mam rnp 1  chce kupić większy zastanawiam sie nad rcw3 albo rcw 5  o rcw 3 jest sporo informacji w necie a o rcw 5 praktycznie nie ma żadnych opinii 

oprócz małej pojemnosci sie jesie tym dobrze ? rnp 1 to ten na jeden talerz z silnikiem hydraulicznym ?

szczypka    385

tak na jeden talerz silnik pasuje tam idealnie mimo tylko jednego talerza rozrzuca równo na około 5m dość twarda i wytrzymała konstrukcja dla kogoś kto rozsiewa 1-2 tiry na raz wystarczy 

• Thanks 1

SOKAN    13

Co jesteście w stanie powiedzieć mi o wapnie z Raciszyna koło Działoszyna 70 zł tona ?

Bukowa 85zł tona

Nordcalc standard 95zł tona

szczypka    385

coś drogo ile masz do kopalni? 

dość mało popularna kopalnia byłem tam oglądałem to wapno zmielone podobnie jak siewierz jak to się rozpuszcza to nie wiem ale podejrzewam że podobnie jak z innych kopalni 

SOKAN    13

Do Działoszyna mam coś koło 60km.

plapla123    6

Czy ktoś kontroluje czy pruby są pobrane z działki wskazanej we wniosku a nie np. jakiegoś nie użytku żeby celowo zaniżyć pH.

Sokan ta cena o której mówisz to netto czy brutto? 😛

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

adam131    225
52 minuty temu, plapla123 napisał:

pruby

próby

Napisano (edytowany)

To po 65 morawice mogę Ci przywieźć, może taniej wyjdzie 

Ew. Z magnezem Radkowit 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupię zboże, mój transport, płace w dniu załadunku, zainteresowanych proszę o kontakt priv ;))

Sprzedam wapno firmy Lafarge: KUJAWIT & RADKOWIT (zwykłe i premium) z odbiorem osobistym na kopalni lub z moją dostawą ;))

sw_kamil    29

Radkowit Premium w jakiej cenie? 08-107 pow. siedlecki woj. mazowieckie

mateo105    1

Witam wszystkich panowie mam problem poniewaz kupilem 2 tiry wapna i mam na to faktury i chce zlozyc teraz o zwrot ale mam problem bo faktura jest na mame a przed tygodniem mama przepisala mi wszystka ziemie. Jak teraz to zrobic zeby dostac zwrot bo troche szkada nic nie dostac czy ktos sie orietuje?

Morion    295

Zadzwoń do firmy z której brałeś i zapytaj o możliwość korekty danych lub też do ODR i tam Ci wszystko wyjaśnią i pokierują.

panowie jak to jest czy przy chęci uzyskania dopłat do wapna można zamówić wapno przed wykonaniem prób glebowyc, czy w pierwszej kolejności trzeba zrobić badania? i jeżeli mam scalnoną działkę z 4 działem to czy trzeba pobrać 4 próbki czy można jedną aby uzyskać do tego dopłatę.

Mecha    13

Na jaką głębokość pobieracie próbki? Robię właśnie laskę do pobierania próbek.

stempos1980    1141

Wszystko zależy od gleb bo na niektórych 25 cm to już żwirownia może być

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DawidWsik
      Witam, mam pytanie, w rzepaku z 2 łuszczyny są normalne, rosną a reszta same krótkie. Czy to może być po przymrozkach ?

• Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez banar2
      Witam
      Posiadam pompę od znajomego i nie wiem dlaczego słabo pompuje. Pompa podobno pochodzi z wozu strażackiego. Obroty daje 3000. Po rozebraniu jej wydaje mi się że jest już zużyte. Jeśli się ktoś na tym zna to proszę o odpowiedź. 

• Przez Malisz
      witam
      zastanawiam się nad zakupem deszczowni, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat takich firm jak CASTELLA, IRTEC oraz IRRILAND? 
      pozdrawiam
    • Przez T0mi
      Cześć, zagłębiłem się trochę w tematykę dyni i doczytałem, że powinno się siać 1-2 pestki na dziure. Kiedy zejdzie to tą najmniejszą usunąć, żeby została jedna. Co roku robiłem, tak, że wrzucałem nawet po 3-5 pestek. Liści było dużo, a owocu mało. Czy usuwanie tej najmniejszej rośliny, wpływa na plon? Sąsiad zawsze ma takie ładne duże i dużo.
      A może jeszcze jakieś wskazówki podpowiecie? Roślina jest mało wymagająca i zawsze jakiś dodatek w żywieniu buhajów. Zawsze je namaczam w wodzie przed sianiem i sieje co ok. 2m
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj