wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, Agrest napisał:

Decyzję de minimis każdy ma mieć w domu. Przecież dostajecie pocztą jeśli korzystacie, czy to z ulgi w podatku, zakupie ziemi, materiału kwalifikowanego... patrzycie na daty i składacie z 3 ostatnich lat

Ja nigdy z takich nie korzystałem to skąd decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
30 minut temu, Agrest napisał:

Decyzję de minimis każdy ma mieć w domu. Przecież dostajecie pocztą jeśli korzystacie, czy to z ulgi w podatku, zakupie ziemi, materiału kwalifikowanego... patrzycie na daty i składacie z 3 ostatnich lat

O zwrot za materiał nigdy nie prosiłem, ulgi i reszta także nie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

No to logiczne że nic nie wpiszesz i nie przedłożysz i masz cały limit do wykorzystania.

 

Oryginał składasz a urząd sobie kseruje- zawsze tak było

Edytowano przez Agrest
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
4 godziny temu, karat7 napisał:

Najważniejszą  częścią z  przeprowadzonych  badań , które Stacja Chemiczno Rolnicza bierze pod uwagę  jest wyliczenie zalecanej dawki wapna. Na samym dole jest  podsumowanie dawka CaO ogółem, jeśli ktoś nie ma wyliczonych dawek CaO , a posiada  sprawozdanie z badań  to można zwrócić się do stacji o takie wyliczenie.Mając takie wyliczenie  zliczamy  zapotrzebowanie  CaO dla działeki poniżej 5,5 PH  do których  należy się dotacja.  Stacja przyjmuje  tylko oryginały dokumentów z oryginalnymi  pieczątkami. Wraz z wnioskiem należy złożyć faktury zakupu i decyzje de minimis z trzech lat do tyłu, też oryginalne. Vatowcy  też zostawiają faktury oryginalne , więc dobrze zostawić sobie kopię do tłumaczenia się przed US. Faktura za wapno ma być bez innych kosztów np. za transport lub usługę nawożenia. Koszty  transportu i innych usług nie są kosztami kwalifikowanymi.

(27.    Wyliczenie kwoty dofinansowania  ),czy w tej tabelce  zmieściły Ci się wszystkie  działki  ,a czy resztę robiłeś na kartce ? Ja mam 11 próbek i nie wiem czy się to zmieści  chyba że w wynikach wyjdzie takie samo PH na kilku działkach .  

26. Oświadczam, że posiadam użytki rolne (UR) o powierzchni [ha]:     Tu wpisywałeś to co na nakazie ,czy to co do dopłat ?                                                                       

 

                                                                                                

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Przecież rolnik się na tym nie bogaci i to nie dofinansowanie rolnika tylko dofinansowanie dla gleby i poprawa pH więc jak najbardziej możemy składać gdy uprawiamy pewną dzierżawe i wiemy że właściciel nie będzie korzystał z dofinansowania na wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja myślę, że słowo posiadam a uprawiam to jest jakaś różnica. Tm bardziej jak ktoś dzierżawi na gębę. Dopłaty bierze właściciel i to on płaci podatki. Może być zamieszanie.

Jeśli ktoś płaci podatek za dzierżawioną ziemię to jest w stanie udowodnić, ze ją uprawia i wapno mu potrzebne.

U mnie powierzchnia do dopłat jest mniejsza o 23 ary od tej z nakazu. Nie wiem dlaczego ale wpiszę tę do dopłat bo to ona przedstawia faktyczną powierzchnię upraw. Ponieważ ci z ARiMR mają wszystko dokładnie pomierzone. A w gminie jak to w gminie ktoś gdzieś kiedyś coś i tak wisi w papierach.

 

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja dzierżaw na gębę nie będę wpisywał choć mam ich dużo nie biorę dopłat nie robiłem badań , jedną tylko wpiszę bo podaję do dopłat płacę podatek i zrobiłem badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, hubertuss napisał:

Ja myślę, że słowo posiadam a uprawiam to jest jakaś różnica. Tm bardziej jak ktoś dzierżawi na gębę. Dopłaty bierze właściciel i to on płaci podatki. Może być zamieszanie.

Jeśli ktoś płaci podatek za dzierżawioną ziemię to jest w stanie udowodnić, ze ją uprawia i wapno mu potrzebne

 

Podatku nie musi płacić wystarczy że te działki  masz we wniosku na dopłaty bezpośrednie i już możesz się ubiegać o dofinansowanie do wapna . A jeśli dzierżawisz a dopłaty bierze właściciel to nic nie dostaniesz 

2 minuty temu, Azor07 napisał:

Ja dzierżaw na gębę nie będę wpisywał choć mam ich dużo nie biorę dopłat nie robiłem badań , jedną tylko wpiszę bo podaję do dopłat płacę podatek i zrobiłem badania .

I Dobrze robisz bo tylko taka jest prawidłowa droga do dofinansowania

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
8 godzin temu, pawelol111 napisał:

Zostawiałeś im oryginały czy ksero dokumentów? (zalecenia, decyzje o pomocy itp)

 

6 godzin temu, pawelol111 napisał:

Wniosek już składałeś? Nie czepiał sie nikt o temat braku transportu na fakturze? W 95% przypadków na fakturze jest samo wapno a transport w cenie. Ciekawe jak na to będą patrzeć.

 

5 godzin temu, radekz200 napisał:

A skąd trzeba wziasc decyzje de minis? 😛

Tak jak pisał @Agrestde minimis decyzje masz w domu jeśli korzystałeś, np suszowe , podatek przy zakupie ziemi czy właśnie zwrot przy materiale siewnym. Ja wniosek też składałem i nie było rozbite na transport tylko cena u mnie była 119 za tonę i poszło normalnie. I  w Olsztynie chcieli oryginały wszystkiego, powiedzieli że odeślą po rpzpatrzeniu wniosku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
14 minut temu, czesio1612 napisał:

 

 

Tak jak pisał @Agrestde minimis decyzje masz w domu jeśli korzystałeś, np suszowe , podatek przy zakupie ziemi czy właśnie zwrot przy materiale siewnym. Ja wniosek też składałem i nie było rozbite na transport tylko cena u mnie była 119 za tonę i poszło normalnie. I  w Olsztynie chcieli oryginały wszystkiego, powiedzieli że odeślą po rpzpatrzeniu wniosku

Zeszło roczne suszowe mozna bylo wziac z pomocy krajowej i de minis. Pamietam jak pani w agencji pytala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzwoniłem o dzierzawy na gębe do oschr i powiedzieli ze mozna oby sie dzialki nie powtarzały więc bez pierdzielenia prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

 

 

Tak jak pisał @Agrestde minimis decyzje masz w domu jeśli korzystałeś, np suszowe , podatek przy zakupie ziemi czy właśnie zwrot przy materiale siewnym. Ja wniosek też składałem i nie było rozbite na transport tylko cena u mnie była 119 za tonę i poszło normalnie. I  w Olsztynie chcieli oryginały wszystkiego, powiedzieli że odeślą po rpzpatrzeniu wniosku

Składałem o materiał siewny właśnie 😛 to co tam jest potrzebne z tego wniosku

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@radekz200 nigdzie nie jest napisane, ale właśnie trzeba ze sobą zabrać oryginały decyzji o pomocy de minimis, potwierdzenie przelewu razem z faktura, a resztę to na miejscu wytłumaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Jak otrzymałeś już pomoc to otrzymałeś i decyzję.  Inaczej się nie da. Może wyrzucileś do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Lepiej poszukaj w papierach bo nie wiem czy agencja wyda Ci drugą;) A za który rok składałeś o zwrot za ten materiał siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

To jeszcze pewnie nie masz decyzji... A zwrot na konto dostałeś? Ja składałem w styczniu i też nie mam więc nie podawałem tego we wniosku do oschr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Nie mam 😛 ale to chodzi tylko o ten rok czy jeszcze? Bo w tamtym roku suszowe tez były z de minis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

O 3 ostatnie lata, no właśnie wałkujemy cały czas o tym i suszową decyzję będziesz musiał dostarczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj