wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

soltys48    19710
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

W tamtym roku z tego płacili .

Dla tych co mieli poniżej 30^%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

No to jak masz takie podejście do tych dokumentów to już twoje zmartwienie.

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

W tamtym roku z tego płacili .

To zależało od procentu szkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakie podejście? Decyzje o przyznaniu dopłat bezpośrednich, dopłat do paliwa itd też przechowujesz? Po co? Z ilu ostatnich lat? MI też przepadła decyzja o dofinansowaniu do materiału siewnego z przed dwóch lat. Być może wylądowała w koszu. Będę musiał coś wykombinować. Na pewno nie przekroczyłem progu pomocy de minimis. Nie przekroczę nawet z wapnem jeśli dadzą dotacje. Czy nie wystarczyło by oświadczenie, lub zwykłe podanie kwoty ile przez te 3 lata pieniędzy dostałem z de minimis?

Jak dla mnie kolejny haczyk by iluś tam osobom nie dać jak by co. Kiedyś składałem jakiś wniosek chyba na różnicowanie. Wystarczyło podać kwotę jeśli się korzystało bez żadnych decyzji. Nawiasem mówiąc jak się dowiadywałem to chodziło o de minimis ale materiał siewny nie zaliczał się. Aczkolwiek nie kwestionuje, ze tutaj się zalicza.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Akurat o wysokości udzielonej pomocy de minimis to zbieram i przechowuję. Ostatnie lata co i rusz były mi potrzebne a to w gminie a to w skarbowym. Skoro wiem że to mi potrzebne to po co sobie utrudniać i do kosza wyrzucać?

Czemu porownujesz to z i innymi decyzjami?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Brać rolnicza, zwracam się z prośbą o polecenie dostawcy który rzetelnie, bez zbędnej zwłoki, bez kantowania na wadze, bez sztucznego zawyżania ceny, dostarczy dobre wapno z magnezem w okolice Bielska Podlaskiego i potwierdzi dostawę odpowiednią fakturą z pozycją wapno.

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci przywiozę, zapraszam.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje, mam w ofercie tylko 2 kopalnie: Radkowice i Wapienno z Lafarge.

No i mam też Polcalc granulowany, ale cena to kosmos i nie lubię tego wciskać klientom..


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z odbiorem na Lubień Kujawski w cenie 340 netto zł/t, +  transport

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 godzin temu, Agrest napisał:

Akurat o wysokości udzielonej pomocy de minimis to zbieram i przechowuję. Ostatnie lata co i rusz były mi potrzebne a to w gminie a to w skarbowym. Skoro wiem że to mi potrzebne to po co sobie utrudniać i do kosza wyrzucać?

Czemu porownujesz to z i innymi decyzjami?

Dlatego, że te decyzje de minimis były mi tak samo do tej pory potrzebne jak decyzje z tych innych dopłat czyli w ogóle. Jak pisałem nawet do różnicowania gdzie w grę wchodziła dużo wyższa kwota niż za wapno nie potrzebna była żadna decyzja na piśmie a jedynie wpisanie w papier kwoty jaką się otrzymało.

Po niedzieli będę dzwonił do ARN i zobaczymy co powiedzą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

U mnie do każdego zakupu ziemi, ulgi w podatku, w skarbówce, kiedyś w pomocy mrozowej było i jest potrzebne. Kserują, a Ty wpisujesz nr decyzji i kwotę pomocy w euro. Takie są wymogi i urzędnik tego się trzyma. Liczy się papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

W dobie cyfryzacji niepojęte jest to że takie papiery trzeba drukować, wysyłać i ponownie składać i kserować.  Jakby nie można było wszystkiego zapisać w pliku pod numerem gospodarstwa.

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, hubertuss napisał:

Jakie podejście? Decyzje o przyznaniu dopłat bezpośrednich, dopłat do paliwa itd też przechowujesz? Po co? Z ilu ostatnich lat? MI też przepadła decyzja o dofinansowaniu do materiału siewnego z przed dwóch lat. Być może wylądowała w koszu. Będę musiał coś wykombinować. Na pewno nie przekroczyłem progu pomocy de minimis. Nie przekroczę nawet z wapnem jeśli dadzą dotacje. Czy nie wystarczyło by oświadczenie, lub zwykłe podanie kwoty ile przez te 3 lata pieniędzy dostałem z de minimis?

Jak dla mnie kolejny haczyk by iluś tam osobom nie dać jak by co. Kiedyś składałem jakiś wniosek chyba na różnicowanie. Wystarczyło podać kwotę jeśli się korzystało bez żadnych decyzji. Nawiasem mówiąc jak się dowiadywałem to chodziło o de minimis ale materiał siewny nie zaliczał się. Aczkolwiek nie kwestionuje, ze tutaj się zalicza.

Ja przechowuję każdy dokument przychodzący z instytucji państwowych przez 10lat. Faktury również. Wapnowanie idzie z de minimis, to wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

mam takie pytanko co do wapna, ogólnie jeszcze słabo ogarniam ten temat pole nie było wapnowane co bedzie lepsze kreda czy weglan? W planie jest za 2 lata znowu zawapnowac tylko o teraz wybrac krede czy weglan bo kreda niby szybciej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kreda to tez weglan tyle ze mlodszy. 

Jak masz ph powyżej 6 to mozesz sypac co chcesz jak poniżej to bierz krede. 

To ze nigdy nie było wapnowane nie musi oznaczac ze jest kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja przy składaniu wniosku usłyszałem ze wfosigw po otrzymaniu wniosku bedzie od razu rozpatrywał i wypłacał dofinansowanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

30 dni to dlugo?

Jak ktos korzysta z dotacji to wie ze to expresowe tempo. 

U mojego dostawcy nawet 1gr nie zdrozalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W Kornicy są dwie kopalnie jedna OMYA posiadająca certyfikaty. Druga KZK oni mogą sprzedać tylko granulowane. Ich wapno luzem może nie załapać się na dopłaty. Nie mają certyfikatów. Mielnik jest w trakcie załatwiania.

OMYA Stara Kornica cena 70 zł + 8% VAT typ G1 5b zawartość chyba 45 %. Jak panie powiedziała wszelkie zapisy konieczne do dotacji znajdą się na fakturze.

OMYA Mielnik cena jak wyżej typ 07a są w trakcie załatwiania papierów, certyfikatów zawartość chyba 30 %. Możliwy odbiór własnym transportem. Kolejki w Kornicy od kilku do dwudziestu aut w zależności od dnia. czynne do 21.

Jeśli komuś zaginęła jakaś decyzja odnośnie de minimis należy zgłaszać się do powiatowych oddziałów arimr. One przejęły to od arr.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj