wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

derek2223    26

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi o co chodzi w poniższym sformułowaniu, które zawarte jest w jednym z załączników do wniosku o dofinansowanie do wapnowania:

"Informacja o otrzymanej pomocy publicznej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą, na których pokrycie ma być udzielona pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie"

 

O jaką pomoc chodzi i co mam tu wpisać?

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Możesz wyjaśnić o co chodzi z tym podatkiem? Z tego co słyszałem to na początku pierwszego naboru płacili podatek, potem było to zniesione.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ja też dostałem pita i nic nie trzeba płacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z siewierza ma inny kolor   takiego ciemnego jeszcze nie widziałem i zastanawia mnie z jakiej kopalni to może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Radkowit premium moze narobic biedy dawany 4 t na ha w wypadku jak magnez jest na srednim lub wysokim poziomie>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Pojemność  kompleksu sorpcyjnego jest ograniczona  , zwłaszcza jak jest w nim dużo kationów H i Al (niskie Ph) .Jak wypełnisz go Mg , wypchnie K  (Na+ < K+ ≈ NH4+ < Mg2+ < Ca2+ < Al3+ < H+     ) b.wysoka zawartość Mg  to nie jest jakieś  wielkie szczęście , muszą być zachowane odpowiednie proporcje zawartości poszczególnych kationów zasadowych (Ca , Mg , K , Na).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
3 godziny temu, szczypka napisał:

https://www.olx.pl/oferta/dolomity-wapno-mgo-cao-52-CID757-IDveSZU.html#a59409e5bc    

miał ktoś z was takie wapno z jakiej to może być kopalni?

W latach 90-tych z wyglądu taki dolomit był prażony tylko on był pylisty i jak pociągnął wody to robił się  twardy jak skała. Takie cudo kupowałem w  Sabinowie na wapienniku za grosze, zadzwoń do nich, masz blisko do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pisaliście tu ze najniższe pH będzie ziemi z lasu. To pewne? Jaki las, liściasty iglasty ? Młody stary ? Nie chce gafy strzelić a do badania przydałoby się jak najniższe ph

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Ja pierdziele w główkach już się  niektórym pierdzieli nieźle widzę🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Niby czemu? Umiesz liczyć ?

Jak masz 2 hektary do wapnowania to może tak. Ja na pierwszy rzut biorę 300 ton wapna i nie widzę powodu dla którego jie miałbym wziąć zwrotu za nie. Nie raz to już tu pisałem. Nie chce wam się myśleć ani kombinować to dalej biadolcie nad swoim losem zamiast wyciągać wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tak chcesz kombinować, to kup sobie ziemię ogrodowa kwaśną pod iglaki. 😜 Las zbyt nie pewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, masa24 napisał:

Niby czemu? Umiesz liczyć ?

Jak masz 2 hektary do wapnowania to może tak. Ja na pierwszy rzut biorę 300 ton wapna i nie widzę powodu dla którego jie miałbym wziąć zwrotu za nie. Nie raz to już tu pisałem. Nie chce wam się myśleć ani kombinować to dalej biadolcie nad swoim losem zamiast wyciągać wnioski

Poinformuj jeszcze o swoim pomyślę na FB itp., obyś się  nie zdziwił jak bedziesz miał kontrolę, z pewnością dostaniesz zwrot, tylko ciekawe w którą stronę.🤔

Przez takie wpisy nie zdziwię się jak wstrzymają ten program.

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No no służby śledzą forum i będą badać skąd ziemie brałem do badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

żebyś się nie zdziwił,a dojść skąd brałeś ziemię do badania jest dziecinnie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie było tematu. Zapomniałem ze większość z was jak słyszy słowo kontrol to ma już pełno i wszelakie wnioski dofinansowania omija z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
4 godziny temu, masa24 napisał:

Radkowit premium moze narobic biedy dawany 4 t na ha w wypadku jak magnez jest na srednim lub wysokim poziomie>?

Wapna węglanowego możesz  10t sypnąć i nic złego ziemi się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
Dnia 28.04.2020 o 13:46, derek2223 napisał:

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi o co chodzi w poniższym sformułowaniu, które zawarte jest w jednym z załączników do wniosku o dofinansowanie do wapnowania:

"Informacja o otrzymanej pomocy publicznej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą, na których pokrycie ma być udzielona pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie"

 

O jaką pomoc chodzi i co mam tu wpisać?

Tu się wpisuje dodatkowe wsparcie przy którym kupujesz wapno. Np. jakby w twojej gminie wójt dodatkowo dokładałby się rolnikom do wapnowania z budżetu gminy to tą kwotę w tym dziale byś wpisywał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak dla mnie to program wapowania nie do końca jest sprawiedliwy, gdyż przed programem za swoje kupiłem kilka patelń wapna i doprowadziłem pH w okolice 5.8, a teraz żeby doprowadzić do 6.8 na ciężkiej glebie dla której jest to wartość optymalna dalej musiałbym wydać ze swoich pieniędzy... Oczywiście u mnie we wsi są tacy co nie wapnowali, nie wapnują i nie maja zamiaru wapnować nawet za dopłatą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No niestety, ale na nowe działki które wezmiesz będziesz mógł skorzystać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj