wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1295
marluk napisał:

@ZELKOW

Jaki radkowit sypales? Po jakim czasie widziałeś efekty?

radkowit premium, efekt tego samego roku od raz po wschodach tylko mieszałem przed siewem a nie przyorywałem

krychu napisał:

Przeczytałem. Czyli jeśli za radkowit zapłacę 65 zł brutto to tyle zwrócą?

nie dokońca jest tak, zwracają tak jak czytałeś jak masz 25ha to 300zł za tone czystego składnika, 50ha 200zł, 75ha 100zł. Radkowit premium ma 45% wapna czyli na 1 tone czystego składnika musisz wysiać 2,2t radkowitu premium po Twojej cenie to 143zł taka ilość 1t czystego składnika i jeśli masz do 50ha dostaniesz całą kwote a jak masz powyżej 50ha dostaniesz tylko 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Czyli jeśli na ha dam coś powyżej 2,2 tony już nic nie będzie zwracane. Czy do tych 300 zł mogę wykorzystać na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zależy ile Ci laboratorium zaleci wysiać wapna po pobraniu prób, wtedy oni wypisują Ci ile na dany hektar powinieneś rozsiać wapna, jaCi zalecą 0.5t czystego składnika to max dostaniesz 150zł do hektara na wapno a jak zalecą 4t to do 1200zł na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ogolnie trzeba przyjąć ze zwrot jest za calosc 😁 stosujac nawet droge wapna nie przekracza sie 300zl do tony czystego skladnika. chyba ze ktos kupi jakies cudo granulowane kosztujace 300zl/t przy 50% cao wtedy będzie zwrot polowy ceny zakupu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

zależy ile Ci laboratorium zaleci wysiać wapna po pobraniu prób, wtedy oni wypisują Ci ile na dany hektar powinieneś rozsiać wapna, jaCi zalecą 0.5t czystego składnika to max dostaniesz 150zł do hektara na wapno a jak zalecą 4t to do 1200zł na hektar

Patrząc na te wyniki mało optymistyczne załapie się na 300 zł dopłaty ? Jakby co to nie są na szczęście moje tylko wuja 😁

Próby wapna .jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Nic nie rozumiesz. Zalapiesz się. Zwrócą ci DO 300zl za czysty składnik. Możesz mieć i 100t do wysłania nie ma to roznicy. Czytaj ten temat 20 stron wcześniej i zapalpiesz o co chodzi, a jak mało 20 to 50. Objasniane było już to 100razy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Tu w zaleceniach jest 35,83 t CaO. Napiszę na przykładzie Radkowita premium. 35,83 t CaO x 2,2 tony radkowita 45% to daje =78,826 radkowita. Tyle muszę wysiać aby wyszło 35,83 t CaO. Hektarów w badaniu jest 11,55 a więc otrzymamy do 300 zł. 11,55 x 300 = 3465 zł tyle otrzymamy maksymalnie z dotacji. Tona brutto Radkowita premium wyjdzie 65 zł. 65 x 78,826 = 5123,69 brutto. 5123,69 - 3465 =1658,69 taką sumę będę musiał sam zapłacić za wapno. 3465 : 65 = 53,30 tyle ton radkowita pokryje pomoc do wapna. Dobrze teraz rozumie czy jeszcze coś pokręciłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

pokręciłeś, masz zalecenie 35,83t CaO czyli 35,83 x 300 = 10749 maxymalnie ale że Ciebie wyjdzie 5123,69 radkowit to tyle Ci zwrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

czy można wapno kupić teraz a badanie i wniosek zrobić np we wrześniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
SipmaZ224 napisał:

Nic nie rozumiesz. Zalapiesz się. Zwrócą ci DO 300zl za czysty składnik. Możesz mieć i 100t do wysłania nie ma to roznicy. Czytaj ten temat 20 stron wcześniej i zapalpiesz o co chodzi, a jak mało 20 to 50. Objasniane było już to 100razy.

ZELKOW napisał:

pokręciłeś, masz zalecenie 35,83t CaO czyli 35,83 x 300 = 10749 maxymalnie ale że Ciebie wyjdzie 5123,69 radkowit to tyle Ci zwrócą

Dzięki panowie za informacje. Rozjaśniliście mi wszystko odnośnie dopłat do wapnowania 👍 Teraz tylko się modlić aby moje wyniki badań wyszły podobnie do wyników wuja 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Panowie a przypomni ktoś jaki jest maksymalny czas na wysianie wapna od momentu złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
Dnia 16.04.2020 o 15:33, michal_19 napisał:

Ja sypalem radkowit premium po orce przed siewem pszenzyta ozimego. Zostawilem specjalne kwadracik nieposypany i różnica ogromna, bede na polu mogę zrobic fotke takze u mnie efekt w tym samym sezonie

pokaż zdjęcie jaka róźnica bo ja właśnie mam dylemat czy radkowit premium dać na orke czy na ściernisko i talerzówką zmieszać po żniwach bo chce dać po 3-4t/ha premium w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

efekt po orcr bedziesz mial w pierwzzym roku jak przed to za rok jak wyorzesz odkwaszina glebe. i jeslj mocny kwas masz po zaoraniu bwdziesz mial zebre na polu 😁

  • Haha 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
Miałem plan rozsiać wapno, później zrobić podorywke a następnie zasiać poplon uprawowo siewnym na pasze dla bydla. Lepiej będzie dać wapno pod podorywke czy przed agregatem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
43 minuty temu, bialy2005 napisał:

efekt po orcr bedziesz mial w pierwzzym roku jak przed to za rok jak wyorzesz odkwaszina glebe. i jeslj mocny kwas masz po zaoraniu bwdziesz mial zebre na polu 😁

Ile ton Polecasz siać premium na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja stosuje 3-3,5t. Wapno wymaga mieszania orka czy podorywka tego nie zapewni talerzowka gruber najlepiej to robia lub uprawowy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
kurde bez sensu...
cały misterny plan w pizdu... a jakby na zimę dać obornik. a wczesna wiosna wapno i wymieszać płytko ? nie pogryzie się ?
najlepiej z solą. Pod kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nic sie nie pogryzie. Czesto dawalem obornik orka wapno i siew.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

A pod ozime jak najlepiej dać wapno? Jeśli na orkę to jest sens dawać jeszcze fosfor i azot przedsiewnie? Bo to raczej niezbyt dobre połączenie?

Dodam, że gleba bardzo kwaśna więc wapno priorytetowo, tylko czy dać przed orką? I przed siewem polifoska, czy wapno na orkę i rezygnować z polifoski?

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja w tamtym roku po żniwach rozsiałem premium od bialy2005 potem 2 razy poleciałem talerzówką i tak leżało do jesieni. Potem orka i siew pszenżyta i wizualnie widzę różnicę z tym co było wcześniej a ph poniżej 4. W tym roku też może zamówię patelnię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
no właśnie najlepiej by było po zniwach wymieszać i niech leży do września... Ja nie mam takiej możliwości. A ma ktoś jakieś doświadczenie z mieszaniem wapna i npk?
I od razu siew w to zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
34 minuty temu, thor1984 napisał:

Ja w tamtym roku po żniwach rozsiałem premium od bialy2005 potem 2 razy poleciałem talerzówką i tak leżało do jesieni. Potem orka i siew pszenżyta i wizualnie widzę różnicę z tym co było wcześniej a ph poniżej 4. W tym roku też może zamówię patelnię. 

Ph poniżej 4 przed rozsianiem wapna, czy teraz mierzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj