wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8966

A może to wina jak pobierales próbki? Powtórz badanie w innym labolatorium i bedziesz miał  pewność, tylko wlasciwie pobieraj ziemie do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213
Napisano (edytowany)

Już mnie wkurzaja na tej stacji w Lublinie zalecenia wysłali ale weryfikacji to nie 

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Cena wapna względem stycznia mniejsza o 200 zł na aucie. Podobno cena jeszcze przed sezonowa no i ciut mniejsze koszty transportu, stąd taka róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
Napisano (edytowany)
17 godzin temu, Narko napisał:

Podeslij e-maila to Ci wysle… RCW 3,naped z walka.

Kolego @Narko wysłałem Ci na priv. Jak będziesz miał chwilę to wyślij.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
6 godzin temu, angry napisał:

Te badanie próbek to jedna wielka lipa. Mam dwie działki, które wapna nie widziały od lat, działki obok siebie. Jedna działka ph 6,8 a druga 3,8 wg ich badania.

He mam jedna dzialke 3ha i ph na niej od 3.5 do 6.8 także laboratorium bym nie obwiniał. 

Po 10 mc w placach z 3.5 jest już ponad 5 takze kreda robotę robi

Proponuje każdemu zaopatrzyć się w draminskiego, najlepsza inwestycja z możliwych i zwrot xx krotny i szybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinimod    0

siema! jakie wapno polecicie na gleby lekkie odczyn 4.6 i 4.8 potas średnio magnez srednio i wysoko fosfor nisko oraz średnio mam mętlik w głowie jakie wapno zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najdroższe bierz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
17 minut temu, Kinimod napisał:

siema! jakie wapno polecicie na gleby lekkie odczyn 4.6 i 4.8 potas średnio magnez srednio i wysoko fosfor nisko oraz średnio mam mętlik w głowie jakie wapno zastosować

Takie ktore masz blisko zeby transport byl najtanszy. Jak magnezu nie potrzeba to bierz np z Morawicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinimod    0
niezlygagatek napisał:

17 minut temu, Kinimod napisał:

siema! jakie wapno polecicie na gleby lekkie odczyn 4.6 i 4.8 potas średnio magnez srednio i wysoko fosfor nisko oraz średnio mam mętlik w głowie jakie wapno zastosować

Takie ktore masz blisko zeby transport byl najtanszy. Jak magnezu nie potrzeba to bierz np z Morawicy. 

właśnie mieszkam na mazurach i nwm czy lepiej kupić sypkie i zabulić dużo za rozsianie czy kupić granulat bo na jesieni kupiłem kilka ton granulatu z Halmira a właściwie mi je wcisnęli za 400 zł 96CaCo3 i niby min.50%CaO ale nie jestem przekonany co do niego co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, bartlomiej456 napisał:

witam co sądzicie o kredzie nawozowej z firmy minerał Trębaczew . stosował ktoś ?

stosowałem od nich krede paszową w żywieniu kur niosek i dziękuję więcej nie chcę 

ma ktoś z was rcw 5  jakieś opinie o tym modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

RCW 5 było na taśmie i łańcuchach musisz z precyzować raczej o który pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o oba mam rnp 1  chce kupić większy zastanawiam sie nad rcw3 albo rcw 5  o rcw 3 jest sporo informacji w necie a o rcw 5 praktycznie nie ma żadnych opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

UWAGA WAŻNE:

Składając wniosek o dofinansowanie do wapna od 07.05 jesteśmy zmuszeni korzystać z specjalnego kalkulatora którego wydruk załączamy do wniosku. Aby mieć pełną refundację trzeba poprosić sprzedającego wapno alby na fakturze ilość wapna opowiadała tez z ZDW.

 

  • Confused 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok Jeśli będę potrzebował na jedną działkę jakieś 15 ton liczone prosto z samochodu. A wiadomo przyjedzie 25. To jak to rozliczyć. Wiadomo chcę zużyć tyle ile na zaleceniu tak aby to co na zaleceniu mi zrefundowali a to co poza zleceniem zapłacę za swoje.

Jeśli zaś chodzi o wniosek z zeszłego roku to właśnie przysłali mi decyzję. 6,5 tys za trzy wywrotki płatne do 30-09-2020 i podziękowali, że skorzystałem z programu heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

BARTEK ja też  jakoś  nie mogę  złapać dlaczego masz pomniejszoną kwotę, za dużo  wapna kupileś czy jak🤔 Normalnie powinieneś dostać tyle ile masz w zaleceniach zwrotu, i jeszcze pytanie co na fakturze miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Już się zorientowałem gdzie zrobiłem błąd. Ale mimo wszystko dofinansowanie obniżyło mi się o 847,03zł. Wynika to że na jednej pozycji zapotrzebowanie na wapno jest większe niż wartość z faktury

Edit:

Aż wstyd. Wpisane wszystkie wartości ''na raz'' i kalkulator głupieję, dopisywanie po kolei i jest wynik jaki powinien być.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Napisano (edytowany)

A ja dzisiaj dostałem zwrot wniosek składany początek grudnia 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kiedys tu pisalem i ktos mnie oswiecil ze dziadostwo kupilem

mam z agrii ich wapno granulat,  srodek wapnujacy wapien rozdrobniony , typ G.1.1B      

Wiecie co to jest ?  Bo kreda to chyba nie jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

sypka kreda to typy od 06a do 09a, a granulowana to typy G.1.5a i G.1.5b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Skąd polecacie wapno węglanowe na lekkie ziemie bez Mg rozważam Morawica a Radkowit, a może zupełnie inną kopalnie polecicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ew. Masz Kujawit, w zależności gdzie masz gospodarstwo może wyjść Ci korzystniej

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Mam kilka pytań odnośnie składania wniosków o dotacje do wapnowania: 

1. W jaki sposób opisywać pobrane próbki? Numerem działki? 

2. Co w przypadku jeśli z jednego 2ha pola zrobiłem jedną próbkę ale jest ono podzielone na kilka działek ewidencyjnych? Czy dla każdej działki musi być osobna próbka?

3. I odwrotna sytuacja, mam pole w jednej działce ewidencyjnej ale zrobiłem z niego kilka próbek, bo występują tam różne typy gleb. Jak to należy rozpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

1. Tak. Numerem działki

2. wynik z tej próbki przypiszesz do 4 działek i proporcjonalnie do wielkości każdej z nich wyliczą ci dawkę.

3. podajesz z jakiej powierzchni pobrałeś próbkę, dostajesz wyniki i zalecenia i na podstawie tych zaleceń, sumujesz wartości dla jednej działki.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj