Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDRIUROL    39

witam

chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto

pozdrawiam

Witam miałem w zeszłym roku zastosowane doglebowo w owsie i nie widziałem żadnej różnicy a w kukurydzy dolistnie jak by miała większy wigor do rośniecia 

tracker    658

Nie stosowałem, ale się wypowiem.

Wiążące azot to jest taka zaprawa Nitragina na motylkowe czy strączkowe.

A EMy - efektywne mikroorganizmy, trzeba stosować kilka lat aby były widoczne efekty, stosuje się gdy jest pochmurno lub w nocy, bo promienie słoneczne je zabijają.

Bóg Honor Ojczyzna

v11    1006

Wywalona kasa robiłem sprawdzałem ściema na kółkach -kup zrób próbę i przyznasz rację 

ENDRIUROL    39

moge kolego zapytac ile sezonow praktykowales bakterie? nie jestem jakims guru ale wydaje mi sie ze azotowe na rosliny czy w glebe powinny azot w zasadzie od razu produkowac z powietrza, jesli chodzi o uwsteczniony fosfor- oczywiscie inne bakterie- to mowia ze to kilka lat trzeba stosowac

stosowalem kiedys nitraginine w grochu- peluszka czybylo lepiej n ie wiem koszt zaden byl a efekt nie widoczny ale moze cos pomoglo zaprawialem nasiona

najbardziej chodzi mi o ten uwsteczniony fosfor bo to najdrozszy skladnik

jak go aktywowac? jest jakis inny sposob?

v11    1006

Akurat odnośnie nitraginy to mam bardzo pozytywne doświadczenia -to akurat działa .A pozostałe no cóż próbuj bo mi to zwisa ale ciekawe że rozwój tej gałęzi wybóchł zbieżnie z cenami azotu -poszukaj badań uznanych  uczelni z podpisami i opiniami profesorów -ja nie znajduje  Zaproponuj że mają ci dać na doświadczenia jak będzie chociaż zwrot to zapłacisz całość a jak nie to nie zapłacisz .Dodatkowo sposób termin i wymagania aplikacji są prawie niewykonalne i tak napisane żeby można zwalić niedziałanie na sposób aplikacji (nocą w deszczu i od razu przykryte .A reklama dźwignią handlu .Nie spotkałem jeszcze rolnika który by powiedział mi w oczy tak to działa i będe dalej stosować (nie liczę naciągaczy którzy za propagandę maja płacone) Cóż próbój może jestem w błędzie i chętnie usłyszę dobre opinie 

ENDRIUROL    39

a wszystkie nasiona mozna zaprawiac nitraginina? tj groch fasola cebula burak.... groch na poewno a inne

v11    1006

każde strączkowe mają swoje bakterie -nie ma uniwersalnych groch do grochu soja do soi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj