wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

GRZES1545    8904
23 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Kolejny program dla patyraków, dobry gospodarz ma uregulowane ph za własne pieniądze, patyractwo dostaje za free. Patologia. 

Sam jesteś patologia😡, gospodarstwo mam od kilku lat po rodzicachi ,dziadkach żony, niestety było mocno zapuszczone a ph nie wzrasta od pstrykniecia palcem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znów karze się dobrych gospodarzy, a wspiera dziadów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5529
Program trwa 4 lata, zapuść swoje pola to też dostaniesz dofinansowanie, jak cie tak boli że inni dostają a ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

@TomiAgroKujawy Co ty to gościu pieprzysz? Ktoś kto nigdy nie wapnowal to mimo programu też nie będzie raczej tego robił, uspokój się trochę i zważaj na słowa

Edytowano przez Karol06
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
TomiAgroKujawy napisał:

Znów karze się dobrych gospodarzy, a wspiera dziadów. 

Kto ma pola w wysokiej kulturze i wysokim pH niech się cieszy z wysokich plonów a nie pisze takie głupoty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904

Bo to właśnie patologia jest i żal dupe ściska 😉

2 godziny temu, TheRolnik1992 napisał:

Kocham ten kraj. Nie dają- źle, dadzą - jeszcze gorzej... bo ludzie się kłócą,  że on dostał A ja nie...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

u mnie patrząc na to ilu składa na to wapnowanie wniosków czy też bierze wapno to jest max 5 na gmine także nawet wsparcie nic nie pogoniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ja sypie co roku po 600-800 kg kredy i nawet się rodzi, ale zrobiłem próby A tu zonk - na dwóch polach PH 5.23 i 5.43. Ile wapna by tam nie wysiac to jakoś odczyn nie chce wzrosnąć. Więc kupiłem łódkę kredy, złożyłem wniosek, rozsialem i dzisiaj po 2.5 miesiąca pieniądze na koncie.

I morał tego taki, ze jestem kiepskim gospodarzem? Czy może mam oddać te pieniądze bo mi się nie należą? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
TomiAgroKujawy napisał:

Znów karze się dobrych gospodarzy, a wspiera dziadów. 

tak naprawdę to ilu tych dziadów skorzysta jak w D mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś kiepskim gospodarzem, skoro dopiero za państwowe kupujesz wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680
2 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Jesteś kiepskim gospodarzem, skoro dopiero za państwowe kupujesz wapno.

a ja jestem h*jowym gospodarzem bo biorę też dopłaty z Unii. Ty pewnie nie bierzesz bo jesteś w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Prawda jest taka że kto dba ten będzie wapnowal z dotacją czy bez. Załatwić wszystko to wiecej czasu zajmuje jak to wszystko warte.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
Dnia 20.10.2019 o 22:11, Karol0134 napisał:

u mnie narazie cisza,a jak z tobą się kontaktowali pisemnie pocztą czy telefonicznie,dostałeś potwierdzenia złożenia wniosku?? u mnie cisza i nie słychać żeby ktoś w okolicy dostał..

@danielhaker jaki oschr ,kiedy składał ??

kontaktowali się poprzez e-mail dwa razy i tak załatwiałem z nimi temat, dostałem potwierdzenie z OSCHR w krakowie o przyjęciu wniosku i tyle a oni przekazali wniosek do WFOŚiGW, i później oni to sprawdzają i odzywają się, ja składałem końcem sierpnia byłem 6 w kolejce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja kupiłem 130 ton wapna bez dotacji i teraz 130 ton z dotacjami bo akurat tak wypadło dofinansowanie a i tak bym kupił nawet bez , głupio nie skorzystać jak całość zwracają. Ale niektórych to boli że ktoś przejął gospodarstwo po rodzicach i ziemia nigdy nie widziała wapna? Trzeba być naprawdę ograniczonym w myśleniu żeby wszystkich wrzucić do jednego wora że wszyscy z kwaśna glebą to dziady i wyłudzacze pieniędzy😂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Dokładnie, u mnie ojciec raz na pare lat popruszyl wapna i wiekszosc zakwaszona, więc ja juz od dwoch lat wapnuje ostro, a jak zwracają to glupi by nie skorzystał... a dzierżawy to co, zwykle wzięte zabiedzone więc trzeba wapnowac.

Tomi skoro taki jestes dobry gospodarz to nie dziaduj i nie skladaj na doplaty... 😀

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
1 godzinę temu, TomiAgroKujawy napisał:

Jesteś kiepskim gospodarzem, skoro dopiero za państwowe kupujesz wapno.

Ale Cię zazdrość gryzie co😝 Może Ty taki tępy że nie potrafisz wniosku ogarnąć.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6653

Dzisiaj wysłałem ostatnie brakujące dokumenty do woośigw i pani powiedziała żeby czekać na decyzje i kase 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
2 godziny temu, TomiAgroKujawy napisał:

Jesteś kiepskim gospodarzem, skoro dopiero za państwowe kupujesz wapno.

Przepraszam, jeśli Cię to urazi, ale kiepsko to czytasz i myślisz.. pisałem, że co roku kupuję kredę tak, żeby PH nie spadało, ale jak trafiła się okazja to kupiłem więcej i będę miał na 2-3 lata spokój i w dodatku zwrot kosztów. Na lekkiej piaskowej 4b i 5 PH między 5.2-5.6 nie jest zaniedbaniem tylko w miare normalną sytuacją. Jakby nie było tych dopłat to też bym sypał wapno, bo najpierw je kupiłem, a dopiero potem robiłem próby.. Jakbym nie dostał dofinansowania to nie sprzedałbym go przecież :P |
Jak jesteś takim wzorowym rolnikiem to nie trzeba było brać dopłat od początku gospodarzenia/wstąpienia do UE, dotacji na maszyny itp. To też jest "państwowy" pieniądz i powinieneś dobrze funkcjonować i bez tych bzdetów ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

za 4 tony tego "cudownego" środka wapnującego powinieneś kupić 25 ton porządnej kopaliny i jeszcze RCW czy cuś innego do rozsiania wypożyczysz/najmiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj