wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582

Transport gratis dobre 😜 poprostu wliczony w cenę. Ja też jak wycenia to podaję cenę za całość a nie wapno + transport. A agri czy inny moloch normalnie kupują na kopalniach i transport najczęściej spedycyjnych.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73
1 godzinę temu, pawelxpb napisał:

Zapraszam  na stronę  Agria mają  duży wybór wapna kredy  I dolomitów.

Można  przy  większych  zamówieniach  fajną cenę utargować.

Transport  jest  gratis.

to jaka jest cena całej patelni wapna węglanowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Ciekawe jak przy przyjmowaniu wniosków o dopłatę będzie traktowany ten "transport gratis". 

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Normalna faktura za wapno powinna być w całości jako wapno na 8% bez podziału na nawóz i transport. I nie widzę tu problemu przy dofinansowaniu bo dopłata ma być do czystego składnika określoną kwota a nie jakiś procent od sumy z faktury.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Określoną maksymalną kwotą (DO 300, DO 200, DO 100zł w zależności od ilości ha), a nie bezwarunkowo całe np 300zł do tony czystego składnika.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
19 minut temu, piotrp88 napisał:

Określoną maksymalną kwotą (DO 300, DO 200, DO 100zł w zależności od ilości ha), a nie bezwarunkowo całe np 300zł do tony czystego składnika.

tez tak mysle. Szkoda że faktury od 1 czerwca bedą sie wliczały ......  25 maja mam swoją w sumie to bym mial zwrocone ale dobrze ze chociaz kupione i leży bo teraz to nie wiadomo ile bedzie się czekać za tym wapnem...


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Myślicie że będzie taki boom na wapno? Pewnie coś tam sprzedaż wzrośnie, ale kto miał siać to już od dawna sieje a kto nie siał robi siał nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

dzwoniłem dziś do swojego doradcy z odr, który z kolei dzwonił do swoich przełożonych i gdzieś tam jeszcze wyżej bo ludzie dzwonią i pytają o wapno i z tego co mi powiedział to jakichkolwiek szczegółów co do daty to podobno nie ma. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zamówiłem dziś patelnię Kujawitu zAgroloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

To jeśli zamówie teraz wapno to bedzie ono sie zaliczało do dofinansowania o którym jeszcze nic dokładnie nie wiadomo?

Edytowano przez Pstrąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja to się zastanawiam czy to dofinansowanie w ogóle  wypali? Niby jakiś tam zarys jest i na razie na tym koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxpb    1

Nie kupowałem  u nich  węglanowego  więc  nie znam cenny.

Kupiłem  tlenkowe 70%  02 w BIG-BAGACH  to  za Tonę wyszło  216zł  jak dla mnie  cena  jest  naprawdę  dobra  do jakości  tego  wapna. 

A sypanie  dolomitów I innych  tego  typu  materiałów  jak dla  mnie  to kasa  wyrzucana  w błoto. Nie wiem co ludzie  widzą  w tym. Że  niby  odkwasza  glebę  w jakim  stopniu  ja się  pytam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Gdzieś wyczytałem że już od 1 czerwca można kupować wapno do tego dofinansowania

Wytłumaczcie mi, bo czytałem to ze 4x i nadal mi nie pasuje ta stawka. Ma być 300/200/100zł (w zależności od areału) dofinansowania do tony czystego składnika. Załóżmy, że areał 25ha czyli ten pierwszy próg i schr zaleci 3t/ha czystego CaO (6t wapna), czyli dofinansowanie 900zł/ha podczas gdy wapno będzie kosztowało raptem 6t x 40zł = 240zł/ha 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Ma być DO 300/200/100zł. Tonę czystego składnika kupisz za 80zł, dostaniesz 80zł dofinansowania.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2

Transport niestety się nie wlicza . Badania z ostatnich 4 lat . Po niedzieli u nas ma ruszyć program to będę wiedział dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
derek71 napisał:

Transport niestety się nie wlicza . Badania z ostatnich 4 lat . Po niedzieli u nas ma ruszyć program to będę wiedział dokładnie .

Tylko w jaki sposób oddzielnisz cenę transportu od wapna skoro na fakturze wszystko jest za całość? A transport gratis Jedynie gdy sam jedziesz na kopalnie własnym transportem bez pośrednika to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Trza będzie na bogato wap-magi kupować 😅. Rcw nie potrzebne i się nie będzie kurzyć😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
37 minut temu, derek71 napisał:

Transport niestety się nie wlicza . Badania z ostatnich 4 lat . Po niedzieli u nas ma ruszyć program to będę wiedział dokładnie .

co to znaczy u was? ma ruszyć równo w całym kraju. z ostatniego komunikatu nfosigw wynikało że wnioski będą przyjmować  wfosigw a nie odr-y.

co do kupowania granulatów to chyba nie do końca. zakładając 50% czystego składnika w tonie i chęć sfinansowania zakupu w 100% to wapno musi kosztować odpowiednio max. 150, 100 i 50 zł za tonę. 

jeżeli dobrze rozumiem poniższe, to najpierw fundusz narodowy robi nabór wniosków dla wojewódzkich a później te dla rolników? czy to aby nie jest przekombinowane? takie napisanie podania o wydanie podania żeby złożyć podanie. nie wystarczy każdemu wojewódzkiemu przydzielić jakąś kwotę i później robić ew. przesunięcia?

http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/ogolnopolski-program-regeneracji-gleb/nabor-2019/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Oj trzeba robic przedbadania ... Zeby dobrze wyszła właściwa próba albo załatwić badania ... Ciekawe czy się da ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Konrad_Duda napisał:

Tylko trzeba skombinować próbki kwaśnej ziemi bo mamy pola już odkwaszone :(

Jak masz odkwaszone to po co Ci wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj