wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

thor1984    685

No to jeszcze takie pytanie. Czy na działkach gdzie pH jest 4,1- 4,3 jest sens dawać nawozy P i K do puki nie wzrośnie trochę to pH? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 minut temu, thor1984 napisał:

No to jeszcze takie pytanie. Czy na działkach gdzie pH jest 4,1- 4,3 jest sens dawać nawozy P i K do puki nie wzrośnie trochę to pH? 

Zamiast sypac P i K syp krede i to sporo i to ze dwa lata po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
38 minut temu, thor1984 napisał:

No to jeszcze takie pytanie. Czy na działkach gdzie pH jest 4,1- 4,3 jest sens dawać nawozy P i K do puki nie wzrośnie trochę to pH? 

Cos npk musisz dac tylko z głowa :) oprócz ph zobacz tez na magnez ,bo on równiez jest bardzo wazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
13 godzin temu, thor1984 napisał:

No to jeszcze takie pytanie. Czy na działkach gdzie pH jest 4,1- 4,3 jest sens dawać nawozy P i K do puki nie wzrośnie trochę to pH? 

Dać trochę oczywiście trzeba ale trzeba też pamiętać, że wykorzystanie P i K przez rośliny będzie niewielkie. Przy pH poniżej 4,5 wapno jest absolutnie najważniejsze. W takiej sytuacji nie zawracaj sobie głowy tym, że wapno trochę gryzie się z obornikiem, czy np. że lepiej dawać je jesienią niż wiosną. Po prostu wapnuj jak najszybciej i to dużymi dawkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W internetach oglądałem że można wiosną na pszenicę ozimą sypnąć wapno granulowane, chciałbym sypnąć bo ph około 5,3 ale nie wiem ile mogę maksymalnie wysiać. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Co powiecie o firmie Lafarge? To ten słynny radkowit, kujawit? Znajomy powiedział że bardzo dobre wapno, dobrze zmielone. Wcześniej woził morawice, a teraz mówi że stąd bedzie wozić, zaoferował po 100/tone, cena chyba przestępna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Morawica a Barcin - kujawit to niezły rozrzut jeśli chodzi o odległość

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
Kujawit nie jest tak zmielony jak Morawica. Moim zdaniem Morawica lepsza ja mam w podobnych pieniądzach choć Barcin bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Do mnie z barcina za daleko nigdy tego nie widziałem nawet

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a wapno morawica to jakie wapno jest to nie jest dolomit  ? dobre wapno z morawicy szybko działa i dobrze pomielone jest ? i jaki kolor wapna jest ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Jura weglanowe 52% biale bez magnezu

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Z tym, że on wozi te wapno na powrocie, pewnie tam gdzieś złapał mete na obie strony i dlatego stamtąd będzie wozić. Cena ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Około 2000

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
2300

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Dobra cena. Chcę rozsiac wczesną wiosną na nowe dzierżawy pod jare przesiewanie użytków i nawożenie użytków. Jakie dawki zastosować?Ziemia średnia,zasobność będzie badana wiosną, ale za dużo w tej ziemi nie będzie z racji tego że właściciele nawozili tylko azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ja sypie 3-4t premium

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam panowie mam pytanie gdyz mam troche male ph i chcialem teraz posiac krede jak zamarznie tylko nie wiem czy siac wapniak koszelowski czy atrigran ?? Czy ktos mi moze powiedziec jaka jest roznica miedzy tym a tym gdyz roznica w cenie jest 50 zl na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

Mateo105 droga ta kreda co znalazłeś? Ja u siebie płaciłem 360zł za ten produkt,ładna granulacja rozsiewałem starym lejkiem, a w tym roku Unią MS. i tez dobrze szło. image.thumb.png.2ab0c34bba42789f39bcbb8d7b51daa4.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Różnice masz w pochodzeniu bo jedno to kreda pisząca a drugie mielony wapień jurajski.

Teoretycznie wapniak koszelowski powinien szybciej zadziałać. 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Ile droższe jest wapno z kopalni morawica/radkowice pakowane w big bagu? Schowałbym o do stodoły i siał kiedy potrzeba a nie pół wysieje a reszta będzie moknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Nie ma takiej opcji na zakladzie

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj