wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

Od tego roku to takiego czegoś za 10 to raczej już nie ma, myślę 15 to minimum 😁 byle mieszanka 0-31,5 z glina 25zl😞


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
11 godzin temu, pleban1330 napisał:

Jeśli chodzi o wapno radkowit, Pani ds. Sprzedaży odpowiadając na moje pytanie- zniechecila mnie do tego wapna. Wapno to mielone jest z twardej skały, więc moim zdaniem będzie problem z rozpuszczlnoscią.

Wszystkie wapna są "twardej skały":)

Radkowit, Morawica, Nordkalk, Bukowa itd...:)

Z miękkiej skały czyli kredy sa tylko kredy jeziorne czy łąkowe, mają postać zbliżoną do gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Warto zastosować jeszcze teraz wapno na łąki czy odpuścić i poczekać do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Arek napisał:

10 godzin temu, derek2223 napisał:

Czy ktoś z Was przechowywał wapno z Morawicy od wiosny do żniw na polu? Jak wyglądało w żniwa? Da się to jeszcze jakoś rozsiać latem? Chciałbym część transportu rozsiać teraz, a część po żniwach...

W zeszłym roku miałem dwie wywrotki od maja do żniw, było dużo deszczu i nawet rozrzutnikiem z adapterem dwu walcowym pionowym nie siało się szczególnie dobrze, sporo bryłek się porobiło. Rok wcześniej miałem wapno, które złapało ze dwa deszcze i to siało się idealnie.

Miło czytać jak ktoś ma pojęcie o czym pisze 😁 Na łąki jeśli możesz wjechać to się im szybciej tym efekt też bedzie wcześniej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
Dnia 17.02.2019 o 14:08, derek2223 napisał:

Czy ktoś z Was przechowywał wapno z Morawicy od wiosny do żniw na polu? Jak wyglądało w żniwa? Da się to jeszcze jakoś rozsiać latem? Chciałbym część transportu rozsiać teraz, a część po żniwach...

Ja z morawicy zamawiałem czerwiec a siałem trochę po żniwach resztę w październiku. Od razu było przykryte to tylko od dołu naciągnęło wilgoci z góry kupki dobrze się pyliło i ogólnie nie źle się siało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

jakas alternatywa dla nordkalków czy kujawitów dla kogoś z zachodu kraju? Wapna Lhoist? Wesling kruszywa? ktoś coś?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
3 godziny temu, czesio1612 napisał:

to może wysypać na folię, przykryć z góry i będzie lepiej

A później będziesz rwał folię turem podczas załadunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
29 minut temu, Matey napisał:

jakas alternatywa dla nordkalków czy kujawitów dla kogoś z zachodu kraju? Wapna Lhoist? Wesling kruszywa? ktoś coś?

Tak a jakbyś za granicą poszukal.?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
6 godzin temu, Matey napisał:

jakas alternatywa dla nordkalków czy kujawitów dla kogoś z zachodu kraju? Wapna Lhoist? Wesling kruszywa? ktoś coś?

Wojcieszowiak Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Moim zdaniem jedyna opcja poza tym po 20-40 zł tona to wapno premium na zasadzie lepszego zmielenia. Ja kupiłem z pobliskiej kopalni zwykle chyba 1100 zł z dowozem 30km i widać efekty. Na jednej łące zabrakło i zostawiłem żeby porównać i jest duża różnica a wapno za grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Stosował ktos skorupki od jaj kurzych na pole zamiast wapna? Niby 80 % CaO łatwo rozpuszczalnego  i zastanawiam sie ile ton na 1 ha zastosowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile PLN te skorupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

To się nawet nie zastanawiaj,za takie pieniądze to i ja bym wziął a zawierają nie tylko wapń ale mase innych minerałów ,daj namiar może to niedaleko ode mnie to i ja skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to faktycznie nie ma co myśleć nawet. Ale te 12 t to raczej bym siał na niedużą powierzchnię jakieś 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

A jeśli chodzi o wysiew wapna (np. Morawica) i późniejszy siew zboża (mieszanka jara) to powinien być zachowany jakiś odstęp czasowy czy mogę jednego dnia wysiać wapno, uprawić i na drugi dzień siać mieszankę? Czy to wapno może jakoś negatywnie wpływać na kiełkujące ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

nic się nie stanie, chyba że będzie stosowany inny nawóz przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

A nie możesz np. teraz rozsiać wapna i zanim będziesz siał to już trochę się rozejdzie, i będzie mniejszy  wpływ na npk gdybyś chciał podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

No właśnie teraz zbytnio nie dam rady, ale podsumowując to rozumiem, że z kiełkującym ziarnem nie powinno się nic stać tyle że NPK trochę gryzie się z wapnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1409    2

Witam. Jeśli ktoś jest zainteresowany wapnem magnezowym i zależy mu na szybkim terminie lub dostawie kilku aut na raz :)

https://www.olx.pl/oferta/wapno-magnezowe-CID757-IDyObyY.html

 

Ostrołęka, Przasnysz, Szczytno, Ostrów Mazowiecka, Zambrów itd

dla powiatu makowskiego specjalna promocja :) Zapraszam:)

qqq.jpg


Dostawy wapna, obornika, kruszyw różnych frakcji, transport zboża itd. Mariusz 512-343-750 lub priv. Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj