Skocz do zawartości

Kos_pl

Members
 • Zawartość

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

11 Good

3 obserwujących

O Kos_pl

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  lubelskie

Ostatnio na profilu byli

1366 wyświetleń profilu
 1. Expom czy Agro-Tom

  Ciekawy może być jeszcze agregat z talerzami zamiast zębów. Typu Unia MaxT lub po prostu brony talerzowe z podwójnym walem z tyłu, ale takie rozwiązania nie mają wału z przodu, pewnie trudniej będzie regulowało się głębokość ich pracy.
 2. Expom czy Agro-Tom

  Możesz jeszcze obejrzeć agregat Mandam Flex albo Unia Max z podwójnym wałem crosskill.
 3. Tucz kontraktowy [połączone]

  Sumek, nie odniosę się do filmu bo nie obejrzałem go w całości tylko do ich strony internetowej - proszę - zwróć uwagę na to że w górnej części strony, którą widzisz zaraz po jej otwarciu jest napisane: W pytaniach i odpowiedziach pada już określenie: Myślę, że rozumiemy tę subtelną różnicę. Dochód około 10000 zł miesięcznie może oznaczać np. dochód w wysokości 10 400 zł na miesiąc albo np. 9500 zł na miesiąc. Ale w przypadku warunku do 10000 zł na miesiąc, to jest on spełniony gdy zarobisz też i 10 zł czy 100 zł na miesiąc, w tym także 0 zł na miesiąc. 10000 zł to jest maksymalny możliwy dochód do osiągnięcia. Wynikający z pewnością z teoretycznych założeń. Stawiam dolary przeciw orzechom, na to, że będzie bardzo trudno potwierdzić maksymalne założenie teoretyczne, praktyką. Inna jeszcze rzecz - skąd wiemy czy są to złotówki? Przy takim zapisie mogą to być również np. grosze lub też kurczaki czy pomidory. Pozytywne jest to, że jest użyte słowo dochód a nie np. przychód. Stanowczo nie odradzam, ale trzeba mieć chłodną głowę przy czytaniu i podpisywaniu różnych umów. Analiza umowy przez zaufaną kancelarię prawną wskazana jest jak najbardziej.
 4. New Holland t5.100 EC

  Ja "chyba" coś stwierdziłem w odpowiedzi na zacytowaną wypowiedź (pamiętaj też o jakim modelu tu rozmawiamy - czyli patrz strona poprzednia, ale o tym już wspomniałem), sugerującą pewną nieprawidłowość. Jeżeli nie jesteś w stanie tego pojąć, to cóż mogę na to poradzić. Bronisz zaparcie tych Valtr jak niepodległości, żeby tylko ktoś coś źle nie napisał, żeby ktoś nawet nie zasugerował jakiś nieuprawnionych według ciebie porównań, a to przecież tylko maszyny. A niemalże wszystko masz rozpisane. Nawet ceny, które okazują się jeszcze wyższe niż informacje Sumka i moje. Wzięte z sufitu jak za taki produkt jakim jest N104.
 5. New Holland t5.100 EC

  Henius91, zejdź na ziemię, przeczytaj wszystko jeszcze raz, w tym wypowiedź, którą zacytowałem. A rozmawiamy o N104. I nie wykręcajcie się, że o całej serii N4.
 6. New Holland t5.100 EC

  Skoro chcesz być taki rzetelny to dodaj jeszcze, że N104 (bo o niej rozmawiamy) ma DMC 8 ton, a maksymalny nacisk na tylną oś to 6 t, a na przednią 4 t - ale dopiero w opcji. Takie parametry to porażka jak na traktor o rozstawie osi 267 cm i masie własnej około 5350 kg, i tej cenie (230 tys. zł netto lub więcej - patrz wyżej). W najgorszych parametrach jest to poziom NH T5. A że najgorsze parametry często determinują możliwości, to masz ten poziom T5, tylko z większym rozstawem osi i większą wyjściową masą własną. Narzekasz na T6, piszesz o jakiejś napompowanej masce, ludziach łapiących się na marketing NH. A T6 ma DMC przeszło 10 t - 10500 kg, max. dopuszczalny nacisk na tylną oś to 7,3 t, 4,1 t max. dopuszczalnego nacisku na oś przednią, 4,9 t w opcji. Tylny tuz z siłownikami 90 mm (w papierach to opcja, ale w rzeczywistości to jest standard) i pompą pracującą z ciśnieniem 210 bar (opcja) ma udźwig prawie 7,9 t (około 6,3 t u Valtry). Rozstaw osi oraz wyjściowa masa są podobne jak u N104. Ale zbiorczo, to między np. T6 125 a N104 jest różnica jednej klasy maszyn.
 7. Mówisz że i jedni, i drudzy są siebie warci, zaraz po nowym roku pewnie się wszystko wyjaśni. Może z jeszcze jeden punkt będzie dla lubelskiego, np. dla północy woj, które jest w sumie Podlasiem.
 8. groch siewny

  Jak będzie słabe ph gleby (kwaśny lub bardzo kwaśny odczyn), to groch będzie marnie rósł. 1 t granulatu węglanu wapnia na ha, niewiele wtedy pomoże. Jak będzie słabo rósł, to nawet jak go opryskasz herbicydami przedwschodowymi, to też będziesz miał problem z chwastami - tylko później - a już na pewno przy mokrym maju, czerwcu, lipcu. Jak będą rosły tylko rdesty, to jeszcze to nie jest wielki problem, ale koszt zakupu bentazonu przyprawi cię z pewnością o ból głowy. Jak wyrośnie jeszcze poziewnik szorstki, mięta polna, dziurawiec pospolity czy ostrożeń polny, to będzie pozamiatane (na MCPB specjalnie bym nie liczył, bo często można trafić na wrażliwą odmianę grochu dla dużych dawek MCPB). Dopełnieniem problemów może być jeszcze nieplanowa plantacja włośnic z majowych i czerwcowych wschodów - te akurat łatwo i stosunkowo tanio zwalczysz, ale to jednak kolejny koszt. Zacząć należy jednak od tego, że przy bardzo kwaśnym odczynie gleby nie będzie czego kosić, nawet jeżeli będziesz się starał jak tylko będziesz mógł.
 9. New Holland t5.100 EC

  Amortyzowaną kabinę i amortyzowaną przednią oś masz w traktorze?
 10. Napisałeś o cenie netto? Jakie wyposażenie? Amortyzowana kabina, amortyzowana oś przednia, pompy hydrauliczne 2 lub 3 zębate a może 1 tłoczkowa, zawory sterowane mechanicznie czy elektrohydraulicznie, jakie opony, pełne oświetlenie?
 11. New Holland T7 165

  Bez większej średnicy tłoka lub bez większego ciśnienia nie miałbyś większego udźwigu. Wtedy i grubsze wieszaki na nic by się zdały. Jedna jak i druga rzecz jest ważna. Z pewnością porównaj maksymalny dopuszczalny nacisk na tylną oś dla wersji T7 S i typowej T7-ki.
 12. Heh, ale tak może być kiedyś i u ciebie... Odnośnie kombinowania na wszelkie sposoby. Ciekawe czy byłbyś taki radosny, gdyby ktoś dobrze - jak to określiłeś - zakombinował i np. próbował przejąć twoje gosp. za grosze lub po kosztach różnych opinii prawnych. Z pewnością nie miałbyś mu tego za złe.
 13. Wapnowanie pola

  Jasne że tak, tym bardziej, że nie doprowadzi on gleby na tej działce do optymalnego ph w rok a i w dwa pewnie też nie.
 14. Wapnowanie pola

  Tylko co mu urośnie na ph 4,1. Nic, co by przyniosło zysk (pomijając zakładanie plantacji borówki amerykańskiej lub podobnych wieloletnich roślin dobrze tolerujących niskie ph gleby, ale mających też dodatkowo inne kosztowne wymagania). Coś czuję, że nawet i łubin żółty, który jedynie toleruje niskie ph, ale nie oznacza to, że nie jest wrażliwy na niskie ph gleby. Ale 1 tona kredy granulowanej na ha dla gleby z ph 4.1, to homeopatia.
 15. Staltech może mieć chyba nawet 100 cm odległości między rzędami talerzy (ale mówię tu o agregacie/bronie bez hydropaku), lecz różne są o nim opinie. I wybór wałów jest chyba dość skromny. Lecz z tych ciekawszych, to daszkowy powinni mieć. W bronie Astat z Tolmetu jest możliwość zamontowania talerzy 610 mm (podobnie jak u Staltecha), więc odstęp między rzędami talerzy pewnie też nie jest mały. Jednak Astat również nie ma hydropaku. Gdybyś decydował się na wał tandem np. 2x ceownikowy, jak zasugerował Sumek, to dokładnie przelicz czy traktor będzie stabilny, bo sam wał ceownikowy w wersji tandem przy 3 m szerokości waży blisko 500 kg. Uwzględnij długość talerzówki do grupy wałów, jak i jej wagę. Ale takie wały są w krajowych agregatach bez hydropaku (Agromasz, Mandam - chociaż oferty Mandama dawno nie przeglądałem, może pojawiła się jakaś nowa maszyna).
×