Fanuel

Members
 • Ilość treści

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

32 Excellent

O Fanuel

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Twój post przypomina mi analogię do restrukturyzacji małych gospodarstw: bierzcie Wszyscy bo dają darmowe 100 tysięcy. Nie ma nic za darmo, są wymogi, trzeba je spełniać, trzeba mieć sprzęt i dokumentację, którą trzeba skrupulatnie wypełniać.
 2. A co z producentami Gryki? Czemu ktoś, kto sprzedał we wrześniu, październiku, listopadzie, czy grudniu ma nie dostać dopłaty ? Czym jesteśmy gorsi ? Już drugi sezon, gdzie zostanę oszukany przez Państwo i nie dostanę dopłaty. Proponuję dać wszystkim albo nie dać nikomu.
 3. Piszcie o 3000 zł / ha. Podstawa to 502 zł / ha , zostaliśmy rok do roku okradzeni o 40%, a gdzie inflacja ?
 4. Spoczko, ile takie mniej więcej cenią ? Pytałem bo myślałem, że Kolega mnie przebił za granicą
 5. Po czym sądzisz, że Steyr lepiej jest wykonany od case?
 6. T5 DC, case Vestrum są we Włoszech robione ?
 7. Jak oceniasz wykonanie oraz terminowość realizacji?
 8. Dziś tj. 19.02.2024 r. Miały być proponowane stawki za ekoschematy i co ?
 9. Kolego nie nazwałem Rolników patologią, tylko sytuację, w której na jeden rok kupuje się głosy, okradając innych, którzy z tego żyją.
 10. Ryczałt to chory wymyśl PISU, lepiej było dołożyć 5 zł do jednego punktu w ekoschematach, niż utrzymywać patologie rolne ale głosujące.
 11. Wszystko spoko ale ile to będzie kosztowało ? 500 netto za t7.HD na AC?
 12. Dostałem ofertę na valtrę n155 versu z rtk na 600 tyś netto, w 2021 roku taka sama valtra tylko, że Direct była wyceniana na 400 netto. U nas są strasznie drogie ciągniki, droższe niz u Niemca, czy Austryjaka.
 13. Podnoszenie cen pomimo braku popytu to stara jak świat zagrywka, żeby skłonić do zakupów niezdecydowanych. Jak kilkuset hektarowe gospodarstwa przy obecnej koniunkturze nie stać na kupno nowego to coś jest nie tak. Nie mam słów na to co się wyprawia z cenami. Czysta spekulacja, to samo co z płodami rolnymi.
 14. Ludzie jak myślicie, że wejdziecie w ekologię, żeby wziąć jakąś maszynę, kombajn, czy ciągnik to życie Was bardzo szybko nauczy (boleśnie) co to jest ekologia. Żeby uprawiać ekologię to trzeba mieć głowę na karku i lata doświadczenia, a przede wszystkim pewnego odbiorcę. To nie jest takie proste, wiąże się z wieloma sankcjami oraz trzeba mieć ścisły płodozmian, ekologiczny materiał siewny itd. Pomijam fakt, że nie dostaniecie ciągnika.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj